SON KAMIKAZE - (3 Kitaplık, Tam Seri Frankofon)

azizelaziz

Çeviri & Balonlama
11 May 2012
203
6,682
Öncelikle "gandor08'' dostumuza bu çizgi romanı, benim gibi bir II.Dünya Savaşı hastasıyla tanıştırdığı için teşekkürler...

http://www.cizgidiyari.com/forum/fr...-frankofon/121998-le-dernier-kamikaze-fr.html

Soleil Yayınevi tarafından Fransa'da (2006-2007-2009) yıllarında yayınlanmış, senaryosu Jean-Yves Mitton, (Site sakinleri Attila-Aşkım ve Barbarların Günlüğü serilerinden tanıyacaktır.)çizimleri Félix Molinari'ye ait olan,renklendirmesi Ant Man tarafından yapılmış bu üç kitaplık seriyi uzun uğraşılar sonucu beğeninize sunuyorum.

Her ne kadar olaylar bir II.Dünya Savaşı hikayesi gibi başlasa da, sonra bambaşka bir hal alıyor. Spoiler vermemek için konuya çok fazla girmiyorum. Zaten kapaklardan da anlamışsınızdır...

Elimden geldiğince fontu büyük tutmaya çalıştım. Konuya yabancı olan, merakı olmayan arkadaşlar da gönül rahatlığı ile okusun diye dipnotları da çok bol tuttum...

Font: Comic Strips MN Çözünürlük: 400 dpi

E1ScGX.jpg

(90 MB)

UYEBJg.jpg

(87 MB)

S4oj3o.jpg

(142 MB)

altay1944

Onursal Üye
30 May 2009
3,147
4,510
Muhteşem bir işçilik akıcı bir çeviri .Ben sevdim üstad ...Forum iyi bir çevirmen iyi bir balonlamacı daha kazandı .Her şey için teşekkürler.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,462
Siz yeterki fransızca eser isteyin ganimet gibi nette dolu, gerçi arşivden sildim ama buluruz.

Teşekkürler.

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,575
İzmir
İkinci Dünya Savaşını anlatan hikayeleri severim.
Genelde Avrupa'daki savaşı ve Nazileri anlatırlar.
Pasifik Savaşı ve Japonlar hep ikinci planda kalır.
Japonları anlatan bu seri için teşekkürler.

hardblood

Kıdemli Üye
1 Eyl 2018
127
292
istanbul
Emekleriniz için çok teşekkürler. Konu benim de ilgi duyduğum bir dönemi anlatıyor. Süratle okuma listemde üst sıralara alacağım üstad.

enger66

Onursal Üye
26 Eyl 2010
1,036
3,182
Ellerinize sağlık. İnce elenmiş sık dokunmuş çizgi romanlardan olmuş. Teşekkürler.​

jagdpanther

Süper Üye
10 Nis 2010
731
996
Resimler siteden gördüğüm kadarıyla çok canlı . Çeviri Balonlama emek ve paylaşımınız için çok teşekkürler .

mustibey

Süper Üye
23 Ara 2010
2,161
4,967
Ne okuyayım, diye düşünüyordum, çok güzel oldu. Teşekkürler, ellerinize sağlık.

asimreis

Kıdemli Üye
23 Nis 2010
242
185
çok keyif aldım.çizgiler ve konu harika.şartsız ve karşılıksız paylaştığınız için
teşekkür ederim
asimreis izmir 1951

baybora

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 Şub 2012
892
4,652
İzmir
Mükemmel ve ilginç bir konu. Güzel çizimler. Başarılı bir çeviri ve balonlama. Daha ne olsun ki. Büyük bir zevkle okudum. Üç sayıyı da arka arkaya vermeniz okuma güzelliği açısından büyük incelik.
Bu çalışma bundan sonrakiler için bir gösterge. Çok güzel şeyler yapacağınıza inanıyorum.
Tüm emekleriniz için size ve orijinalini temin eden gandor08'e çok teşekkürler,

Son düzenleme:

wolf72

Yeni Üye
25 Eki 2013
104
113
ellerine sağlık arkadaşım ,orjinal çizgi roman arşivin hala duruyordur, 2 tane alırdın birini kontrol eder poşetinde tutar diğerini de okur gene poşetler arşive atardın, büyük bir çizgi roman arşivin var,kolay kolay böyle üstatlar bulunmaz,

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,575
İzmir
İlk kitap gerçek bir hikayeden kurgulanmış olmalı. Haberlere de çıkmıştı. İkinci Dünya Savaşında bir adaya düşüp hiç bir şeyden haberi olmadan yaşayan ve savaşın devam ettiğini düşünen bir japonun hikayesi...
AkkUJQfOne0YPDd7-636118789742710200.jpg

II. Dünya Savaşı Bittikten Sonra 30 Yıl Daha Savaşmaya Devam Eden Japon Askeri: Hiroo Onoda
Meraklısı için hikaye

İkinci ve üçüncü kitaplar ise Son Kamikaze'nin yaşadığı adaya gelen bir grubun hikayesi. Buraya kadar çok güzel olan kurgu tam bu noktada saçmalayarak hiç de beğenmediğim bir şekilde son buluyor. Çok fazla sürpriz bozan verip okumak isteyenlerin hevesini kırmak istemem. Lakin ikinci ve üçüncü kitaplar artık masala kaçmış...

Paylaşım ve emekleriniz için teşekkürler.