Enemy Ace - War in Heaven 2

azizelaziz

Çeviri & Balonlama
11 May 2012
203
6,683
Enemy Ace, I. Dünya Savaşı'nın ünlü Alman as pilotu ''Kızıl Baron - Manfred von Richthofen'' ın hayatından esinlenerek yaratılmış bir çizgiromandır. Yine onun gibi bir Alman as pilot ve asilzade olan ''Hans von Hammer'' ın maceralarının anlatıldığı bu seri, DC tarafından ilk olarak 1965 yılında yayınlanmıştır.

Bu maceraların İngilizce orjinali, sitemizde de ''gandor08'' arkadadaşımız tarafından 2 bölüm ve 400 sayfa olarak paylaşılmıştır.

8NLL41.jpg
[/url][/IMG]
BybbqQ.jpg
[/url][/IMG]

http://www.cizgidiyari.com/forum/dc-comics/72234-dc-archive-edition-enemy-ace.html

Aynı pilotun II. Dünya Savaşı maceralarının anlatıldığı 2 sayı ve 100 sayfalık ''Enemy Ace - War in Heaven'' , DC tarafından, 2001 yılında yayınlandı.

Sitemizde 1. sayısının çevirisi, ''volkanist'' arkadaşımız tarafından önce 2 bölüm halinde, daha sonra tek kitap olarak paylaşıldı.

ZOzjgg.jpg
[/url][/IMG]

http://www.cizgidiyari.com/forum/ceviri-ve-balonlama/34113-yeni-enemy-aces-war-heaven-sayi-1-2-bolum-ceviri-balonlama.html

Eksik olan, serinin 2. ve son kitabını sizlerle paylaşıyorum.İlk çeviri ve balonlama projem olduğu için umarım küçük hatalarımı bağışlarsınız ama sadece küçükleri bağışlayın, büyükleri söyleyin ki başka projelerde yapmayayım. :) (Font:Comic Strip MN - 14 pt)

3plW8r.jpg
[/url][/IMG]

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,647
Kasımpaşa
Bence ilk kitabı da siz çevirip balonlamalıydınız..
Ben çok beğendim.
Büyük hata görmedim.
Yalnızca çözünürlüğü daha iyi olan bir kitap olsaydı sanırım daha keyifli okunurdu.
Teşekkür ederim bu güzel tamamlayıcı çalışma için.

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,353
Bu değerli paylaşımınız için çok teşekkür ederiz.Çeviri ve balonlama sayın Savok üstadımızın dediği gibi forumların geleceği bu nedenle bizim için çok önemli.

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,621
İzmir
İlk bölümü yıllar önce okumuştum. Tabi zaman geçince unutmuştum.
Bu vesile ile tamamlanmış halde okuyacağım.
Teşekkür ederim.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,367
141,608
Çok teşekkürler kardeşim, ellerine sağlık.

Savaş ve uçak konularını severseniz haberim olsun. Çevireceğiniz eser olupta bulamazsanız gene haberim olsun bakarsın buluruz.

Gerçi İngilizce, Almance ve Fransızca frankofonları arşivden sildim ama olsun.

orpa

Çeviri & Balonlama
23 Tem 2015
1,315
30,815
İzmir
Böyle enteresan konuları seviyorum.
Alışılmadık bir çizgiroman okuma keyfi veriyor..
Hele bir de macera tamamlanmışsa...
Teknik konularda bir fikir beyan edemeyeceğim çünkü ben
hiç bilmiyorum.Zaten değerli üstadlar o konuda size yardımcı
oluyorlar..Ben sadece teşekkür edebiliyorum...