Ayın kahramanı SUPERMAN..

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,734
44,019
denize sıfır
Anketimiz sonuçlandı ve oylarınızla kahramanımız belirlendi.Süperman logolarıyla ilgili bir çalışmam vardı (Henüz bitmedi) yayınlayacağım.:)

Sizin çalışmalarınızı, düşüncelerinizi merakla bekliyoruz..

1938actioncomics1ryr.gif

abdullah

Çeviri & Balonlama
17 Nis 2011
1,377
3,555
Midgard
İlk konuyu açarak başlatayım o zaman :)

Şansa bakın ki bu sıralar çok kaliteli Superman maceraları okuyorum :D

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,089
36,762
İstanbul
Arkadaş bir kez de kazanana oy versem ya... Bugüne kadar yapılan anketlerin hiçbirinde tutturamadım.

Ben anlamam, arkadaş. Superman'a oy verenler doldursunlar bu başlığın altını. Onlar zenginleştirsinler bu konuyu. :)

abdullah

Çeviri & Balonlama
17 Nis 2011
1,377
3,555
Midgard
Ben sözümde durup konumu açtım. Şimdi oy verenler düşünsün! Ha. Öbür aya ankette en az 3 superhero isterim! :D

abdullah

Çeviri & Balonlama
17 Nis 2011
1,377
3,555
Midgard
Tavsiye olarak All-Star Superman ve Superman&Batman Apocalypse, Superman&Batman Public Enemies, Doomsday, Doğruluk ve Adaletin nesi komik? okuyabileceğiniz harika hikayelerdir.

cobra

Süper Üye
23 Kas 2009
528
1,397
Güzel ayın kahramanı kesinleşmiş, artık Superman üzerine konular açabilirim :D . Ama önce buraya Superman'in bana ne ifade ettiğini yazayım:

Çizgiroman okumaya başladığımda daha ikinci sınıfa gidiyordum , o zamanlar elimde okuduğum tek şey tommiks ve swing'in gazete ekleriydi. Bir gün babamla bir iş icabı yolculuğa çıkmıştım , bana sıkılmayım diye bir büfeden çizgiroman almıştı ( o zamanlar çizgi romanlar büfede satılırdı :D ) , bu çizgiroman bir bilka Superman sayısıydı. Buyrun o sayı : http://www.cizgidiyari.com/forum/su...yayinlari-sayi-091-dunyayi-rahat-birakin.html . Bu sayı elimdeki tek Superman sayısıdır uzun yıllarda tek süperkahraman çizgiromanı oldu . Superman'i çizgifilmden ve filmden tanırdım ama çizgiromanı oldukça değişik gelmişti , tommiks'ten oldukça farklı bir tarzı vardı (O zamanlar bilmezdik fumetti nedir comic nedir :D ) . Hikaye fena değildir o sayıya göz atmanızı tavsiye ederim Lobo ve Superman'in ilk karşılaşması vardır. Sonrasında büyüdükçe çizgiromandan uzaklaştım taki forumlar sayesinde yeniden tanışana kadar. Bu kadar çok çeşitten başım döndüğünden , başlarda Superman'e pekte ilgi duymadım , kafamda hala ilk okuduğum orta seviye hikayeler kalıbı vardı fakat yazarları tanıdıkça fikrim değişmeye başladı. Bu iyi yazarlar Superman kitaplarında da çalışmıştı o zaman bakmakta yarar vardı ve gerçektende modern çizgiromanlarda evrimine tanık olmuş oldum. Muhteşem yazarlar elinde Superman, gerçektende kafadaki kalıpları yıkan bir kahramana dönüşmüş . Öykü derinliği o kadar artmış ki favori kahramanlarımdan biri haline geldi . Bir aralar burun kıvırdığım bu karakteri , şimdilerde kahramanlığın sembolü olarak görüyorum .

kral911

Süper Üye
12 Ocak 2010
3,050
1,505
madem superman seçildi artık red son okurum..:) diğer anket süper kötüler olabilir mi acaba :D

kral911

Süper Üye
12 Ocak 2010
3,050
1,505
Tavsiye olarak All-Star Superman ve Superman&Batman Apocalypse, Superman&Batman Public Enemies, Doomsday, Doğruluk ve Adaletin nesi komik? okuyabileceğiniz harika hikayelerdir.

Superman&Batman Public Enemies, Doomsday bu 2 animasyonda güzel bence..kitaplarını bilemem..