Eeeeeen Sevdiğim Martin Öyküsü

vakanuvis

Süper Üye
5 Mar 2011
604
975
Öykü Adı - Dorian Grey Operasyonu

Konusu - Martin'in bir düşmanı Martin'in bedenini ele geçirerek aklını bir ayyaşın bedenine aktarıyordu ve o beden de iflas edip ölmek üzereydi. Diana ve Java onu arıyordu ve buluyorlardı... Hem de ne bulma!

Öneri notum - 10 üzerinden 10

mersan00

Onursal Üye
23 Haz 2011
254
459
Ankara
söylediğin macera mr.jinks ile ilgili bir maceradır ve bende bütün mr.jinks maceralarına 10 üzerinden 10 veririm ümit.

vakanuvis

Süper Üye
5 Mar 2011
604
975
söylediğin macera mr.jinks ile ilgili bir maceradır ve bende bütün mr.jinks maceralarına 10 üzerinden 10 veririm ümit.

Şey de çok hoştur, Murat, göndermeler... Oscar Wilde'ın romanında ruhu tablosuna geçen Dorian hiç yaşlanmazken resmi yaşlanır, Dorian da vicdansız, pervasız, fevri birine dönüşür. Dışı güzel ama içi kötü olur. Finalde de tablo yanınca ölür.
Mr. Jinks de parmaklarından ateş çıkarıyordu doğru hatırlıyorsam. Seviyorum böyle şeyleri ben :O)

vakanuvis

Süper Üye
5 Mar 2011
604
975
Veee kutuları yağmalayarak Atlantis'lerimi çıkardım sonunda. Şöyle bakarken gözüme çarpan her karede onları ilk okuduğum günlerdeki heyecanımı yaşadığım gibi parmak izlerimi de buldum. Artık hangisini okurken yanında ne yediğimi ve içtiğimi de biliyorum :) Pis adamım hepsinde iz bırakmışım...

İkinci en sevdiğim öyküye rastladım bu arada: Köyün sırrı!

Öyküde Goshiny'nin (olsa gerek), Asterix yazarının yeğeni gelir ve Martin Amca'dan yardım ister. Der ki "ya galiba bu Asterix falan gerçek, hayal ürünü değil".

Bakarlar ki... Okumayanlar için devamını anlatmıyorum. Ben bayılmıştım buluşa ve tiplemelere. Ha, öykü biraz kısır gibiydi ama uzun soluklu olarak her sayısı okununca bu da içinde bağlantılı olduğundan çok da yetersiz değil gibiydi.

resme link veremedim: