Conan'da Aynı Seri Aynı Senaryo Farklı Sayı

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,619
İzmir
SSOC 14. Sayı Zambula Yamyamları (Devamı SSOC 44 Krola Yıldızı) isimli öykü ile SSOC 120 Thamazhu Yıldızı isimli öykü birbirine tıpa tıp benzemesiyle dikkatimi çekti. Öyküdeki mücevherlerin isimleri ve kişiler farklı olsa da hikaye aynı şekilde kurgulanmış.
İşte resimler:

Conan iki öyküde de şehirdeki bir kişi hakkında uyarılıyor. (İlk resimler SSOC 14'den olacak şekilde düzenlendi.)
01401.jpg

12001.jpg

Conan hana yerleşir ve gece davetsiz bir misafir kapıdan gizlice girmeye çalışır. Bizim barbarda yapacağını yapıp adamı doğrar.
01402.jpg

12002.jpg

Conan can sıkıcı bu olay üzerine dışarı çıkar. Ve o anda bir kadın çığlığı duyar. Vahşiler tarafından kaçırılan güzel bayana hemen yardım eder.

01403.jpg

12003.jpg

Kadın dansöz olduğunu söyler. Her iki hikayede farklı kişi olsada sevgilisinin bir ilaç ile delirtildiğini anlatır. Conan'dan sevgilisini bulmasını ister.
01404.jpg

12004.jpg

Sevgilisini bulan kadın zehirin panzehirinin tapınakta olduğunu ve Conan'dan panzehiri alması için yardım ister. Tabii ücreti de konuşurlar.

01405.jpg

12005.jpg

Tapınağa girdiklerinde kız birden kaybolur. Barbar ise birinde insan diğerinde yaratık olan rahip yardımcılarıyla karşılaşır. Her iki öyküde de ilizyonala aldatılmaya çalışılır.
01406.jpg

12006.jpg

İlizyonun etkisinden kurtulan Conan iki öyküde de rakibinin boynunu kırar.

01407.jpg

12007.jpg

Conan güzel kızları son anda kurtarır. Birinde insan diğerinde ise bir yaratığı sırtından kılıç ile öldürür.
01408.jpg

12008.jpg

Panzehiri bulan kızlar gerçeği açıklar. Han karısı olup çıkarlar. Bizim barbar ise yoluna gider.

Ve final sayfası. Conan hikaye boyunca gizliden ele geçirdiği yüzüğü çıkartıyor. Kahkaha atarak yoluna gidiyor. Biri Korola Yıldızı diğeri ise Thamazhu yıldızı isminde olsa da herşey aynı.

01409.jpg

12009.jpg

SSOC#014 yazan Roy Thomas çizen Neal Adams
SSOC#120 yazan Larry Yakata çizen Pablo Marcos

ekenciz

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
13 Eyl 2009
2,992
13,509
ZAmbula yamyamlarını daha önce görmüştüm ama diğerini bilmiyordum. Güzel yakalamışsınız. Aynı hikayeyi bir kaç uyarlayabiliyorlar. Fil kulesi benim bildiğim iki kez çizildi.