Ayın kahramanı 03- CONAN..

Ayın kahramanı 03- CONAN..

Ayın Kahramanı Bölümü


Like Tree103Likes

Yeni Konu aç Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 06-04-2012, 10:44   #21


 
hüseyin aksakal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Sep 2010
Bulunduğu yer: Kdz. Ereğli
Mesajlar: 561
•Rep Puanı : 271235
•Rep Seviyesi :
hüseyin aksakal has a reputation beyond reputehüseyin aksakal has a reputation beyond reputehüseyin aksakal has a reputation beyond reputehüseyin aksakal has a reputation beyond reputehüseyin aksakal has a reputation beyond reputehüseyin aksakal has a reputation beyond reputehüseyin aksakal has a reputation beyond reputehüseyin aksakal has a reputation beyond reputehüseyin aksakal has a reputation beyond reputehüseyin aksakal has a reputation beyond reputehüseyin aksakal has a reputation beyond repute
Standart
ROBERT E HOWARD'DAN
P. SCHUYLER MİLLER’E MEKTUP
Lock Box 313
Cross Plains, Texas
Mart 10, 1936
Sayın Bay Miller,

Siz ve Dr. Clark’ın Conan’ın kariyerinin ayrıntıları ve çağının haritasıyla böyle ilgilenmesinden gerçekten onur duydum. Çalışmamda size sunduğum verilerin muğlâklığı göz önüne alınırsa, ikisi de şaşırtıcı bir kesinlikle doğru talepler. Orijinal bir haritam var – bu Conan hakkında yazmaya başladığımda çizdiğim tek harita – etrafta bir yerlerde, arayacağım, eğer bulursam size de gönderirim. Harita Vilayet Denizi’nin batısındaki ülkeleri ve Kush’un kuzeyini kapsıyor.

Her ne kadar aklımda büyük bir berraklıkla ana hatları belirgin olsa da, güney ve doğu krallıklarının haritasını çizmeyi hiç denemedim. Her nasılsa, oralar hakkında yazarken kendimi yetkin hissediyorum, Batı Hyboria uluslarının, güneyin ve doğunun ülkeleri ve halkları hakkındaki bilgi eksikliği, orta Avrupa halklarının Afrika ve Asya hakkındaki bilgisizliğine benzer. Batı Hyboria halkları hakkında yazarken, kendimi bilinen limitler ve esnemeyen sınır ve topraklarda sayıyorum, fakat dünyanın kalan bölümünde kurgu yapabiliyor, muhayyilemi daha özgür kullanabileceğimi hissediyorum. Bu yazılarıma, belirgin bir coğrafya ve etnoloji konsepti katan bir unsur, tutarlılık için buna uymaya mecburmuşum gibime geliyor. Doğu ve güney konseptim ise kesin olmadığı gibi, keyfi de değil.

Kush her halükarda Stygia’nın güneyindeki kara krallıklardan biri, en kuzeyde olanı. Gerçekte bu isim bütün güney sahillerine verilmiş. Bu nedenle, bir Hyborialı Kush’tan söz ettiğinde, krallığın kendisinden değil, geneli Kara Kıyılarda bulunan çok sayıda krallıktan söz etmektedir. Aynı şekilde ister Keshanlı, Darfarlı, Puntlu veya özelde Kushlu olsun, tüm zencilerden de Kushlu olarak söz edilir. Bu doğal bir şey, çünkü Kushlular Hyborialıların ilk bağlantı kurduğu zenci halk –Baracha korsanlarının takas ve akınlarında.

Conan’ın muhtemel yazgısına gelince –dürüst olmak gerekirse kehanette bulunamam. Bu öyküleri yazarken, kendimi sanki o bana anlatmış gibi maceralarını basitçe kronolojik sıraya koymakta genellikle yetersiz hissediyorum. Bunun nedeni düzenli bir sıra izlemeyen sıçramaların fazla olmasıdır. Ortalama bir maceracı, vahşi bir yaşamın öykülerini rastgele anlatıyor, nadiren herhangi bir düzenli planı takip ediyor. Fakat anlatılan bölümlerin arasında, meydana geliş açısından geniş mekân ve yıl aralıkları var.

Oldukça yakından gözlemlediğim kadarıyla Conan’ın kariyerini siz de yakından takip ediyorsunuz. Farklar önemsiz. Sizin de hesap ettiğiniz gibi Conan “Fil Kulesi”’nde takdim edildiğinde onyedi yaş civarında. Tam anlamıyla olgunlaşmış olmasa da, çağının ortalama uygar delikanlısına göre daha görmüş geçirmiş biri. O kabilesi ve akıncı bir Vanir kabilesi arasındaki bir savaş esnasında, bir savaş alanında doğdu. Ülkesi olarak kabul ettiği ve kabilesinin başıboş dolaştığı topraklar Cimmeria’nın kuzeybatısındadır, fakat Conan saf kan bir Cimmerialı olmasına rağmen, aynı zamanda karışık bir kana sahiptir. Büyükbabası bir kan davası nedeniyle halkından kaçan ve uzun arayışların ardından kuzey halkına sığınan bir güney kabilesi üyesiydi. Gençliğinde, kaçmadan önce Hyboria uluslarına yapılan akınların çoğunda yer almıştı, muhtemelen anlattığı daha yumuşak ülkeleri Conan’ın gözünde canlandıran masallar anlatarak onları görme isteği uyandırmıştır.

Conan’ın hayatı hakkında kendimin bile emin olamadığım birçok şey var. Örneğin uygar insanlarla ilk kez nasıl karşılaştığını bilmiyorum. Bu belki Vanarium’da, belki de daha önce barışçıl amaçlarla ziyaret ettiği bir sınır kasabasında gerçekleşmiş olabilir.

Vanarium’da iken sadece onbeşinde olmasına rağmen zorlu bir düşmandı. Altı feet boyunda ve yüz seksen pound ağırlığındaydı, üstelik tüm gelişimini de tamamlamaktan epey uzaktı.

Vanarium ve Zamora’nın hırsızlar kentine girişi arasında bir yıl kadar boşluk var. Bu sıralarda kabilesinin kuzey topraklarına geri döndü ve Cimmeria sınırları ötesine ilk seyahatını yaptı. Söylemesi garip ama bu kez güney yerine kuzeyi seçti. Neden veya nasıl olduğundan emin değilim ama orada Vanirler ve Hyperborealılarla savaşan bir Aesir kabilesi arasında birkaç ay kaldı ve ikincilere hayatı boyunca sürecek bir nefret geliştirdi, öyle ki bu Aquilonia kralı olarak politikalarını bile etkiledi. Onlar tarafından tutsak edilince güneye kaçtı ve damgasını basmak için Zamora’ya geldi.

“Evdeki Haydutlar” macerasının tarih itibarıyla Zamora’da geçtiğinden pek emin değilim. Farklı muhalif hiziplerin varlığı, Zamora’nın farklı politik fikirlere hoşgörüsüz kesin despotluğu göz önüne alındığında bunun başka türlü olduğuna işaret ediyor. Benim fikrime göre, Zamora’nın hemen batısında bulunan küçük şehir devletlerinden birinde geçiyordu ki, Conan buraya Zamora’dan ayrıldıktan sonra dolaşırken gelmişti. Bunun üzerinden biraz geçtikten sonra, kısa bir süreliğine Cimmeria’ya döndü ve daha sonra da anayurduna zaman zaman ziyaretler gerçekleştirdi.

Maceralarının kronolojik sırası, biraz daha fazla zamana yayılmış olması dışında sizin belirlediğiniz gibi. Conan Aquilonia tacını eline geçirdiğinde yaklaşık kırkındaydı ve “Ejderin Saati” sıralarında yaklaşık kırk dört, kırk beş yaşlarındaydı. O zamanlar erkek bir varisi yoktu çünkü hiçbir kadını kraliçesi yapmayı kendine dert etmemişti ve oldukça fazla sayıda olan cariyelerinden olan oğulları da, tahtın varisi olarak tanınmıyordu.

Hyboria uygarlığı en muhteşem zirvesine ulaştığı ve her kralın imparatorluk hevesi içinde olduğu sıralarda, çalkantılı ve huzursuz bir krallıkta, sanıyorum uzun yıllar boyunca Aquilonia kralı olarak kaldı. Önce savunma amaçlı savaştı, fakat benim fikrime göre en sonunda bir kendini koruma yöntemi olarak saldırgan savaşlara da zorlandı. Dünya çapında bir imparatorluğu fethedip etmediğini ya da bunu denerken ölüp ölmediğini bilmiyorum.

Oldukça fazla seyahat etti, sadece kral olmadan değil, kral olduktan sonra da. Khitai ve Hyrkania’ya yolculuk yaptı, ikincisinin en az bilinen kuzey bölgelerini, sabık güneyi bile dolaştı. Hatta batı yarıküredeki isimsiz bir kıtayı bile ziyaret etti ve bitişiğindeki adalar arasında dolaştı. Dolaştığı her yere ne kadar damgasını vurduğu hakkında önceden kehanette bulunamam.

Yamal Yarımadası’ndaki buluntular hakkındaki yorumlarınızla çok ilgileniyorum, onlar hakkında ilk kez bir şey duydum. Kuşku yok ki Conan anlatılan kültürü geliştiren halkla ya da en azından atalarıyla yüz yüze tanışmıştı.

“Hyboria Çağı”nı ilginç bulduğunuzu umuyorum. Orijinal haritanın bir kopyasını çerçeveletiyorum.

Evet, kimi zaman ona benim tasarladığım tipe uygun olmayan bir tür Latin yüz ifadesi vermiş gibi göründüğünden, Napoli’nin Conan’la işi bitti. Ne olursa olsun, yine de bu onu bir kenara atmak için yeterli değil.

Sorularınıza tatmin edici olmaya yakın cevaplar verdiğimi umuyorum; sizin dilediğiniz başka herhangi bir konuda veya Conan’ın kariyeri veya Hyboria tarihiyle coğrafyası gibi arzu ettiğiniz noktalarda sizinle tartışmaktan mutlu olurum. İlginiz için yeniden teşekkür ediyorum. En iyi dileklerim siz ve Dr. Clark’la olsun.

Sağlıcakla,

Robert E. Howard

Not: Haritayı isteyip istemediğinizden ve kronolojiyi geri göndermemden söz etmemişsiniz, böylece ben onu alıkoyma ve bazı arkadaşlarıma gösterme özgürlüğünü ele geçirmiş oluyorum; Eğer onları geri istiyorsanız, bildirmeniz yeter.
hüseyin aksakal isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 06-04-2012, 13:50   #22 
büyük beyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Aug 2009
Bulunduğu yer: denize sıfır
Mesajlar: 16,745
•Rep Puanı : 1191897
•Rep Seviyesi :
büyük beyaz has a reputation beyond reputebüyük beyaz has a reputation beyond reputebüyük beyaz has a reputation beyond reputebüyük beyaz has a reputation beyond reputebüyük beyaz has a reputation beyond reputebüyük beyaz has a reputation beyond reputebüyük beyaz has a reputation beyond reputebüyük beyaz has a reputation beyond reputebüyük beyaz has a reputation beyond reputebüyük beyaz has a reputation beyond reputebüyük beyaz has a reputation beyond repute
Standart
Vayyy dedirten bir yazı olmuş.

bizlerle paylaştığınız için teşekkürler dostum..
__________________
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
büyük beyaz isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 06-04-2012, 16:13   #23
 
gizliozne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Jun 2010
Mesajlar: 126
•Rep Puanı : 10
•Rep Seviyesi :
gizliozne is on a distinguished road
Standart
Conan, kesinlikle çocukluktaki Teksas Tommiks' ten sonra o deli Kimmeryalı' yı kim sevmez ki? Hırsızlıktan başlayıp, korsanlığa, ordu komutanlığından krallığa uzanan uzun çizgide keyifle okumuştuk maceralarını.
gizliozne isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 16-04-2012, 17:02   #24


 
hüseyin aksakal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Sep 2010
Bulunduğu yer: Kdz. Ereğli
Mesajlar: 561
•Rep Puanı : 271235
•Rep Seviyesi :
hüseyin aksakal has a reputation beyond reputehüseyin aksakal has a reputation beyond reputehüseyin aksakal has a reputation beyond reputehüseyin aksakal has a reputation beyond reputehüseyin aksakal has a reputation beyond reputehüseyin aksakal has a reputation beyond reputehüseyin aksakal has a reputation beyond reputehüseyin aksakal has a reputation beyond reputehüseyin aksakal has a reputation beyond reputehüseyin aksakal has a reputation beyond reputehüseyin aksakal has a reputation beyond repute
Standart
KRALLARIN YOLU

Eskimiş bir yalanın parlak kabuğu; İlahi hak masalı –
Miras kaldı senin tacın, benimkinin bedeli kandı.
Tahtımı kazandım kan ve terimle, satmayacağım Crom adına,
Ne vadileri dolduran altın vaadine, ne cehennem tehdidine!

Ben bir savaşçıydım, büyük davullara vurup çağırdılar,
Gelsin diye atımın ayaklarının önüne altın tozları saçtılar,
İşte şimdi büyük bir kralım, insanlar izliyor beni,
Kadehim için ellerinde zehir, sırtım için hançerleri.

Görgü kurallarını, yaldızlı hile ve yalanı ben ne bilirim?
Ben ki çıplak toprak üstünde doğdum, göğün altında büyüdüm.
En kibar sözler, en bilgiç hileler yenik düşer geniş kılıçlar şarkı söyleyince
Saldırın ve ölün köpekler - bir erkeğim ben, bir kraldan önce.


Çeviri bana aittir.
BRAN MAK MORN likes this.
hüseyin aksakal isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 16-04-2012, 17:07   #25


 
hüseyin aksakal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Sep 2010
Bulunduğu yer: Kdz. Ereğli
Mesajlar: 561
•Rep Puanı : 271235
•Rep Seviyesi :
hüseyin aksakal has a reputation beyond reputehüseyin aksakal has a reputation beyond reputehüseyin aksakal has a reputation beyond reputehüseyin aksakal has a reputation beyond reputehüseyin aksakal has a reputation beyond reputehüseyin aksakal has a reputation beyond reputehüseyin aksakal has a reputation beyond reputehüseyin aksakal has a reputation beyond reputehüseyin aksakal has a reputation beyond reputehüseyin aksakal has a reputation beyond reputehüseyin aksakal has a reputation beyond repute
Standart
Sevgili Büyük Beyaz,
Teşekkür ediyorum. Nazik iltifatınız, daha fazla katkı vermeye zorluyor beni ama bu bilgisayar işlerinden pek anlamıyorum.
Emekleriniz, orta yaşlara merdiven dayadığımız bu günlerde, yeniden genç olmaya zorluyor bizi.
Şükranlarımı sunuyorum.
hüseyin aksakal isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 16-04-2012, 17:07   #26


 
hüseyin aksakal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Sep 2010
Bulunduğu yer: Kdz. Ereğli
Mesajlar: 561
•Rep Puanı : 271235
•Rep Seviyesi :
hüseyin aksakal has a reputation beyond reputehüseyin aksakal has a reputation beyond reputehüseyin aksakal has a reputation beyond reputehüseyin aksakal has a reputation beyond reputehüseyin aksakal has a reputation beyond reputehüseyin aksakal has a reputation beyond reputehüseyin aksakal has a reputation beyond reputehüseyin aksakal has a reputation beyond reputehüseyin aksakal has a reputation beyond reputehüseyin aksakal has a reputation beyond reputehüseyin aksakal has a reputation beyond repute
Standart
Bu arada şiir Robert E Howard'ın
hüseyin aksakal isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 16-04-2012, 17:10   #27


 
hüseyin aksakal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Sep 2010
Bulunduğu yer: Kdz. Ereğli
Mesajlar: 561
•Rep Puanı : 271235
•Rep Seviyesi :
hüseyin aksakal has a reputation beyond reputehüseyin aksakal has a reputation beyond reputehüseyin aksakal has a reputation beyond reputehüseyin aksakal has a reputation beyond reputehüseyin aksakal has a reputation beyond reputehüseyin aksakal has a reputation beyond reputehüseyin aksakal has a reputation beyond reputehüseyin aksakal has a reputation beyond reputehüseyin aksakal has a reputation beyond reputehüseyin aksakal has a reputation beyond reputehüseyin aksakal has a reputation beyond repute
Standart
BİR MEKTUP DA YAZARIN BABASINDAN
(Robert E. Howard'ın ölümünü anlatıyor)


Dr. Isaac. M. Howard’dan
H. P. Lovecraft’a,

Tarih: Temmuz 29, 1936
Bay H. P. Lovecraft
66 College Street
Providence, R.I.

Sevgili Bay Lovecraft:
Aslında oğlum Robert E. Howard’ın ölümünü başka bir kaynaktan duymuş olmanız mümkündür. Eğer duymadıysanız, 11 Temmuz 1936 sabahında, saat sekizde, annesinin yatağının başında tetikte beklediği üç haftanın ardından olanları anlatacağım, evden dışarı çıktı, garajın ilerisinde duran arabasına girdi, pencereleri kapattı ve beynine tek bir kurşun sıktı. Evin arka bölümünde duran aşçı, pencerede dururken arabasına girdiğini görmüş. Her zaman yaptığı gibi şehre gitme niyetinde olduğunu sanmış. Silahın boğuk sesini duyduğunda, direksiyon simidinin üzerine düştüğünü görmüş. Hemen koşarak evdeki doktora çağırmış. Doktor yemek odasında kahvesini içerken ben de onunla sohbet ediyordum. Arabaya atıldık ve onu bulduk. Önce merminin beynini geçtiği anda öldüğünü düşündük. Kendini alnının hemen üzerinden vurmuş, beyni geçen mermi, sol kulağının arkasından çıkmıştı. Sekiz saat daha yaşadı ve bir daha bilincini asla kazanamadı.
Bunu önceden öngördüğüm ve bildiğimden Howard’ı gözlüyordum, fakat annesi ölmeden önce kendine kıyacağını sanmıyordum. Bu olayın gerçekleşmesinden uzun saatler önceden beri annesi komadaydı. Evde sürekli olarak iki deneyimli hemşire ve doktorlar bulunuyordu. Ne bir doktora, ne de bana bir şey sormadı. Ancak bir hemşireye sadece annesinin bilincini kazanıp kazanamayacağını bilmek istediğini sormuş, o da kazanamayabileceğini söylemiş. Bunu ben bilmiyordum. Eğer bilmiş olsaydım, buna engel olabilirdim, çünkü şimdi biliyorum ki, aklındaki tek fikir annesinin ölümünü görmek istemeyişiydi.
Bir yıl önce, geçen mart ayında, Temple Texas’ta, King’s Daughters Hastanesi’nde annesi yeniden kötüleştiğinde, Dr McCelvey’in annesinin kurtulamayacağından korktuğu izlenimini edinmişti; benimle yaptığı iş hakkında konuşmaya başladı ve ben bunun anlamını bir kez daha anladım. Onunla böyle bir yoldan vazgeçirmeye çalışarak konuşmaya başladım fakat annesi iyileşmeye başladı. Çabucak toparlanmaya başladı, Robert neşelendi ve bir daha bu konu konuşulmadı. Bu yıl şubatta tekrar annesi çok hasta oldu ve San Angelo Texas’ta Shannon Hastanesinde birkaç gün boyunca hayatından umut kesildiği bir dönem yaşadı. San Angelo, buradan yüz mil kadar uzakta. Oğlum her gün San Angelo’dan eve arabayla gidip geldi. Bir akşam bana masasının üzerindeki büyük bir zarf içinde ne kadar küçük olursa olsun bir iş bulmamı isteyen dikkatle yazılmış bir not bıraktı. Bunu yapmaması için ona yalvardım, fakat o annesi gittikten sonra yaşamak niyetinde değildi.
Ay ilerledikçe, annesi bazı gelişmeler gösterdi. O bu durumun kalıcı bir iyileşme olarak süreceğini farz etti. Ben öyle olmayacağını biliyordum ama ondan sakladım. Ölmeden iki hafta önce hızla kötüleşti. Robert’e bu sırada korkunç bir endişe çöktüğünü gördüm. Onu takip ettim ve yakından gözledim ama annesi ölene kadar hiçbir şey yapacağını sanmıyordum.
Bunda yanılmışım, çünkü o asla annesinin ölümünü görme niyetinde değildi. Ölümünden önceki gece, neredeyse neşeli bir tutum takındı, benimle çok fazla ilgilenmiş gibi göründü, sanki benim bakımım için tasalanıyordu. O gece bana geldi ve kolunu dolayarak, “Neşelen, sen de aynı derecede değerlisin, her şeyin üzerinde fazla duruyorsun,” dedi. Beni ölüm niyeti konusunda tamamen yatıştırmıştı, Ancak ben daha sonra ne beklemem gerektiğini iyi biliyordum. Bilinci geri dönme belirtisi göstermeksizin 11 Haziran 1936’da, saat 04.00’te öldü. Annesi de bilincini kazanamadan otuz bir saat can çekişti.
Onları Texas Bronwood’da Greenleaf Mezarlığı’na defnettim. Tamamen birbirine benzeyen iki tabut seçtim. Olaydan bir hafta önce bir mezar yeri satın almıştı. Mezarlığın gizli bir köşesindeydi. Bu alışveriş tamamen kendi parası ile gerçekleştirilmişti.
Bu arsayı aldığında mezarcıya giderek bir iyiniyet anlaşması yapılıp yapılamayacağını bilmek istedi ve yapılabiliyorsa ilgilendiğini söylemiş. Mezarcıya, “Arsanın ne kadar hizmete hazır tutulacağını bilmek istiyorum, babam ve ben gideceğiz ve hiç dönmeyeceğiz,” demiş. Mezarcı Bay Bass, onun bir şeyler tasarladığını ve ikimizin de gideceğimiz izlenimini edinmişti, fakat beni öldürmek istediği görüşünde değilim, daha çok şokun beni öldüreceğini düşünüdüğüne kuşku yok, daktilo ile yazılmış son birkaç satırı da bunu gösteriyor. Bu satırlar kendisini vurduktan sonra kalça cebinde katlanmış bir pusula olarak bulundu. Satırlar şöyle:
Her şey geçti, her şey bitti,
Öyleyse cenaze ateşine koyun beni
Işıklar söndü, şölen bitti
Bu sözcüklerin alıntı mı, yoksa orijinal mi olduğunu bilmiyorum, fakat ölümünden hemen önce yazıldığına hiç kuşku yok.
Aklında ne olduğunu hiç bilmiyorum. Bunun tüm ailenin sonu olduğu şeklinde değerlendirdi, ‘Şölen’, evimizdeki sevginin otuz yılıydı. Robert beni harika bir sevgiyle sevdi. Arkadaşlığımı başka her şeyin üzerinde tuttu ve her fırsatta bir başkası yerine benimle birlikte vakit geçirdi; fakat nispeten seyrek yerleşimli bir ülkede, bir taşra doktoru ve pratisyen olmam nedeniyde zamanın çoğunda evimden uzakta kaldım, fakat evde bulunduğum zamanlarda erkekler, kadınlar, hayvanlar, açık havada yaşam, serüven, uzun ömürlü sınır adamlarının tarihi ve böyle şeyler hakkında zevkli tartışmalar gerçekleştirdik. O büyük bir okuyucu idi. Oturup onu dinlemek beni çok mutlu ederdi. Okuyarak tarih hakkında benim hiç olmadığım kadar çok bilgi edinmişti. Bu sonla sizi üzmek istemezdim, fakat nihayet şunu da söylemem gerek Bay Lovecraft, Robert sizin en büyük hayranınızdı. Sık sık sizin dünyanın en büyük esrarengiz hikayeler yazarı olduğunuzu söylerken duymuşumdur ve sizinle mektuplaşmak için büyük bir heves içindeydi. Sık sık bir gün sizi evimizde ağırlamayı umduğunu ifade ederdi, böylece o, annesi ve ben, sizi şahsen görüp tanıma imkânı bulacaktık. Robert, tüm esrarengiz hikayeler yazarlarına büyük ölçüde hayrandı, sık sık her birinden her birinden ayrı ayrı bahsederdi ve hepsine en yüksek hayranlığını dile getirirdi. Onların bir grup büyük adam olduğunu söyler, hepsine çok fazla hayranlık duyardı.
Bronwood’daki Howard Payne College yazdığı mektupları istedi. Eğer sizin için kabul edilebilirse, dosyaları arasında bulunan ve sizin ona yazdığınız bazı mektupları vereceğim, Mektupların içindekilerle ilgileniyorlar.
Kitapları Howard Payne College’e verildi ve Robert E. Howard Memorial Collection olarak anılacaklar. Bu öyle ayarlandı ki, arkadaşlarının da bir şeyler eklemesi mümkün olsun. Eğer bir el yazması ile katkıda bulunursanız, büyük takdir göreceksiniz.
Saygılarımla

Dr. I. M. Howard

Size tam olarak her şeyi içeren bir paket kağıt yolluyorum.
hüseyin aksakal isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 16-04-2012, 18:15   #28

 
Duke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Apr 2012
Mesajlar: 32
•Rep Puanı : 10
•Rep Seviyesi :
Duke is on a distinguished road
Standart
çok seksi kadınlarla birlikte olduğunu biliyorum )
Duke isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 07-12-2012, 20:07   #29

 
Üyelik tarihi: Jun 2009
Mesajlar: 13
•Rep Puanı : 860
•Rep Seviyesi :
asical is a splendid one to beholdasical is a splendid one to beholdasical is a splendid one to beholdasical is a splendid one to beholdasical is a splendid one to beholdasical is a splendid one to beholdasical is a splendid one to behold
Standart
Vahşilikten olgunluğa oradanda imparatorluğa üstün zekası, aşırı gücü,sezgileri ve öngörüsü ile aşama aşama tırmanmıştır.E derginizin bir sayısında Conan eleştirileri yapan bir dostumuzun onu çok iyi analiz etmediğii ve hatta anlamadığını düşündürtmüştü.Yazmak bugüne kısmet olduEmeklerinize teşekkür ederim.
asical isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Etiket
ayın kahramanı, conan

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Yeni Mesaj yazma yetkiniz Aktif değil dir.
Mesajlara Cevap verme yetkiniz aktif değil dir.
Eklenti ekleme yetkiniz Aktif değil dir.
Kendi Mesajınızı değiştirme yetkiniz Aktif değildir dir.

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkBütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 16:42

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0
Valid XHTML 1.0 Transitional
Not : Burası binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir.Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır.Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Eğer Türkiye Cumhuriyeti yasalarına uymayan ve telif hakkı içeren bir paylaşımın forumumuzda yapıldığına rastladıysanız lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz, en geç 48 saat içinde gereken yapılacaktır. Bilgilendirme yapabileceğiniz mail adresi: [email protected] Bu foruma üye olan herkes bu kuralları kabul etmiş sayılır...
Araba oyunları
ÇizgiDiyarı® Her Hakkı Saklıdır.