Ayın Kahramanı 01 Ken PARKER..

Ayın Kahramanı 01 Ken PARKER..

Ayın Kahramanı Bölümü


Like Tree36Likes

Yeni Konu aç Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 18-01-2012, 04:37   #11
jack
 
Mesajlar: n/a
Standart
Ken parker Berardi ve millazo nun ARAKLAMASIDIR..
Ken parker AMERİKALI HOLLYWOOD un en büyük yıldızlrından ROBER REDFORD ucuz kopyasıdır..

Tamamen Amerikan kültüründen beslenmiş hatta birçok sayısında marlyn moonore john wayne vs vs amerikalı oyuncularla süslenmiştir..Konuları gayet acıklı basit orjinal yanı olmayan daha çok okuyucuyu sömürmeye yöneliktir...Amerikan kapitalizmini sözde eleştiren YÜZDE YÜZ amerikan kahramanlarıyla beslenen hiçbir orjinal yanı olmadan coğunluğu yapmacık acıklı klasik düz bir seneryo vardır.


Yayınladığı tarihler arsında gündem olan ve çoğunlukla dünyada SÖMÜRÜLEN konuları okuyucuyu sömürmek için kulalanan

IRKÇILIK

Haksızlık

işçi sınıfıÜlkemizde bu durumlarda verilen haklı tepki hakszın yanında olma gayesi bu araklama kahraman sayesinde kitap satışları için kulanılmıştır.


Genelde italyan çr larının çoğu böyledir malesef..Ken parker ı dünyada kimse bilmez.Ken parker ın başarılı olduğu pazarlar ülkemizde ve birkaç tane 3. dünya ülkesidir..


İtalyan çr ları genelde bu ülkelere tezgah açmıştır zaten satılmalarının sebebide genelde yukardaki etmenlerdir.Ken parker i zaten amerikada falan tutmaz kimse yemez böyle bir vakayı.
Yoksa ken parker güzeldirde tutmamamsının sebebi amerikalılar anlamaması değildir.Öyle olsa ROBERT REDFORD tutmazdı amerikada oscar sahibi bir oyuncu..Yukardakiler şahsi fikrimdir ken parker ı sevenler duygasal davranıp sinirlenmekte haklıdır birşey diyemem...Madem bir arştırma yapılıyor tek yönüyle değil her yönüyle değişik bakış acılarından değerlendirme adına yazdığım yazıdır.


NOT:İşlenen konulara sonuna kadar katılıyorum haksızlık ırkçılık vsvs ama bu kadar ucuzca ve sadece okuyucuyu sömürerek satışları artırmak için aynı haksızlığı bu şekilde kullanan okuyucuyu aptal yerine koyanlara yanlış buluyorum..

Konu jack tarafından (18-01-2012 Saat 10:04 ) değiştirilmiştir.
  Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 18-01-2012, 05:34   #12

 
Üyelik tarihi: Apr 2010
Mesajlar: 634
•Rep Puanı : 50488
•Rep Seviyesi :
cemalnacitolga has a reputation beyond reputecemalnacitolga has a reputation beyond reputecemalnacitolga has a reputation beyond reputecemalnacitolga has a reputation beyond reputecemalnacitolga has a reputation beyond reputecemalnacitolga has a reputation beyond reputecemalnacitolga has a reputation beyond reputecemalnacitolga has a reputation beyond reputecemalnacitolga has a reputation beyond reputecemalnacitolga has a reputation beyond reputecemalnacitolga has a reputation beyond repute
Standart

1977′de doğan ve diğerlerine hiç benzemeyen, “tek tüfekli” ama insancıl bir çizgi “kahraman” Ken Parker. Ayrıcalığı kahraman olmamasından kaynaklanıyor. Gücünü değil, sadece eylemini gösteriyor okurlarına.
Okurlarını çoğu zaman kendisini çoğu kez sarsan olaylar karşısında düşündürüyor. Ken Parker, zaman zaman suç ortağı durumuna düştüğü 80′li yılların ruhunu yansıtan tek çizgi roman kahramanı. Çünkü doğuş tarihi, “savaşma seviş” diyen “Çiçek çocukları”nın içinde bulundukları devri, dünyayı ve yaşamı sorguladıkları yıllara denk gelir. Öykülerinde daha önceki zamanlarda yaşamış olsa da Ken Parker “68 kuşağı”nın ruhunu taşır. Yaratıcılarının, dönemin “genç kızların sevgilisi sinema yıldızı” Robert Redford’dan esinlendiği düşünülür.

Öykülerinde, bazen kararsız kalacak kadar gerçekçi, içinde bulunduğu uygarlığın çarpıklıkları karşısında kimi zaman başkaldıran, kimi zaman sessiz kalan bir western kahramanı Ken Parker.

Kardeşi Bill ile dağlarda avcılık yapar. Bir gün, sattıkları kürklerin parasını kendilerinden çalmak isteyen üç adam pusu kurup kardeşini öldürürler. Bundan sonra, uzun yıllar kalacağı orduya sivil izci olarak katılana dek Ken Parker’ın insan avı başlar. Ken Parker mesleğinden dolayı hor görülür ama O’nun için bu önemli değildir. Çünkü olaylar O’nu değil, O olayları yönlendirecek kadar aklı başındadır. Çizgi roman kahramanlarının en entelektüeli, mürekkep yalamışıdır O. Diğerlerinin aksine atının eyerinde içki değil, kitap bulunur.

Maceraları genellikle sosyal içeriklidir. Sosyal yaşamdaki kanun ve kuralları incleer, sorgular ve taraf olur. Kadınlarla arasını iyi rurması gerektiğini ama aşırı düşkün olmamamayı da bilir.
Giancarlo Berardi’nin kaleme aldığı öyküleri ve Ivo Milazzo’nun çizgileriyle hayat bulan Ken Parker, aslında yaratıcılarının dünyaya bakış açılarını yansıtmaktadır.

Yaratıcısı Giancarlo Berardi şunları söylüyor: “Ken Parker, çağdaş sorunları olan çağdaş bir insan. Hiçbir güvencesi yok, geleceği meçhul; kendi belirlediği idealleri tutkuyla, ümitle, cesaretle ve acı çekmek pahasına korumaya çalışarak günübirlik yaşıyor.” O, süper güçleri olmayan bir anti-kahraman karakterdir.(Yanından hiç ayırmadığı eski model Kentucky marka bir tüfekten aldığı adıyla) Uzun Tüfek, avcılık, ordu rehberliği, şeriflik, dedektiflik ve yazarlık yaparak kazanır hayatını: şiddetin kol gezdiği eski, vahşi batıda (maceralarının başlangıç tarihi 29 Aralık 1868′dir) idealist, olumlu, cömert ve sevgi dolu karakterinden ödün vermeden sayısız işin altından başarıyla kalkan becerikli bir adamdır. Tabiatla barışık yaşamanın ne demek olduğunu bilen ve elindeki silahı sadece korunmak ve karnını doyurmak için kullanan, avına tek el ateş edip vuramadığı takdirde kaçma şansı tanıyan tam bir idealist karakterdir. Maceralarının kalitesi ve (Teks ya da Zagor gibi klasik tiplerden hayli farklı) aykırı karakteriyle sayısı çok fazla olmayan ama kendisini çok seven bir hayran kitlesine ulaşmayı başarmış, çok sayıda makaleye ve incelemeye konu olmuştur.[1]

Dostları kimdir?

Olaylar ve Birleşik Devletler’i baştan başa gezme arzusu Ken’in belli bir yerde uzun süre kalmasına engel olduğu için, maceralarda sürekli bir ikinci kişi yoktur. Yaşadığı maceralarda avcı Dashiell, öfkeli küçük kız Pat O’Shane, Eskimo Nanuk, küçük fahişe Lily gibi çeşitli dostlar edinir. Kısa bir süre için Hunkpapa yerlilerinin köyünde kalır, burada, Amerikan ordusunun köye düzenlediği baskında hayatını kaybedecek olan Tecumseh adında dul bir kadınla evlenir. Tecumseh’in (ilk evliliğinden olan) çocuğu Theba (Teddy adıyla) bugün Boston’da yaşamakta ve Ken’i öz babası olarak kabul etmektedir.[2]

Düşmanları kimdir?

İlk bölümlerde Ken acımasız bir katille, “Şanslı” Donald Welsh ile karşı karşıya kalır. 8. sayıda Welsh’i öldüren Ken’in karşısına zaman içinde başka düşmanlar da çıkacaktır. Her bölümde şiddete, anlayışsızlığa, cehalete ve para hırsına karşı mücadele etmek zorunda kalır. En büyük ve alt edilmez düşmanı ise maalesef bir çizgiroman kahramanı değil, okur sayısının azlığıdır ki, bu durum sadık hayranlarını, Ken’in maceralarına devam edebilmesi için gece gündüz dua etmek zorunda bırakmaktadır.
Shoryuken likes this.
cemalnacitolga isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 18-01-2012, 05:57   #13

 
Üyelik tarihi: Apr 2010
Mesajlar: 634
•Rep Puanı : 50488
•Rep Seviyesi :
cemalnacitolga has a reputation beyond reputecemalnacitolga has a reputation beyond reputecemalnacitolga has a reputation beyond reputecemalnacitolga has a reputation beyond reputecemalnacitolga has a reputation beyond reputecemalnacitolga has a reputation beyond reputecemalnacitolga has a reputation beyond reputecemalnacitolga has a reputation beyond reputecemalnacitolga has a reputation beyond reputecemalnacitolga has a reputation beyond reputecemalnacitolga has a reputation beyond repute
Standart Ken Parker in yaratıcıları bu Tüfek ve olaylardan etkilendilermi?
Bunu bilmiyorum ama Bu silah ve silahla yapılan olaylar gerçekmiş ve Ken Parker dede bu şekilde işleniyor.


Alıntı : TabancaTufek.com

Keskin Nişancı:Timothy Murphy

Kullandığı tüfek,çakmaklı ve
ünlü Kentucky tüfeklerinin atasıydı.
Bu tüfekleri Amerika’ya göç etmiş Alman silah imalatçılarının tasarımları esas alınarak yapılmıştı.
3.8 Kg ağırlığındaki tüfeğin namlusu 114 cm ve kalibresi 45’di.

Modern tarihin ilk keskin nişancılarındandır.

1751 Yılında doğdu.Tüfekçi olarak Amerikan Bağımsızlık Savaşı’nda(1775-1783) İngilizlere karşı hünerlerini sergileme fırsatı buldu.

Yaklaşık 230 metreden 20 cm’lik bir hedefi vurabilen Murphy,kısa sürede Gn.Daniel Morgan’ın emrindeki keskin nişancı birliğine alındı.

1777 Yılında “Morgan’ın Tüfekçileri”İngiliz Gn.John Burgonye’nin kuvvetlerine karşı konuşlandırıldı.

Murphy,arkadaşları ile birlikte durmadan İngiliz subaylarını avladı.

Ekim 1777’deki II.Saratoga Savaşı’nda bir ağaca tırmanarak İngiliz Gn.Simon fraser’i 274 metre mesafeden tek atışla vurarak öldürdü.

Ardından Gn.Burgonye’nin yaveri Sir Francis Clarke’ı da vurdu.Bu olay İngiliz askerlerini moral olarak çökertti.

Bu çöküntü ve şaşkınlık, daha sonra Saratoga Savaşı’nda İngiliz ordusunun topyekün yenilgiye uğramasına sebep oldu.

Murphy, farkında olmadan bir şey göstermiş ve savaş tarihinde bir çığır açmıştı:

‘Bir tek mermi, tarihi değiştirebilirdi!’

Murphy daha sonraki yıllarda 200 metreden yaptığı bir çok atışla kendini kanıtladı.
Shoryuken likes this.

Konu cemalnacitolga tarafından (18-01-2012 Saat 07:27 ) değiştirilmiştir.
cemalnacitolga isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 19-01-2012, 11:31   #14

 
Üyelik tarihi: Mar 2011
Mesajlar: 603
•Rep Puanı : 31996
•Rep Seviyesi :
vakanuvis has a reputation beyond reputevakanuvis has a reputation beyond reputevakanuvis has a reputation beyond reputevakanuvis has a reputation beyond reputevakanuvis has a reputation beyond reputevakanuvis has a reputation beyond reputevakanuvis has a reputation beyond reputevakanuvis has a reputation beyond reputevakanuvis has a reputation beyond reputevakanuvis has a reputation beyond reputevakanuvis has a reputation beyond repute
Standart
Cemalnacitolga "Okurlarını çoğu zaman kendisini çoğu kez sarsan olaylar karşısında düşündürüyor. Ken Parker, zaman zaman suç ortağı durumuna düştüğü 80′li yılların ruhunu yansıtan tek çizgi roman kahramanı. Çünkü doğuş tarihi, “savaşma seviş” diyen “Çiçek çocukları”nın içinde bulundukları devri, dünyayı ve yaşamı sorguladıkları yıllara denk gelir. Öykülerinde daha önceki zamanlarda yaşamış olsa da Ken Parker “68 kuşağı”nın ruhunu taşır."
...
"Düşmanları kimdir?
Her bölümde şiddete, anlayışsızlığa, cehalete ve para hırsına karşı mücadele etmek zorunda kalır. En büyük ve alt edilmez düşmanı ise maalesef bir çizgiroman kahramanı değil, okur sayısının azlığıdır ki, bu durum sadık hayranlarını, Ken’in maceralarına devam edebilmesi için gece gündüz dua etmek zorunda bırakmaktadır."
...

Tam da bu yıllara denk gelen bir başka dizi hakkında yazdıklarımı paylaşmak istedim. Green Arrow bu diziyle karakterini bulmuştur. Koskoca bir holding'i batırıp haksızlıklara karşı direnmeyi seçmek...:

1963 yılında Stan Lee’nin Marvel’a geçmesiyle birlikte DC comics’in neredeyse tek başına hüküm sürdüğü comics alemi ciddi bir değişiklikle karşı karşıya kalmıştır: Masalsı kurgu ve alt yapılı kahramanların yerine karakter derinliği olan kahramanlar çıktı okuyucunun karşısına.
Artık bireysel sorunların ön plana çıktığı gerçekçi öyküler ve karakterler söz konusuydu. Ancak yine de comicslerde sosyal sorunların ele alındığını söylemek çok zordu. Özellikle büyük yayınevlerinin karakterleri Toplumsal sorunlara belli bir mesafeden bakmayı tercih etmişlerdi. Kıyaslarsak o dönemde de şimdilerde de Türk çizgi romanının çoğunlukla sosyal sorunlara, yoksulluğa, çaresizliğe mizahla odaklandığını, daha fantastik konulara eğilemediğini de görürüz. Ancak ele aldığım konu bu olmasa da her iki tarafın bir takım deneyler yaptığını söylemek mümkün.
Almanca’dan çevirdiğim alttaki yazı işte 1970’lerde ortaya çıkan başarılı bir denemeyi aktarıyor okuyucularına. Comics aleminde ilk defa Toplumsal Sorunlar ele alınıyor bir seriyle.
Hemen altında da bu deneysel serinin sayılarının özetini koydum. Orjinallerinden özetlediğim öyküler yazının içeriğini daha da anlaşılır kılacaktır.
Bahsi geçen seri Green Lantern / Green Arrow serisi. Bu iki süper kahramanı kısaca tanıtmam, muhtemelen kahramanlarla tanışmamış olanların deneyin önemini anlamalarında yardımcı olacaktır:
Green Arrow – Oliver Queen: Hileli ve özel oklar atan yayıyla ortada dolanan Robin Hood kılıklı bir kahramandır. Justice League of America grubundaki üyeliğini saymazsak tek çalışır çoğunlukla.
Green Lantern – Hal Jordan: Green Lantern aslında bir tür uzay polisi teşkilatının genel adıdır. Gardiyan adı verilen mavi tenli bir ırkın kontrolünde çalışmaktadır. Bu teşkilatta görev alan her polis yeşil bir enerjiyle çalışan ve zihinde canlandırılan cisimleri şekillendiren bir güç yüzüğü taşımaktadır parmağında. Her polis belli bir uzay sektörünün en kahraman veya asil kişisidir ve o bölgeden sorumludur.

“Hard Travelling Heroes”
Yeni bir Kahraman kuşağının başlangıcı
Yazan: Christian Heiss
“Çiçek Gücü”nün zirve yaptığı 1970’li yıllarda insanların sosyal değişikliklerce kuşatıldığı bir zamanda DC comics’in Green Lantern serisinin editörü Julius Schwartz her zaman yaptığı gibi Dennis O’Neil’i bürosuna davet etti. İkili o zamanlar Green Lantern serisi üzerine yaptıkları o konuşmanın comics dünyasında köşe taşı oluşturacak bir değişiklik yapacağını tahmin edemezlerdi.
Schwartz, O’Neil’den jübile niteliğindeki 75. sayıda Green Lantern serisine yeni bir soluk getirmesini rica etti “Doğrusunu söylemek gerekirse serinin neden hala yayınlandığını anlamıyordum, satışı o kadar azdı ki” diyor O’Neil “ancak bu durum bize yeni bir şeyleri uygulama, deneme imkanı verdi. Seri, ölü kadar diriydi, başarısız olursak bahanemiz elimizden geleni yaptığımız olurdu.”.
Çizgi roman yazarlığının yanında gazetecilik de yapan, O’Neil farklı bakış açılarınca irdelenen ağır sosyal konuları dile getirmek niyetindeydi. Ancak farklı bakış açılarını sunabilmek için Green Lantern’in düz mantığının karşıtı olabilecek bir görüşe ihtiyaç duyulmaktaydı. Bu şekilde Yeşil Gladyatör’ün sayfalarına kendisi gibi yeşil olan biri katıldı: Green Arrow. O’Neil “O tarihe kadar onun kişiliği hakkında detaylı hiçbir şey yazılmamıştı. Arrow, hileli (ilginç özellikli) oklar kullanan ama bunun dışında tabula rasa (boş levha)’ydı. Bu koşullar altında onunla ne istersek yapabilirdik.”
Green Arrow, Ollie Queen, iyi-kötü ve hak-haksızlık konularını sorgulayan ve sık sık onlara karşı çıkan biri olarak Green Lantern, Hal Jordan’ın daha duygusal, daha isyankar karşıtı oldu. Böylece Mayıs 1970’de Green Lantern/Green Arrow’un 76 sayısıyla iki kahramanın Odysseevari “memleket yolculukları”, gerçek “Amerika arayışı” ve sadece yoksulluk, sosyal adaletsizlik, ırkçılık, uyuşturucu bağımlılığı ve çevre kirliliğine şahit oldukları “zor yolculuk” başlamış oldu. Serinin başarısının ve New York Times’da bile haberinin yapılmasının bir sebebi de 70’li yılların yıldız çizerlerinden gerçekçi ve dinamik çizgilerin sahibi Neal Adams’ın kalemidir. Hangi Superhero comics’inde birbirinden parlak iki kahramanın sosyal konular sebebiyle tartıştıkları, gerektiğinde birbirlerine girdikleri görülmüştür ki?
Bu yeni başlangıç bir problemi de beraberinde getirdi: Comics okuyucusu, kahramanlarını kazanırken görmek istiyordu. Ancak sihirli bir yüzüğe sahip olmakla veya muhteşem bir okçu olmakla yoksulluğa çözüm bulunabilir miydi? Bulunamazdı. Bu yüzden de Hal ve Ollie okuyucunun hiç hoşuna gitmeyecek şekilde, her öykünün sonunda çaresizlik içinde kaybedenler olarak kalakalıyorlardı. Böylece bu dönem “13” sayıda noktalandı.
“gerçekçi” süper kahraman yaratmayı amaçlayan bu deneme yine de yol göstericiliği, öncülüğü bakımından kilometre taşı olma özelliğine sahiptir. DC, bu alt yapıyı kullanarak o dönemlerde Hawk and Dove ile Brother Power, the Geek adlı iki seri yayınlamışsa da başarılı olamamıştır. Bu şekilde iki kahramanın ortak bir vicdanı paylaştığı tüm çağların en başarılı deneyi “Hard-Traveling Heroes” dönemi varolmuştur.

Yaşlıca bir zenci Green Lantern’a soruyor: “Senin hakkında okudum… Mavi tenliler için nasıl çalıştığını… Ve bir yerlerdeki gezegende yaşayan Turuncu tenlilere yardım ettiğini… Mor tenlileri önemsediğini! Ancak hiç önemsemediğin bir deri rengi var… Siyah tenliler! Bilmek istiyorum… Nasıl oldu? Bana bunu yanıtla, bay Green Lantern!”
Green Lantern: “Ben… Yanıtlayamam…”
Kaynak: JLA SPECIAL Green Lantern / Green Arrow – Dino Comics
Orijinal sayılar: Legends of The DC Universe “Peacemakers” sayı 7, 8, 9 – DC comics (1998)
Green Lantern / Green Arrow Özetler (76-89):
# 76… Yine adaleti uygulama peşinde olan Green Lantern, sokakta iyi giyimli birine saldıran genci yakalar. Bu durumu protesto eden mahalle halkı onları şişe ve çöp yağmuruna tutar. Olaya karışan, Arrow iyi giyimli adam gidince mahalle halkının yoksulluğunu gösterir Lantern’a. İyi giyimli o mahalledeki yoksulların evlerini ellerinden almak isteyen işadamıdır. Gardiyan’lar yasalara karşı çıkmamış olan İyi Giyimli’nin cezalandırılmasına karşı çıkarlar. Ancak sonradan cinayet işlenmesi için para ödediği gerçeği ortaya çıkınca Gardiyanlar “yasaların” nerede başladığını, nerede bittiğini sorgulayarak aralarından birini iki kahramanın yanına vererek insanlığı öğrenmesi için dünyaya gönderirler. İyi Giyimli… Tutuklanır.
# 77… Ekip yanlarındaki Gardiyan’la Amerika’yı gezmeye başlar. Gardiyan sürekli olarak insanlıkla ve dünyayala ilgili raporlar göndermektedir. Dağ nedir, hava nasıldır, insanların şiddete eğilimi… Bu sayıda yerel madencileri kovarak işlerini emeklerini ellerinden almak isteyen bir başka işadamıyla mücadele edilir. Arrow, her zamanki asidir, Lantern, yüzüğü olmadan mücadele etmeyi, Gardiyan ise küçük bir kıza sarılınca duyguyu öğrenir.
# 78… Black Canary bu sayının konuk ismi (2008’de Arrow’la evlendi). Kızılderili arazilerinde dolaşırken motorlu çetece bayıltılan Canary bir tarikat liderinin hipnozuyla dindarlaşır. Bu sırada bölgeye ulaşan ekip küçük bir lokantanın Kızılderili işletmecisinin tarihle yüzleşme çağrısını dinlerler. Daha sonra Canary’yi kurtarmak üzere harekete geçen ekip barışçı havalarında gezen tarikat liderinin aslında bölgedeki Kızılderilileri yok etmek üzere yobaz bir terör grubu toparladığını anlarlar. Tarikat lideri elindeki silahla kazara kendini vurarak ölür. O yolda ilerlemek yok oluşa götürür teması işlenmiştir (tarihle yüzleşme çağrısıyla).
# 79… Kızılderililer bölgesinde tarihi yüzleşme sürüyor. Beyaz şefle yapılan anlaşmanın belgeleri arşivlerde yanınca bazı uyanık beyazlar Kızılderililerin ellerindeki son topraklara göz dikerler. Arrow, Kızılderilileri kışkırtarak mücadeleye çağırırken Lantern Washington’dan getirdiği uzmanla işi çözer ve fırsatçı beyazları tutuklattırır.
# 80… Köprüde kamyonla karşılaşan arabaları nehre uçan kahramanlar bir yük gemisince kurtarılırlar. Gemi, zehirli atık taşımaktadır. Makinelerde meydana gelen bir arıza Lantern’i bayıltınca Gardiyan onu hastaneye taşır ama bu arada gemidekiler daha büyük bir tehlikeyi engellemek için mecburen tüm atıkları nehre dökerler. Bu da Gardiyan’ı suçlu durumuna düşürür. Yargılanmak üzere başka bir gezegene giden üçlü orada duygu ve mantığa sahip yaratıkları pasifize ederek robotlardan kurulu ordusuyla polis devleti kurmuş olan adamla mücadele eder, kazanırlar.
# 81… Gardiyanı savunan Arrow, Canary ve Lantern onu kurtarırlar. Birlikte bir gezegene giden dörtlü burada çok ciddi bir yoksullukla karşılaşırlar. Kendisi çocuk doğuramadığı için sapıtan kadın lider cinsiyet ayrımcılığını körükleyerek eksikliğini gidermeye çalışmıştır. Gardiyan, gezegeni düzeltmede yardımcı olabilmek için onunla kalır.
# 82… Lantern’in ezeli düşmanı Sinestro mitolojik karakterleri kandırarak saldırtır. Özellikle Amazon savaşçıların aşırı feminist duygularından faydalanan Sinestro kazanmanın eşiğindeyken Canary’nin cinsiyet ayrımcılığı karşıtı söylevleri ve öğretileriyle yenilgiye uğratılır.
# 83… Bir başka kasaba. Eski kafalı bir dede torununun üstün güçlerini kullanarak kendi eğitimini kullanarak çocukları adeta zombileştirmiştir. Yeniliğe kapalı ve aşırı disiplinli bu dede sonunda insanlara zarar vermeye zorladığı torunu tarafından öldürülür. Bu arada Lantern aşık olduğu kadına gerçek kimliğini ve aşkını itiraf eder.
# 84… Aşk dolu günler kesintiye uğrar. Black Hand adlı düşmanı Lantern’a tuzak kurar ve onu plastik dolu, havanın fabrikalarca zehirlendiği kasabaya çekerek bir tür paranoya havası yaratarak linç ettirmeye kalkışır. Ama kaybeder.
# 85… Duyarsızlaşan insanlar ve modern uygarlık… Green Arrow yaralanır ve zengin insanlar ona yardım etmez, Polis ilgilenmez, Hastanede Hemşire umursamaz, tesadüfen müşahede altına alınır. Bu arada onu yaralayanların peşine takılırlar ve Speedy’nin (Arrow’un oğlunun) da uyuşturucu müptelası olduğunu öğrenirler.
# 86… Zenginleşen ve lüks içinde yaşayan, bazı bürokrat, senatör ve yargıçla dostluk kurmuş olan uyuşturucu tüccarlarının içyüzleri işleniyor bu sayıda. Ailelerin ve toplumun gençlere karşı tutumu ve onların itildiği yalnızlık sorgulanıyor.
# 87… Hal Jordan’ın yedeği olarak seçilmiş olan Guy Gardner yaralanınca yeni bir yedek bulma zorunluluğu doğar. Gardiyanlar John Stewart adlı zenciyi önerirler ve o da kabul edince yeni Green Lantern bir zenci oluverir. “Ben zencilere karşı değilim ama bilim onların aptal ve beyinlerinin küçük olduğunu söylüyor” konuşması yapan bir senatörü Stewart ölümden kurtarır.
# 88… Eski iki öykünün tekrar basımı.
# 89… Isaac (İsevi tip ve kapak) adlı genç havayı kirleten bir havayolları şirketini küçük sabotajlarla yola getirmeyi ummaktadır. Ancak insanlık uğruna ettiği mücadeleyi kaybeder, ölür. Kahramanlarımız bir kez daha kaybetmiştir. Lantern o sinirle “9 milyon dolarlık” bir uçağı yok eder, şirket sahibi isyan edince “bana fatura gönderirsin” der, öykü biter. Sosyal içerikli seri biter, ekşın geri döner

Ümit
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
Shoryuken likes this.
__________________
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
vakanuvis isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Etiket
ayın kahramanı, ken parker

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Yeni Mesaj yazma yetkiniz Aktif değil dir.
Mesajlara Cevap verme yetkiniz aktif değil dir.
Eklenti ekleme yetkiniz Aktif değil dir.
Kendi Mesajınızı değiştirme yetkiniz Aktif değildir dir.

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkBütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 19:59

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0
Valid XHTML 1.0 Transitional
Not : Burası binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir.Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır.Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Eğer Türkiye Cumhuriyeti yasalarına uymayan ve telif hakkı içeren bir paylaşımın forumumuzda yapıldığına rastladıysanız lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz, en geç 48 saat içinde gereken yapılacaktır. Bilgilendirme yapabileceğiniz mail adresi: [email protected] Bu foruma üye olan herkes bu kuralları kabul etmiş sayılır...
Araba oyunları
ÇizgiDiyarı® Her Hakkı Saklıdır.