Seçilecek ayın kahramanı hakkında bilgilendirme.

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,730
43,946
denize sıfır
Arkadaşlar oylama hala devam ediyor.oy kullandıktan sonra gelecek ay için bir isim önerin lütfen.
http://www.cizgidiyari.com/forum/anketler-oylamalar/48923-ayin-kahramani-kim-olsun-anketi.html

Kahramanımız belirlendikten sonra neler yapacağız birlikte değerlendirelim şöyleki,

Kahramanın yaşadığı dönem,

yazarları-çizerleri,

Maceralarda adı geçen köy,kasaba,şehirler,

silahlar veya silah yerine kullanılan objeler,

dostları,arkadaşları,

zamanlama hataları,gözlemlediğiniz senaryo hataları,

unutulmaz replikler,göz alıcı kareler VS ..

arkadaşlar bu yazdıklarımın hepsini farkında olun-olmayın hepimiz biliyoruz.sadece bildiğimizi bilmiyoruz herkes 1 cümle görüş belirtse Türkiye çapında elle tutulur bir kaynak yapmış olacağız.

belki ilk kahramanda istediğimiz sonucu alamayız ama zaman içinde geriye dönüşlerle yapılan eklemeler keyifli olacaktır.
tüm görüş ve önerilere açığız,bekleriz..

J

jack

Dünyadaki etkisi.

Dünyadaki tanınırlığı itibarı..

Dünyayı ne şekilde etkilemiş.

Şimdiye kadar çıkan düzenli ilk sayıları..

Şimdiye kadar çıkan one shotları.

Özel sayıları..

Bazı sayılarında çizilmiş önemli karakterler.(ülke başbakanları ünlü şarkıcılar vs vs.....çok uzar..

Şimdiye kadar aldığı ödüller...

Dünya basınındaki haberleri gazetelerde tv lerde vs vs...

Röportajlar..

ilk sayısından bugüne geçirdiği değişim kendini yenilemesi...

Kaç tane farklı yazar ve çizer tarafından çizildiği..

İlk sayısından itibaren yıl itabariyle içinde geçen olaylar örnek 1. dünya savaşı 2.dünya savaşı soğuk savaş aya ayak basış dünyayı etkileyen olayların kaç tanesinin içinde olduğu liste çok uzar daha...

Satış rakamları..

Kaç dilde yayınlandığı..

Dünya genelindeki nekadar fan clubü internet sitesi hayranı olduğu..

Karakterin ailesi eşi dostu varsa akrabası..

Yaşadığı şehir..

Kız arkadaşları..

Sabıka kaydı ..

Karıştığı olaylar..

Şimdiye kadarki yaptığı en büyük olay..En fazla kaç kişiyi kurtadığı önlediği en büyük tehlike gibi vs vs..

Yaptığı sporlar..

Güçleri..

Usta olduğu alan hem güçleri açısından hem sosyal açıdan..

Bu karakterin varsa filmleri dizileri animeleri..Almşssa ödülleri..

Şimdiye kadar açık artırmada satılmış en pahalı sayıları...

Alkol alışkanlığı varsa?

Sigara?

Sağlık problemleri?

Çoçuğu varmı?

Şimdiye kadar Kaybettiği yakınları?

Yaratıcısının başka karakter çizip çizmediği?

Şu anda aklıma gelenler bunlar....Daha liste uzatabilirilir....

J

jack

Verdiği siyasi mesajları nasıl verdiği(varsa)

Dini...Bizde şöyle bir durum var biz çoğunlukla yabancı kahramaları hırıstiyan kabul ederiz ama artık özellikle dc ve marvel evreninde ciddi dercede müslüman kahramalar var ve bu benim hoşuma gidiyor ama çoğunluk amerikada tabi avrupda malesef yok..Hırıstiyan villianlar olduğu gibi müslüman vilanlarda var..(avrupa kabullenmek istemiyor bence)

Kimse bana çıkıpta amerika dini çr alet ediyo diye vaaz vermesin nasıl hırıstiyan kahramanlar ve vilaanlar varsa müslüman kahramanlar villanlarda var olamsı güzel bence..Bu bir araştırma olduğu için gerekli diye düşündüm bu noktayı...

Karakterin geçirdiği dönüm noktası sayılabilcek olaylar..

Kullandığı araçlar uçak araba vs vs vs..

albay

Süper Üye
14 May 2010
1,143
4,901
abi ben işletmeciyim. işletmeciler mali konularına ilgi duyarmış. bende ne iş yapmışlar yada yapıyorlar onu merak ediyorum. bana tombraksın mesleğini söyleyinde kendi çapımda meraktan kurtulayım..

kral27700

Kıdemli Üye
20 Nis 2012
131
195
GAZİANTEP
Hiç bir kahramanın mesleği olmaz Süperman hariç, o gazetecidir. Diğer kahramanlarımızda sevenlerinin sofrasında karnını bedavadan doyurmuşlardır :) Onlar hep iyilerin yanında kötülerin karşısında olmuşlardır. TOM BRAKS'a gelincede kahramanımız günümüz ÇAKAL CARLOS'a ve GÖREVİMİZ TEHLİKE dizi ve filmine ilham olmuştur :) Çakal Carlos tüm dünyanın aradığı BİNBİR SURAT diye sanırım 20 yıl boyunca hep kırmızı bültenle arandı. Ayrıcada Esse Gesse'de Tommiks'de ara sıra BİNBİR SURAT serüvenlerinde de rastlarız :) Yani TomBraks bazılarının örnek aldığı gizli kahramandır..

Son düzenleme:

strider

Süper Üye
29 Şub 2012
1,041
1,037
sevgili kral27700

spiderman - foto muhabir, dardevil - avukat, ironman - stark şirkeler grubu sahibi, batman - wayne şirketler grubu sahibi, the flash - adli tıb uzmanı vs. :) aklıma gelmeyen meslek sahibi daha kahraman vardır kesin... bedavadan karın doyuran çok değil yani... :D

kral27700

Kıdemli Üye
20 Nis 2012
131
195
GAZİANTEP
sevgili kral27700

spiderman - foto muhabir, dardevil - avukat, ironman - stark şirkeler grubu sahibi, batman - wayne şirketler grubu sahibi, the flash - adli tıb uzmanı vs. :) aklıma gelmeyen meslek sahibi daha kahraman vardır kesin... bedavadan karın doyuran çok değil yani... :D

Değerli dostum ben fantastik kahramanları pek okumadığım için o konuda yanılmışım :) Genellikle Türk çizgi roman ve western romanlarını çok sıkı takip ettiğim için o kahramanlara göre değerlendirmiştim. Yinede vermiş olduğun bilgiler için teşekkürler....