Michael Moorcock’s Multiverse - Full Türkçe

AUMURG

Çeviri & Balonlama
17 Ara 2018
122
3,833
Ankara, İstanbul, İzmir
melncovers.jpg

Bir Elrik ve Moorcock Hayranı olarak, bu çizgi romanı da sonunda dilimize katmış oldum. Özelllikle bu geçmekte olduğumuz sürrealist atmosfere iyi gidecektir :rolleyes:...

Ayrıntılı İnceleme ve indirmek için;

İyi eğlenceler :cool:

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,657
Kasımpaşa
Arkadaş sen çok renkli şeyler yapıyorsun!..
Valla iyi ki buralardasın.
Sayende hiç olmayacak renkte şeyler görüyoruz.
Sağ ol, sağ ol, sağ ol!..

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,047
75,612
hiçbiryerde :)
Çizimler, hikaye olağanüstü.
Elric serisi de vardı daha önce
yaptığınız. Bu arada yazar
Michael Moorcock için vikipedia'ya
baktım da adam muhteşem biriymiş.

Çizimler bana Neil Gaiman'ın
Sandman serisini hatırlattı.
Bu yazar da ingiliz ve benzer
özellikleri vardır muhtemelen...
Bu hafta sonu okuyacağım bu
harika serileri. Çok teşekkür
ederim, büyük emekler için.
Ayrıca "ekler" blümünde gayet
şık olmuş çoklu evren ve karakter
tanıtımları... Elinize sağlık, sevgi
ve saygılar.

mustibey

Süper Üye
23 Ara 2010
2,166
4,981
Ellerinize sağlık, sizi keyifle izliyorum. Bizlere çok güzel çizgiromanlar sunuyorsunuz, çok teşekkürler!

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
2,000
11,947
Sanki biraz Philippe Druillet etkisi var gibi geldi bana çizimlerde. Severim..
Çok teşekkürler..

AUMURG

Çeviri & Balonlama
17 Ara 2018
122
3,833
Ankara, İstanbul, İzmir
Arada bazı yazım hataları fark ettim (farkedebildiğim kadarıyla) ve linkleri yeniledim.
isteyen arkadaşlar düzeltilmiş versiyonunu indirebilir.

Gerçi yüklemeden evvel o kadar redaksiyon kontrol falan yapmama rağmen, gene kaçırdığım şeyler oluyor, ne yazık ki ... sonuçta insan kendi kusurunu zor görürmüş :p

ALIENRIPLEY

Süper Üye
29 Ocak 2016
1,198
2,108
Söylenecek tek şey var; bu harikalar için sonsuz teşekkürler... Ellerinize, gözlerinize ve emeklerinize sağlık!

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
2,000
11,947
Arada bazı yazım hataları fark ettim (farkedebildiğim kadarıyla) ve linkleri yeniledim.
isteyen arkadaşlar düzeltilmiş versiyonunu indirebilir.

Gerçi yüklemeden evvel o kadar redaksiyon kontrol falan yapmama rağmen, gene kaçırdığım şeyler oluyor, ne yazık ki ... sonuçta insan kendi kusurunu zor görürmüş :p

Hatasız cool olmaz.. Hatasıyla severiz çeviri balonlama emeklerini...

ed86

Süper Üye
3 Kas 2018
832
1,633
Bunu okumadan önce okumamız gereken bir şey var mı? Direkt okunabilir mi?

AUMURG

Çeviri & Balonlama
17 Ara 2018
122
3,833
Ankara, İstanbul, İzmir
Bunu okumadan önce okumamız gereken bir şey var mı? Direkt okunabilir mi?

Normalde Moorcock'un roman ve kısa öykülerini okumuş yada takip etmiş olmak gerek, bkz;

ve ve diğer Elric serileri

Hepsi olmasa da bazısı Türkçeye çevrilmiş, belki sahaflarda bulabilirsiniz.

Ama elbette tüm bu roman ve kısa öyküleri tek seferde okumak zahmetli olabilir, o nedenle "ekler" kısmında özet bir açıklama sözlüğü (lexicon) gibi bir şeyler hazırlamıştım. Yani önceden bu "alt-kültür" hakkında bilgisi olmayanlar da, çizgi romanı "lexicon" rehberliğinde okursa, çok da zorluk çekmezler, sanırım :rolleyes:

GüvenGüven

Süper Üye
19 Ocak 2010
1,093
5,323
Bandırma
Geç gördüm ancak iyi ki gördüm. Ellerinize sağlık öncelikle. Üniversite FRP partilerinde nicki, karakter ismi, karakter düsturu Elric olan en az 18 arkadaşım oldu. Elric; Chaotic Evil mıdır, yok efendim Natural Evil mıdır diye oyunu bırakıp FRP masasında münakaşa çıkarmak en büyük zevki olan teni güneş görmemiş bugünün beyaz yaka sivrizekalılarıyla çok sabahladım... Bir de İstiklâl Caddesi'nde Galatasaray'dan Taksim'e doğru haftaiçi her gün gördüğümüz uzun beyaz saçlı bir deri bir kemik, D vitamini eksik bir adam vardı ki; ona da Elric ismi takmaktan geri kalmadık tabi. Elric üzerine, Moorcock üzerine yazılacak çok şey var da, onları da artık başka güne...

Lexicon da ayrıca harika olmuş, iyi ki hazırlamışsınız. Özenli çeviriniz ve paylaşımınız için teşekkür ederim Aumurg Üstad. Işık saçtınız...

Edit: Bunu editlemezsem gözüme uyku girmez; tahmin ediyorum ki Cirith Ungol ya çok seversiniz ya da nefret edersiniz...

Son düzenleme: