Redhand Twilight of the Gods - Türkçe 3 sayı

AUMURG

Çeviri & Balonlama
17 Ara 2018
122
3,833
Ankara, İstanbul, İzmir
kapaks.jpg

Barbarlık ve büyücülük çağında ortaya çıkıp kaderinde Tanrıları yok etmek olan mükemmel bir savaşçının heyecanlı ve etkileyici destanı anlatılmakta bu eserde. 3 ciltte (toplam ~150 sayfa) sunulan bu mini macerada, esas oğlanımız Kızıl-El (RedHand)'in aslında tek istediği sadece huzurlu bir hayat olmasına rağmen, kayıp geçmişinde gömülü olan kaderinde, Tanrıları yok edip dünyayı özgür bırakmak yazılmaktadır. Böylece, Büyüye (MAGIC) olan bağışıklığı ve üstün savaşçılık yeteneği ile önüne çıkan her engeli ortadan kaldıran Kızıl-El, kaderini tamamlamak için Tanrılar Şehrine varıp kayıp geçmişini öğrenecektir öğrenmesine, ama elbette okuyucu nezdinde tahmin edilebileceğinden çok daha sürprizli bir final bizi beklemektedir.

Daha fazla bilgi ve indirmek için;

İyi eğlenceler :rolleyes:

drgavsever

Kıdemli Üye
25 Haz 2010
216
725
SEVGİLİ AUMURG,
YİNE MUHTEŞEM BİR SEÇİM , BÜYÜK EMEK VE ÇOK GÜZEL BİR PAYLAŞIM.EMEĞİNİZE SAĞLIK.ACABA YİNE HUMANOİDS YAYINEVİNDEN EXO ,ORİON'S OUTCASTS VEYA DOWNWARD TO THE EARTH 'Ü BİZLERLE PAYLAŞMAYI DÜŞÜNÜRMÜSÜNÜZ ? SEVGİLERİMLE....

toxine

Onursal Üye
11 Mar 2013
997
3,280
Tespit edilemedi

Elinize sağlık. Keyifle takip ediyorum. RCO'dan faydanıyorsanız "high
quality" seçeneğini kullanabilirsiniz. Genelde RCO olan tüm eserlerin
indirme linkleri çeşitli yabancı forumlarda (veya sitelerde) mevcut. Hatta
RCO'nun bile onlardan faydalandığı kanısındayım.

AUMURG

Çeviri & Balonlama
17 Ara 2018
122
3,833
Ankara, İstanbul, İzmir
Rica ederim herkese,

Fark ettiğiniz üzere Humanoids'den gerçekten çok sayıda güzel ve ilginç eser var. Şimdiden söz veremem ama vakit elverdiği sürece ilgilenmeye çalışacağım.

Bu arada toxine'ninde fark ettiği gibi genellikle çizgi romanları RCO'dan indiriyorum (diğer sitelere göre uluşılması ve ara yüzü daha kolay).
ve oradan indirirken ne yazık ki "high quality (HQ)" seçeneğini kullanmayı tercih etmiyorum. Zira HQ'da dosya boyutu birden 4-5 katına çıkıyor ve benim bedavaya kullandığım dosya yükleme sitelerindeki (mega upload ve google drive) depolama alanlarım ise sınırlı. Yani yüksek kalite yükleme yaparsam depo alanım kısa zamanda dolar ve başka yüklemelere yer kalmaz.
Birden fazla fake hesap açmaya yada başka yükleme sitelerinde daldan dala dolanmaya üşendiğim için, mevcut depo alanlarımı tasarruflu kullanmaya çalışıyorum.

kısacası baloncuk yazıları ve diğer ayrıntılar yeterince rahat görülebildiği sürece "Low quality (LQ)" seçeneğini tasarruf açısından daha avantajlı buluyorum.

Ama bilmediğim vaşka bir yol varsa, önerilere de açığım ?!?

İyi eğlenceler... ^_^

Son düzenleme:

toxine

Onursal Üye
11 Mar 2013
997
3,280
Tespit edilemedi
...ve oradan indirirken ne yazık ki "high quality (HQ)" seçeneğini kullanmayı tercih etmiyorum. Zira HQ'da dosya boyutu birden 4-5 katına çıkıyor ve benim bedavaya kullandığım dosya yükleme sitelerindeki (mega upload ve google drive) depolama alanlarım ise sınırlı. Yani yüksek kalite yükleme yaparsam depo alanım kısa zamanda dolar ve başka yüklemelere yer kalmaz.
Birden fazla fake hesap açmaya yada başka yükleme sitelerinde daldan dala dolanmaya üşendiğim için, mevcut depo alanlarımı tasarruflu kullanmaya çalışıyorum.

kısacası baloncuk yazıları ve diğer ayrıntılar yeterince rahat görülebildiği sürece "Low quality (LQ)" seçeneğini tasarruf açısından daha avantajlı buluyorum.

Ama bilmediğim vaşka bir yol varsa, önerilere de açığım ?!?

Tamam o zaman. Olay depolama sorunuysa böyle devam edebilirsin.
Okunaklı dediğin gibi. Ben de indirdiğim çr'ler büyük boyutluysa hep
farklı kaydederek sığasını düşürüyorum. Önemli olan az yer kaplaması ve
okunaklı olması benim için de. Geçen 200 mb bir dosyayı sayfa
ebatlarını değiştirmeden 70 mb'a indirmiştim (%14 kayıpla).
(Bazen de fazla faydası olmuyor.)
Programsız olmuyor ya PS ya da irfanview batch seçeneğiyle
yapıyorum.

Tekrardan teşekkürler.

Not: Depolama için alan kalmazsa yandex'te bir alternatif olabilir ayrıca.

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,542
28,638
İzmir
Albert Einstein ''Üçüncü Dünya Savaşı ne zaman çıkar bilmiyorum ama dördüncüsü kesinlikle taş ve sopalarla olur.'' demiştir. Günümüzün en büyük dahilerinden sayılan Elon Musk dünyanın üstüne yüzlerce uydu gönderip interneti herkes için ücretsiz yapma peşinde. Yakın zamanda yaygınlaşacak 5G teknolojisi ile veri transferleri çok hızlı olacağı bir gerçek. Musk'a göre 7G teknolojisine geçildiğinde insan zihnini bilgisayarlara download etmek mümkün olacak. Yine Musk'a göre insanlığın sonu Yapay Zeka'dan olacak. Yapay Zeka görüşü yüzünden geçenlerde Mark Zuckerberg (Facebook) ile kapıştılar. Zuckerber başta olmak üzere bir çok kişi yapay zekayı faaliyete geçirme peşinde. Yüzyılın dahilerinden Stephan Hawking gelecekte genetiğiyle oynanmış insanların üretileceği ve bu insanlık için yıkım olacağı ile ilgili tezler ortaya atmıştır.

Bu gerçekleri arka planına alan bir çizgi roman okuduk. Kontrolsüz bilimsel faaliyetlerin insanlığın sonu olacağıyla ilgili bir çok teori mevcut. Biri de bu çizgi romana uyarlanmış. Bu açıdan çok beğendim.

Çizgi romandaki ruhban sınıfın yaptığı sömürü orta çağda Hristiyan ruhban sınıfının ve derebeylerin halka nasıl zülmettiğinin bir göstergesiydi. İyi düşünülmüş ve güzel uyarlanmış.

Çizgi romanın yazarlarından Kurt Busiek comics aleminin yakından tanıdığı iyi bir sanatçı. Böylece comics tarzı bir frankofon okumuş olduk.

Genel olarak bu çizgi romanı beğenerek okudum. Güzel bir seçim olmuş. Elinize sağlık. Daha önce yaptığınız Metabarons, Technopriest ve Orbital'i çok beğendim. Buna karşılık nedense Kızıl Yıldız serisini sevemedim. Sahşen seçimlerinizin çok yerinde olduğunu söyleyebilirim.

Yıllar önceki imkanlar ile küçültülmüş çizgi romanlar paylaşılması doğal olsa da günümüzde küçültülmüş bir çok taramanın tekrar yüksek çözünürlüklü elden geçirildiği bir gerçek. Mümkünse yüksek çözünürlüklü paylaşımlar yapmanızı istesek de kararı verecek yine sizsiniz. Son olarak çevirilerinizde ''temin'' yerine ''demin'' yazmanızı öneririm.

Teşekkürler.

AUMURG

Çeviri & Balonlama
17 Ara 2018
122
3,833
Ankara, İstanbul, İzmir

.....

Genel olarak bu çizgi romanı beğenerek okudum. Güzel bir seçim olmuş. Elinize sağlık. Daha önce yaptığınız Metabarons, Technopriest ve Orbital'i çok beğendim. Buna karşılık nedense Kızıl Yıldız serisini sevemedim. Sahşen seçimlerinizin çok yerinde olduğunu söyleyebilirim.

Yıllar önceki imkanlar ile küçültülmüş çizgi romanlar paylaşılması doğal olsa da günümüzde küçültülmüş bir çok taramanın tekrar yüksek çözünürlüklü elden geçirildiği bir gerçek. Mümkünse yüksek çözünürlüklü paylaşımlar yapmanızı istesek de kararı verecek yine sizsiniz. Son olarak çevirilerinizde ''temin'' yerine ''demin'' yazmanızı öneririm.

Teşekkürler.

Genellikle değişik bakış açılı konular tercih etmeye çalışıyorum. Kızıl Yıldız da en marjinal bakış açılı konuya sahip olduğundan kolay sevilecek bir seri olmadığını ben de kabul ediyorum. Genede "farklı" bir şey göstermesi bakımından ufuk açabilir :rolleyes:

Bu arada gelişmiş sıkıştırma tekniklerini biliyorum. Yalnız ilk yüklemelerimi google drive'a sıkıştırma yapmaksızın "online" okumaya da olanaklı bir şekilde yüklemiş olduğum için, ve ayrıca bu işi de biraz tamamen amatör bir şekilde "rahat kafayla" yapmak istediğim için, gelişmiş sıkıştırma tekniklerine çok da öyle kafa yormamıştım. Ama bir daha ki yüklemelerimde, dikkat etmeye çalışırım. En azından megaupload'a olan yüklemelerde dediğinizi denerim.

son not: çevirilerimde kasıtlı ve kasıtsız imla hatalarım olabilir elbette. bu benim dikkatsizliğimden kaynaklandığı gibi, çizgi romandaki maceraların uzak geleceklerde ve fantastik dünyalarda geçmesi nedeniyle dilin değişime uğraması gibi de düşünülebilir , bence ... :p.... yada dikkatli olmaya çalışırız.:rolleyes:

asimreis

Kıdemli Üye
23 Nis 2010
242
188
sayın arkadaşım,inanılmaz güzel çizgiler paylaşıyorsunuzbüyük bir keyifle takip ediyorum.marvel saçmalıklarını paylaşmadığınız için ayrıca teşekkür ederim.bu geçtiğimiz zor süreçte evde kalmamıza yardımcı oluyorsunuz.
saygılarımla
asimreis izmir 1951