Requiem Vampire Knight Serisi

AUMURG

Çeviri & Balonlama
17 Ara 2018
122
3,832
Ankara, İstanbul, İzmir
a17d3c151aca171ed362896ba8a42cb0._SX1280_QL80_TTD_.jpg

Selamlar,

Bu sefer, değişik bir şey deneyip, toptan değil teker teker paylaşım yapayım dedim.

Paylaşımım Requiem Vampire Knight Serisi, bildiğim kadarıyla hala Türkçeye çevrilmemiş, nedense. Her nekadar hala tamamlanmamış bir seri olsa da (Şimdilik 12 ve 13. bölümü eksik, daha yayınlanmadı) tarzı ve konusu nedeniyle ilgiyi hak eden bir çizgi roman bence.

Artesia gibi bu çizgi romanın da sonu eksik olsa bile ben eldeki 11 bölümü, fantastik edebiyat ufuklarımızı genişletmek adına her ay 1 bölüm olacak şekilde burada paylaşmaya karar verdim, umarım beğenirsiniz.
(Ayrıca baş-karakterin Melnibone'li Elric'e benzemesinden dolayı da bu seriye sempatim vardı... )

Bu seferlik blogumda ( ) tanıtım yapmadan paylaşım yapmış olacağım (zaman darlığımdan ötürü), ama zaten çizgi-romanın açıklaması çizgi romanın kendisinde de var zaten, ilk sayfalardaki yazarın önsözünü okumanız yeterli. Ayrıca ilerde ayrıntılı bir inceleme de yapabilirim, sonra.

İyi eğlenceler, indirmek için;

kusurumuz varsa affaola !!! ... daha fazla değişik şeyler için

Son düzenleme:

Tormenter666

Aktif Üye
1 Nis 2019
429
655
Çok teşekkürler, elinize sağlık nefis bir seriye başlamışsınız, çok zevkli bir seçim, keyifle takip edeceğim :)
edit: Bu arada bloğunuzun ismi neydi ordan da takip etmek isterim ^^

Son düzenleme:

AUMURG

Çeviri & Balonlama
17 Ara 2018
122
3,832
Ankara, İstanbul, İzmir
legacy of kain'de zaten Melnibone'li Elric'den esinlenmiş gibiydi.
bkz.
alt kısımda ki etkileşimlere bakınız.
bu tarz fantastik edebiyatta, beyaz-saçlı sihirli kılıç kullanan karakter tipi en çok işlenen prototiplerden biridir.

Bu arada diğer çizgi-roman çevirileri ve değişik şeyler için blogum ;

bergill

Çeviri & Balonlama
23 Nis 2012
594
5,489
Ben özellikle kılıcın görünüşünü kastettim aslında. Bu türde eğri kılıç Elric'te yok bildiğim kadarıyla.

Reaver.jpg

AUMURG

Çeviri & Balonlama
17 Ara 2018
122
3,832
Ankara, İstanbul, İzmir
Ben özellikle kılıcın görünüşünü kastettim aslında. Bu türde eğri kılıç Elric'te yok bildiğim kadarıyla.

Sadece kılıcın şeklini baz alırsak, dediğiniz gibi... fakat başta siz karakterin görünüşü diyince, ben karakter + sihirli kılıçlı maceraların genel konsepti diye düşünmüştüm.

Elric'in kılıcı "dalgalı" kılıç olmasa da, sihirli bir kılıç... ve sihirli kılıç taşıyan (anti)kahraman temalı bir çok maceranın esin kaynağı, büyük oranda Elric maceraları olmakta.

not: bu arada, "dalgalı" kılıç olayı, zaten fantastik edebiyatın yagın kullanılan silahlarından biri sayılır. Yani legacy of Kain oyunlarından önce de vardı, sanırım :)

Sinan Atik

Yönetici
13 Haz 2011
2,395
6,512
Ankara
Alıştırdınız bizi setlere, şimdi yeni sayıyı beklemek zor olacak :)
Şaka bir yana değerli paylaşımlarınız için çok teşekkür ederim.

toxine

Onursal Üye
11 Mar 2013
995
3,267
Tespit edilemedi

Şekil paylaşım! Eline sağlık. Kapak tasarımları bence çok iyi.
The_DarknesS'e katılıyorum. Sayıları başta ayrı konu olarak açıp daha
sonra istersen toplu olarak da sunabilirsin.

mustibey

Süper Üye
23 Ara 2010
2,161
4,968
İlginç bir seriye benziyor. Çok teşekkürler, ellerinize sağlık.