Elric of Melnibone ile ilgili çizgi romanlar

AUMURG

Çeviri & Balonlama
17 Ara 2018
122
3,833
Ankara, İstanbul, İzmir
Selamlar sırasıyla paylaşıyorum;

Kayıp Denge (Balance Lost 2012), 3 cilt

Yakut Taht (The Ruby Throne 2014), 2 cilt

Beyaz Kurt (The White Wolf, 2018), 2 cilt

not; Rüya Gören Şehir'i de çevirmiştim, ama sonradan onun zaten çevrilmiş olduğunu öğrendim. 2 kere çevrilmiş oldu :p. ... artık bu üçü ile idare edersiniz....

tanıtımlar için;
Rüya Gören Şehir ve Kayıp Denge'nin;

Yakut Tath ve Beyaz Kurt'un;

İyi eğlenceler

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,352
Çok teşekkür ederiz üstadım.Her çeviri yeni bir çalışma yeni bir yorumdur zenginliktir.
Paylaşımlarınız ve katkılarınız için minnettarım.
Yeni çalışmalarınızı da umarım paylaşırsınız.( Çok mu şey istedim bilmiyorum.:))
Çeviri ve balonlama çalışmaları olmadan bir çok eseri okuyabilme şansımız olamayacaktı.Mazur görün.

toxine

Onursal Üye
11 Mar 2013
997
3,280
Tespit edilemedi
Kim bu Elric merak ettim! Sayın abolardis'e katılıyorum "Her çeviri yeni
bir yorumdur.". 500 sayfanın üzerinde bir çalışmaymış bu. Eline sağlık.

AUMURG

Çeviri & Balonlama
17 Ara 2018
122
3,833
Ankara, İstanbul, İzmir
Blog'umda bir inceleme yapmıştım;

özetle Batıdaki fantastik edebiyat türünün ikonlarından biridir. her nekadar görece daha kısıtlı bir altkültürün temsili olsa da, bugünkü güncel bir çok fantastik eserin ilk ilham kaynağı sayılır (buna Witcher'da dahil).

Elric ile ilgili İthaki Yayın evinin 5 kitaplık bir roman serisi, zaten hali hazırda var. vaktiniz varsa okumanızı öneririm.

Ayrıca eğer gene zamanım el verirse, daha başka "marjinal" çizgi romanları da Türkçeye kazandırabilirim.....

K.Eren

Aktif Üye
Yeni Üye
1 Haz 2013
249
507
Stom Bringer V2, Rubyn Throne V1'in devamı mı yoksa başka sayı mı. Ayrıca paylaşım için teşekkürler

AUMURG

Çeviri & Balonlama
17 Ara 2018
122
3,833
Ankara, İstanbul, İzmir
Stom Bringer V2, Rubyn Throne V1'in devamı mı yoksa başka sayı mı. Ayrıca paylaşım için teşekkürler

evet devamı.... ingilizce kapakta cilt isimlerini öyle olduğu gibi bıraktım, aslında Rubyn Throne V1 + StormBringer V2, tek bir macera olarak düşünülebilir

... hatta Beyaz Kurt (white wolf 2018) da onların devamı

yani okuma sırasını;
Rubyn Throne V1
StormBringer V2
White Wolf V3 ...... olarak düşünün....

GüvenGüven

Süper Üye
19 Ocak 2010
1,093
5,323
Bandırma
Değerli Aumurg, Türkiye'de yayımlanan sizin çeviri ve balonlamalarınız da dahil, tüm çizgi roman ve yazın materyali içeren bir Elric kronolojik külliyat listesi hazırlamayı düşünmez misiniz ? Türkiye'de hangi kitapların ve maceraların bugüne kadar yayınlanmadığını belirtirseniz de harika olacaktır. Şimdiden emeğiniz ve bizlerle paylaştığınız bilgileriniz için teşekkür ederim...

AUMURG

Çeviri & Balonlama
17 Ara 2018
122
3,833
Ankara, İstanbul, İzmir
Değerli Aumurg, Türkiye'de yayımlanan sizin çeviri ve balonlamalarınız da dahil, tüm çizgi roman ve yazın materyali içeren bir Elric kronolojik külliyat listesi hazırlamayı düşünmez misiniz ? Türkiye'de hangi kitapların ve maceraların bugüne kadar yayınlanmadığını belirtirseniz de harika olacaktır. Şimdiden emeğiniz ve bizlerle paylaştığınız bilgileriniz için teşekkür ederim...

Selamlar,

Gerçekten iyi fikir, biraz zaman ayırıp araştımak gerekecek. Gerçi Çizgi roman türünde ilk çevirileri (rüya gören şehir (1981) hariç) hep ben yaptım, bildiğim kadarıyla. Yani çizgi roman külliyatı hemen hemen hazır gibi (çevirmeye vakit bulamadığım bir kaç çizgi-seri daha var elbette).

Kitap bazında ise ithaki ve diğer yayınevlerinde bir kaç romanın çıktığını biliyorum.
Zaten ithaki yayınevi en yeni basım ve koleksiyonluk bir Elric kitap serisi yaptı bile.
Elbette sadece Elric odaklı maceralardı, ve Moorcock'un diğer Ebedi Şampiyonları (Jerry Cornelius, final program ...vb) hakkında olan maceralar dilimize çevrilmedi sanırım. Bakmak lazım.

Dediğim gibi vakit alacak biraz, ilerleyen günlerde paylaşmaya çalışırım.

Bu arada Cirith Ungol'u sevdim. Türün atmosferine cuk oturmuş ^_^