12 Şub 2010
15,006
543,642
56aj9z71j4d5dgd6g.jpg

Sevgili abartman şahsında
Tüm çizgi roman tutkunlarına
Saygılarımla​

Moderatör tarafında düzenlendi:

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,481
Çok çok enteresan bir dergi daha abi çok sağolasın. Herhalde gün ışığına çıkmamış kitap, dergi sayenizde kalmayacak.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Anatomik ve tüm bilimsel verilere aykırı olsa da müthiş bir kapak..
Bir de ne zaman bu dergiyi görsen aklıma gelen hep aynı şarkı...

"
Atlı karınca dönüyor dönüyor
Dünya durmadan dönüyor dönüyor
Yalnız dönmeyen bana sensin
Bekliyorum hep sen neredesin
..."

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
1,998
11,871
Yanılmıyorsam Samim Utkun usta kapakta "Adam Eterno"nun bir karesini yeniden canlandırmış. Utkun'un öyle bir tarzı varmış ki, hem özgün çizerin hatlarını "kopya çekmeden" koruyabiliyor, hem de bakanlarını bu Samim Utkun işi diyebileceği kadar kendini katıyormuş ürününe. Bu anlamda, eşi-menendi yokmuş...

Dikkatli bakılırsa ölmeyi beceremeyen kahraman Adam Eterno'nun da çizeri olan Solano Lopez'in çizgisel tarzının Utkun'unkilerin hemen arkasına gizlenmiş olduğunu görebiliriz..

13. ölüm yıldönümü yaklaşırken şimdiden rahmet gönderelim ustaya..

Haluk Ağabey, bu sayıyı ilk defa görüyorum. Hatta rüyamda bile görmedim daha önce... :) Çok çok teşekkür ediyorum hem Atlı Karınca hem de zarif ithafın için..

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
1,998
11,871
Sevgili Dynamo, teşekkür ediyorum, örneklediğin sayı yoktu bende, dolayısıyla kapak da... Atlıkarınca'nın ikinci sayısındaki Adam Etorno'dan bir kare diye düşünmüştüm ben. Meğer farklı bir kapak çizeri de resmetmiş aynı kareyi. Kanatların durumuna bakılırsa Utkun her iki resmi yeniden yaratmışa benziyor..

9viu12himb72clq6g.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi: