Atlas Tarih 027 (Haziran-Temmuz 2014)

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,311

Atlas Tarih 027
Haziran-Temmuz 2014

164 sayfa, 402 MB, 300 dpi, CBR

Bu sayısıyla 5. yılına giren Atlas Tarih dergisinin bu sayısında kapak konuları haricinde benim için ilginç olan 2 konu daha işlenmiş: İlki Gökhan Akçura'nın yazdığı "İzmir'in Deniz Hamamları" (s.130) diğeri de benim kült filmlerimden "Topkapı"ya ayrılmış bölüm (s.136). "Topkapı"nın yer aldığı 6 sayfayı ayrıca sunum sayfasına aldım (aşağıda).

50176289611_61c6eeb06e_o.jpg

(Mega)

JwqzmM.jpg

Gdhn6M.jpg

DrPWpK.jpg

MyZK2H.jpg

sDS4mV.jpg

ZF8FqN.jpg

kelkirpi

Kıdemli Üye
25 Ocak 2011
564
1,945
çok teşekkür ederim. tarih dergilerinin tiryakisiyim. ama bu mega ile başım dertte. sürekli yarım kalıyor inmiyor. mediafire vs mümkün mü acaba ?

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,311
çok teşekkür ederim. tarih dergilerinin tiryakisiyim. ama bu mega ile başım dertte. sürekli yarım kalıyor inmiyor. mediafire vs mümkün mü acaba ?

Sayın "kelkirpi", Mega'yı "Chrome" tarayıcı üzerinden çalıştırırsanız daha sağlıklı indirirsiniz. Firefox'ta benzer sorunlarla ben de karşılaşıyorum özellikle de büyük hacimli dosyalarda.

teknokrat

Yeni Üye
2 Tem 2019
3
2
paylaşımlrınız çok güzel fakat CBR denen formatı açamıyoruz...dolayısıyla hiçbir işr yaramıyor...acaba CBR nin yanında birde PDF yada RAR koysanızda bizde alsak..

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,311
paylaşımlrınız çok güzel fakat CBR denen formatı açamıyoruz...dolayısıyla hiçbir işr yaramıyor...acaba CBR nin yanında birde PDF yada RAR koysanızda bizde alsak..

CBR formatı (Comic Book Reader'ın baş harfleri) Çizgi Diyarı'nda kullanılan en başat formattır. Çizgi roman formatıdır ve aslında rar ile sıkıştırılmış jpg görüntü dosyalarıdır. Basitçe, soneki CBR olarak değiştirilmiş rar dosyasıdır. Bu dosyaları açmak için bilgisayarınızda "CDisplayEx" adlı minik bir ücretsiz yazılımın yüklü olması yeterlidir. Yazılımı indirebilirsiniz.(başka bir sürü benzer yazılım da var, ama bu en popüler olanı). Yani rar dosyası olarak istiyorsanız, CBR'yi rar yapın o kadar. Rar yapınca içindeki jpg dosyaları da rahatça çıkartabilirsiniz. Ayrıca bunları kullanarak pdf formatına kendiniz de çevirebilirsiniz (online hizmetler bile var)