ATLAS TARİH- Başkent Ankara'nın 100 Yılı (Nisan-Mayıs 2017)

dedo11

Onursal Üye
8 Nis 2013
1,795
4,725

Sayın murtaza5 ;

Siverek (Şanlı Urfa)'da doğdum (Siverek'i pek bilmem. Bebekken ayrılmışım. ) Ceylanpınar (Şanlı Urfa'da ortaokulu bitirene dek kalmışım. Ceylanpınar benim için hep çok özel kalmıştır. ) Sonra Liseyi okumak için 1968-1969 larda Ankara'ya gelmişim. Geliş o geliş... Ankara'yı çok ama gerçekten çooooook severim... Bana "nerelisin?" diye sorsalar Ankaralıyım diyesim gelir. Şimdilerde İstanbul'da salgın nedeniyle mahusur kaldım. Televizyonda bazen haberlerde Ankara'yı gösteriyor... İçim gidiyor... Her bir semtini , her bir caddesini , her bir sokağını , her bir binasını özledim... Kuğulu Parktaki kuğulara sarılasım geliyor... Dost Kitabevini , Turhan Kitabevini , Zafer Çarşısını , Sahafları çook ama çooook özledim... Yani ben bir ANKARA BAĞIMLISIYIM... Ankara benim evim olmuş... Anıt Kabir'i de Atamı da özledim !!!!!!!

Paylaşım isteğine ve emeğine teşekkür ederim...

samihakan

Süper Üye
5 Eyl 2017
1,193
2,013
Ankara'yı bende çok severim, ikinci memleketim, çocukluğum orada geçti.
Paylaşım için teşekkürler.

misterno

Onursal Üye
7 Ara 2009
2,378
17,695

Sayın murtaza5 ;

Siverek (Şanlı Urfa)'da doğdum (Siverek'i pek bilmem. Bebekken ayrılmışım. ) Ceylanpınar (Şanlı Urfa'da ortaokulu bitirene dek kalmışım. Ceylanpınar benim için hep çok özel kalmıştır. ) Sonra Liseyi okumak için 1968-1969 larda Ankara'ya gelmişim. Geliş o geliş... Ankara'yı çok ama gerçekten çooooook severim... Bana "nerelisin?" diye sorsalar Ankaralıyım diyesim gelir. Şimdilerde İstanbul'da salgın nedeniyle mahusur kaldım. Televizyonda bazen haberlerde Ankara'yı gösteriyor... İçim gidiyor... Her bir semtini , her bir caddesini , her bir sokağını , her bir binasını özledim... Kuğulu Parktaki kuğulara sarılasım geliyor... Dost Kitabevini , Turhan Kitabevini , Zafer Çarşısını , Sahafları çook ama çooook özledim... Yani ben bir ANKARA BAĞIMLISIYIM... Ankara benim evim olmuş... Anıt Kabir'i de Atamı da özledim !!!!!!!

Paylaşım isteğine ve emeğine teşekkür ederim...

Sayın dedo11, benim Ankara geçmişim olmadı ama satırlarınızı okurken bir an Bekir Coşkun yazısı okuduğum hissine kapıldım.. Yüreğinize sağlık.
Murtaza üstadım paylaşım için teşekkürler.

dedo11

Onursal Üye
8 Nis 2013
1,795
4,725

Sayın misterno ;

Bekir Coşkun'un da Ceylanpınar'da ilkgeçliğini geçirdiğinizi biliyor musunuz? Babası Nahiye ( şimdi Belde deniyor ( Hoş şimdi İlçe olmuş Ceylanpınar) ] Müdürü idi... Kendisi ile birkaç kez konuşmuşluğum vardı...

Sevgiler ... Esenlikler ... dileklerimle...

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,039
75,338
hiçbiryerde :)
Ankara'yı ben de severim;
sahaflarını, kitabevlerini,
Yüksel caddesi miydi tam
emin değilim, Kızılay merkezi
diyelim, Çankaya'ya kadar olan
kısımlardaki kültür ortamı büyüler