ATLAS TARİH- Başkent Ankara'nın 100 Yılı (Nisan-Mayıs 2017)

ATLAS TARİH- Başkent Ankara'nın 100 Yılı (Nisan-Mayıs 2017)

Atlas Tarih

Like Tree53Likes
  • 35 Post By murtaza5
  • 6 Post By dedo11
  • 4 Post By samihakan
  • 3 Post By misterno
  • 3 Post By dedo11
  • 2 Post By yeryüzü

Yeni Konu aç Cevapla

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 26.Mayıs.2020, 23:31   #1
Yönetici

murtaza5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 736337
•Rep Seviyesi :
murtaza5 has a reputation beyond reputemurtaza5 has a reputation beyond reputemurtaza5 has a reputation beyond reputemurtaza5 has a reputation beyond reputemurtaza5 has a reputation beyond reputemurtaza5 has a reputation beyond reputemurtaza5 has a reputation beyond reputemurtaza5 has a reputation beyond reputemurtaza5 has a reputation beyond reputemurtaza5 has a reputation beyond reputemurtaza5 has a reputation beyond repute
Standart ATLAS TARİH- Başkent Ankara'nın 100 Yılı (Nisan-Mayıs 2017)
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Saygılarımla.
lianli, direnc11, sebo22 ve 32 kişi bunu beğendi.
Alt 27.Mayıs.2020, 08:13   #2
Süper Üye

dedo11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 149606
•Rep Seviyesi :
dedo11 has a reputation beyond reputededo11 has a reputation beyond reputededo11 has a reputation beyond reputededo11 has a reputation beyond reputededo11 has a reputation beyond reputededo11 has a reputation beyond reputededo11 has a reputation beyond reputededo11 has a reputation beyond reputededo11 has a reputation beyond reputededo11 has a reputation beyond reputededo11 has a reputation beyond repute

Sayın murtaza5 ;

Siverek (Şanlı Urfa)'da doğdum (Siverek'i pek bilmem. Bebekken ayrılmışım. ) Ceylanpınar (Şanlı Urfa'da ortaokulu bitirene dek kalmışım. Ceylanpınar benim için hep çok özel kalmıştır. ) Sonra Liseyi okumak için 1968-1969 larda Ankara'ya gelmişim. Geliş o geliş... Ankara'yı çok ama gerçekten çooooook severim... Bana "nerelisin?" diye sorsalar Ankaralıyım diyesim gelir. Şimdilerde İstanbul'da salgın nedeniyle mahusur kaldım. Televizyonda bazen haberlerde Ankara'yı gösteriyor... İçim gidiyor... Her bir semtini , her bir caddesini , her bir sokağını , her bir binasını özledim... Kuğulu Parktaki kuğulara sarılasım geliyor... Dost Kitabevini , Turhan Kitabevini , Zafer Çarşısını , Sahafları çook ama çooook özledim... Yani ben bir ANKARA BAĞIMLISIYIM... Ankara benim evim olmuş... Anıt Kabir'i de Atamı da özledim !!!!!!!

Paylaşım isteğine ve emeğine teşekkür ederim...

dedo11 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 27.Mayıs.2020, 11:09   #3
Süper Üye

samihakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 10
•Rep Seviyesi :
samihakan is on a distinguished road
Ankara'yı bende çok severim, ikinci memleketim, çocukluğum orada geçti.
Paylaşım için teşekkürler.
samihakan isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 27.Mayıs.2020, 12:47   #4
Onursal Üye

misterno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 230743
•Rep Seviyesi :
misterno has a reputation beyond reputemisterno has a reputation beyond reputemisterno has a reputation beyond reputemisterno has a reputation beyond reputemisterno has a reputation beyond reputemisterno has a reputation beyond reputemisterno has a reputation beyond reputemisterno has a reputation beyond reputemisterno has a reputation beyond reputemisterno has a reputation beyond reputemisterno has a reputation beyond repute
Alıntı: dedo11´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

Sayın murtaza5 ;

Siverek (Şanlı Urfa)'da doğdum (Siverek'i pek bilmem. Bebekken ayrılmışım. ) Ceylanpınar (Şanlı Urfa'da ortaokulu bitirene dek kalmışım. Ceylanpınar benim için hep çok özel kalmıştır. ) Sonra Liseyi okumak için 1968-1969 larda Ankara'ya gelmişim. Geliş o geliş... Ankara'yı çok ama gerçekten çooooook severim... Bana "nerelisin?" diye sorsalar Ankaralıyım diyesim gelir. Şimdilerde İstanbul'da salgın nedeniyle mahusur kaldım. Televizyonda bazen haberlerde Ankara'yı gösteriyor... İçim gidiyor... Her bir semtini , her bir caddesini , her bir sokağını , her bir binasını özledim... Kuğulu Parktaki kuğulara sarılasım geliyor... Dost Kitabevini , Turhan Kitabevini , Zafer Çarşısını , Sahafları çook ama çooook özledim... Yani ben bir ANKARA BAĞIMLISIYIM... Ankara benim evim olmuş... Anıt Kabir'i de Atamı da özledim !!!!!!!

Paylaşım isteğine ve emeğine teşekkür ederim...

Sayın dedo11, benim Ankara geçmişim olmadı ama satırlarınızı okurken bir an Bekir Coşkun yazısı okuduğum hissine kapıldım.. Yüreğinize sağlık.
Murtaza üstadım paylaşım için teşekkürler.
murtaza5, yazicizahmet ve dedo11 bunu beğendi.
misterno isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 27.Mayıs.2020, 15:40   #5
Süper Üye

dedo11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 149606
•Rep Seviyesi :
dedo11 has a reputation beyond reputededo11 has a reputation beyond reputededo11 has a reputation beyond reputededo11 has a reputation beyond reputededo11 has a reputation beyond reputededo11 has a reputation beyond reputededo11 has a reputation beyond reputededo11 has a reputation beyond reputededo11 has a reputation beyond reputededo11 has a reputation beyond reputededo11 has a reputation beyond repute

Sayın misterno ;

Bekir Coşkun'un da Ceylanpınar'da ilkgeçliğini geçirdiğinizi biliyor musunuz? Babası Nahiye ( şimdi Belde deniyor ( Hoş şimdi İlçe olmuş Ceylanpınar) ] Müdürü idi... Kendisi ile birkaç kez konuşmuşluğum vardı...

Sevgiler ... Esenlikler ... dileklerimle...

dedo11 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 27.Mayıs.2020, 18:30   #6
Yönetici

yeryüzü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 1756373
•Rep Seviyesi :
yeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond repute
Ankara'yı ben de severim;
sahaflarını, kitabevlerini,
Yüksel caddesi miydi tam
emin değilim, Kızılay merkezi
diyelim, Çankaya'ya kadar olan
kısımlardaki kültür ortamı büyüler
beni, büyük bir zevkle çok
dolaşırım oraya geldikçe. Ama en
çok oradan Antalya'ya geçmeyi
veya İstanbul'a dönmeyi severim

Teşekkür ederim Murtaza üstadım,
zevkle inceleyeceğim bu kitabı da.