Ateş Haftalık Mecmua 6. sayı/29 ekim 1952/

Doktor Kim

Aktif Üye
17 Mar 2011
325
14,064
Ateş Haftalık Mecmua 6. sayı/29 ekim 1952/

PAYLAŞILACAK OKADAR ÇOK ŞEY VARKİ;ATEŞ'E YENİ BAŞLAYABİLDİM.

Ateş Haftalık Mecmua 6. sayı/29 ekim 1952/(15.25mb)CBR:

2d6t7ph.jpg

2evcm54.jpg

16ifrzs.jpg

f9u7k.jpg

287mb2d.jpg

vou1z5.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,730
43,945
denize sıfır
ne kadar farklı görüşlerle çizilmiş.bu gün bile değerini koruyan çizgilerle sayende tanışıyoruz.:)bu hiç görmediğim güzelliklerden biri..keyifle okuyacağım üstad teşekkürler.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
8zk7y8.jpg

Ne zamandır yolunu gözlüyordum,
ancak asıl güzellik yukarıda
var mı sende bundan
"PEKOŞ BİLİN "
pek hoş oldum okuyunca..
Ne güzel ya..
Eline sağlık..
Bugünkü tebessümüm senden..

Moderatör tarafında düzenlendi:
12 Şub 2010
15,006
543,640
Sevgili dostum zamangezgini
" paylaşılacak o kadar şey var ki " denir mi hiç:)
Üstadım savok'a yapılır mı bu?
15 kuruşluk pekosbil'i de paylaşırsın ama
aheste çek kürekleri, kalbimize indirme, alıştıra alıştıra söyle
burada paylaşmadan önce savok'la paylaş sevgili dostum

Şu "garp cephesi büyük harp romanı" 'na bir çift sözüm olacak

" atları harbe sokmak cinayettir, onların suçu ne " den daha abes bir söz düşünemiyorum. Ellili yılların edebiyaçılarının hali pür melali bu, Esat Mahmut Karakurt, Kerime Nadir ve diğerleri

Osmanlı'dan kalma ellili yıllarda da eser vermiş olanlar değil kastım
Şu saatte aklıma gelen Falih Rıfkı, Refik Halit, Peyami Safa, Refi Cevat, Nazım ve emsalleri değil

Allah aşkına söyleyin, at ve savaş birbirinden ayrılabilir mi
Bilirsiniz
bir çivi bir nalı, bir nal bir atı, bir at bir savaşı kaybettirir
veya
bir at, bir at için krallığımı veririm

gibi dünya literatüründe yer etmiş deyişler karşısında yukarıdaki yumurta:) absürdün absürdü değil mi

ekmeğin karne ile verildiği, yokluk ve sefaletin kol gezdiği, çorapların kırk yama ile süslendiği o yıllarda yaşamış olan babalarımızın, dedelerimizin ne kadar şanssız olduğunu değil de bu çizgi romandaki absürdlüklere maruz kaldıkları için eziyet çekmiş olduklarını düşünüyorum.

İyi ki bunları paylaşan zamangezgini gibi bir dostumuz var
Ortaçağ katolik kilisesinin halktan sakladığı kitaplar gibi saklanan ve tozlanan bu eserleri cömertçe paylaşıyor, biz de okumadığımız için hakkında fikir sahibi olmadığımız ve efsane bildiğimiz konularda kişisel gözlemimize dayalı yorum yapma imkanına sahip oluyoruz

Çizgi roman forumlarının bu işlevi çok önemli,

Türkiye'de çizgi romanın rönesansı olarak niteliyorum Çizgi Roman forumlarını

Okuru bilinçleniyor, çizgi roman çizerliğine büyük ilgi var
Kişisel kanaatim, yazarlığında sıkıntı olduğu
Çizerlikte çok yetenekli ve hevesli potansiyele sahibiz, ama senaryoda Amerika ve Avrupa'dan, hatta Güney Amerika'dan oldukça gerideyiz

Kısa keseyim diyecektim ki, lafı fazlaca uzattığımın farkına vardım:)

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,004
Sarıyer
Kapaktaki tabancalı adam profilden Atatürk'ü andırıyor. O zamanların Abdullah'ı da 1980 lerdekine göre daha bir "az gelişmiş yamyam" kıvamındaymış. Karizmatik Gordon'a da sanırım "Baytekin" olduğu dönemde külotlu çorap ya da tayt giydirmişler, bence komik durmuş, karizmayı çizmiş.

Bütün bunları farkedebilmem için 1950 lerin Ateş'ini görmem gerekiyordu, bu da sayende olduysa bana da teşekkür etmek düşer.

Eline sağlık.

Hayalperest

Yeni Üye
17 Ocak 2011
36
22
Ben, bu harika eserleri çok gecikmiş olarak takip ediyorum. Emek ve özveri için çok teşekkürler... 1950'li yıllar ben de eksikti... Her iki linke de ulaşılamıyor, bilginize..

Doktor Kim

Aktif Üye
17 Mar 2011
325
14,064
Ben, bu harika eserleri çok gecikmiş olarak takip ediyorum. Emek ve özveri için çok teşekkürler... 1950'li yıllar ben de eksikti... Her iki linke de ulaşılamıyor, bilginize..

Çalışmayan Rapidshare linki yerine Mediafire linki eklendi. Boxca linkine ise nasıl erişileceği ve indirilebileceği Kırık Linkler bölümünde sabit konu olarak en üstte anlatılmıştır. İyi okumalar dilerim.