Kim Jung Gi - Sketchbooks

Osidi

Onursal Üye
14 Eyl 2009
1,334
15,995
Ankara
7e2hkj4t10yi.jpg

zyaz5rsa2d3m.jpg

İnanna Salome

Aktif Üye
4 Eki 2023
225
1,400
Harikalar Diyarı'nda paylaşılan Artbook-Sketchbook güzelliklerini keşfederken Sayın @Osidi'nin Kim Jung Gi paylaşımlarını görünce, 2022'de çok erken yaşta kaybettiğimiz dahi sanatçıyı anmak istedim.
Doğaçlama, zihinden çok büyük resimleri en ince ayrıntısına kadar yapacak bir görsel hafıza ve çizim yeteneği yanında çok mütevazi ve içten , çok özel bir ruh Kim Jung Gi. Dehasının emsali yok gibi.

Yukarda paylaşılan 2011 ve 2013 Sketchbook'lara çok istesem de ulaşamadım, linkleri yenilemek mümkün müdür acaba?

2018 Eskiz Defteri'ni anlattığı söyleşisini, eskiz defterini incelerken dinlemek, özel ruhun dehasını ruhta hissetmeyi sağlıyor. Samimiyeti, içtenliği ise duyarlı, güzel kalbinin bu dünyada çok hırpalandığının kanıtı gibi.

Kim Jung GI Eskiz Defteri Turu - Usta'nın Yaratıcı Beynini Keşfetmek​

Kim Jung Gi-2018 Sketch Collection

eankara

Onursal Üye
24 May 2010
948
5,602
Şimdi daha da emin oldum , bu paylaşımlarınız seyahat dönemime rastlamış. Rus ressamlar galeriniz gibi, Gi ile ilgili paylaşımınızı da kaçırmışım. Ama , @İnanna Salome dostumuzun gözümden kaçmamış ! Her Gi çizimi , tıpkı Filipinli çizerlerin ağır işçilik misali , gözlemlediğim inanılmaz detaylarla şaşırtmıştır beni. Sadece çizimler de değil , o çizimleri sağlayan inanılmaz detaylar içeren hayal dünyası bana çoğu kez '' insanüstü '' gelmiştir. Sanatçının daha 17 yaşındayken yaptığı çalışmaları görünce , sanatın '' yetenek '' işi olduğuna bir kez daha tanık oluyor insan.
( )
Teşekkürler @Osidi .Bu arada , bir teşekkürüm de sanatçının 2018 kolleksiyonu için Sn. @İnanna Salome 'ye.

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,086
36,737
İstanbul
Harikalar Diyarı'nda paylaşılan Artbook-Sketchbook güzelliklerini keşfederken Sayın @Osidi'nin Kim Jung Gi paylaşımlarını görünce, 2022'de çok erken yaşta kaybettiğimiz dahi sanatçıyı anmak istedim.
Doğaçlama, zihinden çok büyük resimleri en ince ayrıntısına kadar yapacak bir görsel hafıza ve çizim yeteneği yanında çok mütevazi ve içten , çok özel bir ruh Kim Jung Gi. Dehasının emsali yok gibi.

Yukarda paylaşılan 2011 ve 2013 Sketchbook'lara çok istesem de ulaşamadım, linkleri yenilemek mümkün müdür acaba?

2018 Eskiz Defteri'ni anlattığı söyleşisini, eskiz defterini incelerken dinlemek, özel ruhun dehasını ruhta hissetmeyi sağlıyor. Samimiyeti, içtenliği ise duyarlı, güzel kalbinin bu dünyada çok hırpalandığının kanıtı gibi.

Sevgili @İnanna Salome,

Aradığınız pek çok şeyi, özellikle yabancı dilde olanları bulma ihtimaliniz çok kuvvetli. Mesela sanatçının adıyla arattığınızda sevgili @Osidi 'nin paylaştığı eserlere erişebilirsiniz. Keşke olanağımız olsa da tüm linkleri yenileyebilsek. Ancak artık hard diskler yetişmiyor bu arzumuza. :) Bu nedenle özellikle yabancı dilde olan eserlerde yenileme çabalarımız görece sınırlı olabiliyor.

Bu vesileyle, hem bu başlıkta hem diğer başlıklarda verdiğiniz çok kıymetli katkılar için teşekkürlerimi ileteyim.

Osidi

Onursal Üye
14 Eyl 2009
1,334
15,995
Ankara

"Sanat" arşivimdeki kitapların bir kısmı burada. Boşalan bir kaç mega dizini dışında linkler sağlam. Zlibrary ve libgen sitelerinde bu kitaplar ve diğerlerinin çoğu mevcut.