Sketch! - FRANCE BELLEVILLE-VAN STONE

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,316

Sketch!
Sketch!: The Non-Artist's Guide to Inspiration,
Technique, and Drawing Daily Life

İngilizce
Watson-Guptill, 2014
France Belleville-Van Stone
223 sayfa, 92 MB, CBR

Yanına bir fotoğraf makinesi yerine, resim defterini, kalemlerini ve suluboya takımını alıp çevresindeki gündelik hayatı tespit etmek üzere yola çıkacaklar için bir el kitabı daha sunuyorum. Bu çizerek gezme işi oldukça popüler bir sanat dalı olmuş meğer, bu hobiye bazen "urban sketching" ("kentsel taslak çizimi" gibi çevrilebilir) de deniyormuş. Daha önce benzer taslak kitapları da sunmuştum. Bu kitap nette pdf formatındaydı, ama anladığım kararıyla onu da epub formatından dönüştürmüşler, zira kenarlarda hiç marj yoktu ve sayfa düzeni "youtube"da gördüğüm kitaptan biraz farklılaşmıştı (epub formatının bir cilvesi bu, dolayısıyla paperback formatı 144 sayfayken, pdf formatı 223 sayfaydı. CBR formatı da haliyle 223 sayfa.). Sayfalara Photoscape'te marj ekledim ve biraz kontrast-keskinlik ayarlarıyla oynadım. Kitabın uzun adı: "Eskiz çizimi: Mesleği ressamlık olmayanlar için gündelik hayatı resmetmenin ilham ve tekniği için el kitabı"

Yararlı olması dileğiyle, saygılar.

file

@Yenilenmiş bağlantı (09.08.2018): sadece "epub" formatında, 148 MB:
(Yandex)

Not: Kaybolan linki yeniledim, ama maaleses pdf formatına çeviremedim, zira online çevirim siteleri 150 MB gibi çok büyük dosyaları reddediyorlar, PC'de çevirecek uygun kaliteli bir yazılım da bulamadım. Pdf gibi mükemmel bir format dururken epub'u hiç kullanmam. Ama bu kez mecburen bu formatta sunuyorum (onu bile internetten zor buldum). Bunu kaliteli bir şekilde pdf formatına dönüştürecek dostlara şimdiden teşekkür ederim. İlk şeklini CBR formatına çevirerek ben yüklemiştim ama şimdi arşivimde bulamıyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,045
75,456
hiçbiryerde :)
Kalemi eline alma isteği uyandıran kitaplardan:).
Kitabın adını yazarak google'da Epub olarak
aramak istediğimde karşıma çıkan bu sitede
aşağı yukarı "üç bin" farklı çizim kitabıyla
karşılaştım, belki bir yararı olur meraklılarına:

11636-cizdiy (CD)ix.jpg

Teşekkür ederim "scanfan" üstat.

Moderatör tarafında düzenlendi: