Art Before Breakfast - DANNY GREGORY (Kahvaltıdan Önce Resim)

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,324

Art Before Breakfast:
A Zillion Ways to be More Creative No Matter How Busy You Are

(Kahvaltıdan Önce Resim Çizmek: Ne Kadar Meşgûl Olursanız Olun
Daha Fazla Yaratıcı Olmanın Sayısız Yolu)

Danny Gregory
İngilizce
Chronicle Books, San Francisco
160 sayfa (paperback versiyonu), 42 MB, epub

"Danny Gregory"den bir resim sanatı kitabı daha: "Art Before Breakfast" ("Kahvaltıdan önce resim çizmek"). Daha önce bu yazarın An illustrated journey - DANNY GREGORY (Çizerek Gezmek) adlı kitabını paylaşmıştım. Buradaki kitabı okumadan önce o kitabın sunumunu okumanızı öneririm, böylelikle "Danny Gregory"nin tarzına daha çok aşina olacaksınız. Kitabın uzun adından da anlaşılacağı gibi, resim çizmeyi ve boyamayı arzulayan, ama gün içinde vakit bulamadığından yakınanlar için Danny Gregory 5-10 dakikalık alıştırmalar hazırlamış. Her beceri düzeyine uygun olan bu egzersizler uçakta, iş toplantısında hattâ kahvaltı masasında, yani her ortamda çalışılabilecek şekilde düzenlenmiş. Kitap epub formatında. Aslında önce CBR formatına çevirmiştim, ama sayfa düzeninde büyük biçimsizlikler oluştu. O nedenle epub olarak sunuyorum.(Sanırım kitap basılı formatının yanı sıra orijinal olarak da epub formatında yayımlanmış)

file

(Mega)

Yazarın önerdiği çalışma stillerinden biri de dergilerdeki resimlerin üzerinden markör kalemlerle geçmek.
Bu da yaratıcılığı bileyen yöntemlerden biriymiş.
file

Moderatör tarafında düzenlendi:

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,047
75,618
hiçbiryerde :)
İşte ressamların ufak tefek dokunuşları ile
resimlerin nasıl değişeceğini gösteren güzel
bir örnek. Bizlerden de yeteneği olan çizerler
çıkacak bu kitaplarla, artık inanmaya başladım:).
Teşekkürler üstadım.