Yuki 4. Seri Haftalık Mecmua Sayı 018

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,069
Sarıyer
Değerli dostlar;

benim kuşağım Yuki'yi, sıkı dostları Şişko Nuri ve Stelyo'yu; diğer arkadaşları Tombik Can, Aferin Necdet ve Oktay'ı anımsar. Yuki'nin çizimlerini Altan Erbulak yapardı. Orhan Boran'da televizyonun olmadığı dönemde radyo programını yapardı. Çocukların pc oyunları, gameboy, playstation vs yerine araba az olduğundan sokaklarda dokuztaş, yakartop oynadığı; halı saha yerine mahalle arası arsalarda top oynandığı zamanlardı. Sokaktan yoğurtçu, kalaycı, hallaç, macuncu, ayı oynatıcı gibi enteresan işleri olan insanlar geçerdi. Okula siyah önlük beyaz yaka gidilir; kar yağdığı zaman yollar arabalar için temizlenmediğinden ev yapımı kızak, tahta merdiven, okul çantası, artık ne bulunursa kayılırdı. Servis yoktu, herkes yakınındaki okula yürüyerek giderdi.

İşte o günlerden, bugün için basit kaçacak ama benim çok keyif alarak taradığım bir çizgi romanı paylaşmak istiyorum.

Sevgi & Saygı

bxef0iu2pi3xbu0tj.jpg

Son düzenleme:

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,665
Kasımpaşa
Taşrada olduğumuz için bize çabuk ulaşanı doğallıkla radyodaki Yuki'ydi.
Hepimiz bir kahramanın ismini alırdık, takardık birbirimize
O günlerde ne oynarsak oynayalım
öğretmen geçtiğinde hazır ola geçerdik,
hayaller kurardık, en fazla Amerika'ya uzanan
futbolcuların isimlerini ezberlerdik,
çifti on kuruşa sakız alırdık
birde parası olan leblebi tozu
ama gazoz vardı
çok lezzetliydi..
sanki herşey daha masumdu.
Yuki bana bunları hatırlattı..
Çok beğendim.
Çok sağol.

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,734
44,022
denize sıfır
yorgun,bitkin bir halde eve kapağı attım bu yüzümü güldürdü doğrusu..
allah da sizi güldürsün,teşekkürler muhterem.:)

12 Şub 2010
15,006
543,776
Bu gece dileğim gerçekleşiyor, çok keyifli bir gece olmaya aday. Gulyabani'nin nostaljik paylaşımları ve nefis sunumları. Üzerine de savok'un yorumları.. unutmadan bir de gürselileri'nin şiirleri...
Şöyle kaykılayım da tadını yudum yudum çıkarayım.

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,846
137,150
Belirli yaşta insanların yuki ismini duyunca anıları ve hatırladıkları hep aynı:Ğ:Ğ
Eline sağlık değerli dostum,paylaşım ve emeğin için teşekkürler.