Gelincik Gazete Sayı 01 (13 Haziran 1936) Ülkü Basımevi

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,187
rZj97N.jpg

92Rm3N.jpg

"Henüz erken değil mi..." demezseniz;

nLkjza.gif

52308R.gif

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,366
141,642
100 para, dile ne garip geliyor.

Ben çocukluğumdan delikli parayı hatırlıyorum, sonra bakır kuruşları. Nerden nereye.

Abi sağolasın.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,664
Kasımpaşa
100 para, 40 para bir kuruş olduğuna göre 2.5 kuruş...
Ama dergi ama paylaşan yürek ederi mümkün değil öçülsün...
Bu arada dedem ikinci dayağı bu yüzden yemedi haberiniz olsun sevgili dostlarım..
İçelim güzelleşelim..
Sağol Zafer Hocam, saygılar.

Hakan Alpin

Çizgi Roman Ustası
Onursal Üye
24 Şub 2015
1,783
15,166
Gelincik ve Yavrutürk 1936 yılının en güzel iki yayınıymış. Yavrutürk çok daha uzun ömürlü olsa da Gelincik de rengarenk kapaklarıyla o yıllarda gazete müvezzilerinin vitrinlerini süslemiş..

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,089
36,765
İstanbul
Galiba aynı sayı daha önce Haluk abi tarafından da şu konuda paylaşılmış. Konu başlığı büyük harflerle yazıldığı için aynı aramada çıkmıyor. Her neyse; aynı dergi, ya da kitabın birden fazla paylaşılmasını ben zenginlik olarak görüyorum; hele böyle çok özel sayıların.

Bu muazzam derginin devamı var mı acaba Zafer hocam?

Sonsuz teşekkürler.

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,734
44,020
denize sıfır
Çizgi diyarı zaman yolculuğu 1936 yolcusu kalmasın.:)
Zamanda yoculuğa öyle alıştırdınız ki inşallah hiç bitmesin.
Teşekkürler büyük usta.:)

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,731
25,954
ordu-turkey
Galiba aynı sayı daha önce Haluk abi tarafından da şu konuda paylaşılmış. Konu başlığı büyük harflerle yazıldığı için aynı aramada çıkmıyor. Her neyse; aynı dergi, ya da kitabın birden fazla paylaşılmasını ben zenginlik olarak görüyorum; hele böyle çok özel sayıların.

Sonsuz teşekkürler.

Üstadım forum o kadar büyüdü ki nerde ne var bulmak bazen iyice zorlaşıyor.Hele günlük takip etmezsen yandın.

12 Şub 2010
15,006
543,776

Sonsuz teşekkürler.

Sevgili Nihat
Geçen gün ben de "arama"da bulamadıktan sonra Dan Vinslov paylaşmıştım. Daha sonra Sarkomer hocamızın Dan Vinslov'u daha önce paylaşmış olduğunu görmüştüm.

Kendi paylaşımımı yeniden tarayıp düzenledikten sonra linke yüklediğim zaman linkteki eski paylaşımım karşıma çıktı, kendimle kaç kez pişti oldum. Zeki'ye anlatıp kahkahalarla kendi kendimle nasıl dalga geçtiğimi
Zeki'ye sorabilirsin.

Sarkomer hocamın tarama ve düzenlemesi her zaman en üst düzey kalitede
Gelincik de öyle olmuş
Alternatif bir yana, yenileme ve hakkını veren bir paylaşım olmuş
Arşivimde daha güzel duracak:)

Yeni yıl armağanları için teşekkür ve saygılarımı sunuyorum hocam