Pembe Beyaz Resimli Mini Roman Sayı 8 - Aşk Fırtınası

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,367
141,608
1,3,6, ve 8 nci sayılar yüklenmiş oldu, 85 sayfa tam macera şeklindeki bu kitaplar bir zamanın önemli eserleri, daha çok hedef kitlesi bayanlarmış.

Sanırım bu zamanlarda fotoromanlarda devreye girmiş, kitap 75 yılının. Ben 6-7 yaşımdayken hatılıyorum o fotormanları mahalledeki ablalar bize para verirlerdi gizlice alıp bizlerde onlara ulaştırırdık. Tabi avantalarımızıda alırdık. Ne günlerdi be.

Sağolasın kardeşim.

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,645
Gaziantep
60'lı yıllarda dört kız kardeşim Hayat Resimli Roman, Yelpaze, Ses gibi dergileri okurlardı. 1975 yılına gelindiğinde ne bu dergiler vardı, ne de okuyacak zamanları. 1975 Tarihli bu resimli romanları okumak ÇD sayesinde bizim payımıza düştü. Teşekkürler Sevgili Cengiz.

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,851
137,097
Eline sağlık cengiz.
Selo canın demesine göre şimdi hedef kitle biz oluyoruz.:D:D:D
Harika paylaşımlar için teşekkür ederim.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,367
141,608
Yapma abi ya, yani şimdi her hangi bir sahafa girsek böyle bir çizgi kitap karşımıza çıksa balıklama atlarız.

Ama zamanında 7-15 yaşımızda da okumazdık bunları, o zaman boldu, zagoru, tommiksi, kızılmaskesi, tombraksı, gordonu, ne bileyim kız kitaplarını okusak bi de sopa yerdik ya, ne diyem.

Ahhh, o günlere dönebilsekte o kitapların değerlerini bilebilseydik şimdiya.

Neyse kocaman yürekli insanlardan oluşan bir forumumuz varda eskileri yad edebiliyoruz.

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,045
75,448
hiçbiryerde :)
Dün biraz bilgisayarın kafası karıştı:rolleyes:
indiremedim dosyayı. Şimdi indiriyorum,
merakla bekliyorum okumayı, o derece
hedef kitleyiz yani.:D
Tekrar teşekkürler sevgili hocam.