KİNG KONG - Çizgi Yayınları

12 Şub 2010
15,006
543,642
KING_KONG_001.jpg

KING_KONG_002.jpg

Tararken ve kırparken gözlerimi çizgilerin güzelliğinden alamadım. Çizgi romanı 9. sanat yapan çizgilerden.
Saygılarımla​

Moderatör tarafında düzenlendi:

uzung

Yönetici
Yönetici
14 Ağu 2009
3,396
26,011
İstanbul
Kimbilir kaç tane kingkong filmi seyrettim? Hiçbiri bu çizgi roman kadar güzel olamaz.
Teşekkürler ağabey.

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,071
Çizgilerinin görselliği ve güzelliği anlamında tam bir çizgi roman resitali...
Ne desem kifayetsiz;
arşivlerdeki müstesna yerini aldı bile...
Yürekten teşekkürler Sayın "Profesör";
saygılarımla...

bayrakzaf.gif

Beymelikli18

Onursal Üye
26 Eyl 2014
18,824
52,198
Kendi Koltuğunda
şu ana kadar çevrilen tüm kin kong filmleri arşivimde mevcuttur
tabiikide kitabini okuma ayrı bir zevk teşekkürler sizlere ellerinize sağlık bitmeyen tükenmeyen enerjinize hayranım selamlar.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,481
Abi teşekkürler, ellerinize emeğinize sağlık.

Not : Gold Key tarafından renklendirilmiş baskısının çevirisinide sayın sensei yapmış. Onun blogunda mevcut olması lazım.

tappers

Onursal Üye
24 Eyl 2013
637
2,217
gerçekten şahane çizgiler.. uzun uzun seyretmelik.. teşekkürler sayın profesör. saygılarımla..

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,726
25,910
ordu-turkey
Bu çizgiler gerçekten güzel görünüyor ama daha sayfalar da neler gizli indirince anlaşılır sayın haluk abim çizgiroman da yeni aşamalara taşıyor forumu durmadan çok sağolsun.

HACILI

Onursal Üye
14 Kas 2012
2,170
7,981
Ellerinize emeklerinize sağlık sevgili profesör dostum.
Nefis bir tarama , nefis bir paylaşım.
Sizin de bahsettiğiniz gibi gerçekten muhteşem çizgiler.
80 li yıllarda ( 70 ler sonu başlamıştı sanırım)
milliyet çocuk orta sayfasında verilen dünya çocuk klasiklerinin çizimleri gibi muhteşem buldum.
Ukalalık etmek istemem ama ben o çizgileri çok beğenirim.
Çok gerçekçi çizimler olarak görürüm.
( o yıllarda büyük bir özenle dergiden ayırıp sakladığım bu çizgi romanları hala saklarım )
Hoş tamamına yakını zaten forumumuzda paylaşılmış durumda ya...
Selam,sevgi ve saygılarımla.
HACILI

SenSei

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
24 Eyl 2009
2,700
25,308
İstanbul
Sevgili gandor da dediği gibi, uzun bir süre önce bu harika çizgi romanı çevirmiştim. Hatta ilk çevirilerimden sayılır. Bir süredir tekrar balonlamayı düşünüyordum. Bu şimdi güzel bir fırsat oldu. Almancasını ve türkçesini karşılaştırarak kalıcı ve daha akıcı hale getirmek için süper bir paylaşım olmuş. Emeklerinize sağlık sayın profesör, teşekkürler.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,481
Sevgili gandor da dediği gibi, uzun bir süre önce bu harika çizgi romanı çevirmiştim. Hatta ilk çevirilerimden sayılır. Bir süredir tekrar balonlamayı düşünüyordum. Bu şimdi güzel bir fırsat oldu. Almancasını ve türkçesini karşılaştırarak kalıcı ve daha akıcı hale getirmek için süper bir paylaşım olmuş. Emeklerinize sağlık sayın profesör, teşekkürler.

Bu güzel olur üstad, şimdiden teşekkürler.

Soleil

Süper Üye
19 Mar 2010
650
977
1977- 1978 yıllarında Tercüman Çocuk dergilerinde renkli hali yayınlanmıştı. Bu sayılar maalesef bende mevcut değil (güveler yedi). Forumda ise sadece 1977-25. sayı bulunuyor. Bu sayı, King Kong'un 9. sayfasından başladığına göre King Kong Tercüman Çocuk dergilerinde 1977 sayı.23'ten 1978 sayı 1 arasında yayınlanmış olmalı diye düşünüyorum.

hggurak

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
8 May 2015
1,132
8,143
İstanbul
Diyorum ya ben yeniyim diye...
Sayın ve sevgili Profesör'e neden Profesör dendiğini şimdi daha iyi anlıyorum.
Bu mükemmel ötesi paylaşım için çok teşekkür ederim.
Anladığım kadarıyla sizde bitmez tükenmez bir hazine var... Asıl önemli olan ise bu hazineyi bizlerle paylaşmak için gösterdiğiniz alçakgönüllülük ve çaba...
Ellerinize, gözlerinize, emeğinize sağlık...