Amcabeyle Başbaşa (Amcabey) - Cemal Nadir Güler Doğan Kardeş 1946

ginobili

Onursal Üye
E-Dergi Takımı
16 Şub 2010
151
1,614
Bu defa Doğan Kardeş dergisindeyiz, yıl 1946 Amcabey dönemin çocuklarına hitaben hazırlanmış, on adet renkli macerasıyla bu hafta sonu sizlerle...

548ZpL.jpg

Amcabey'in Abdülcanbaz ile beraber ülkemizde pulu basılan ilk çigi roman karakteri olduğunu biliyor muydunuz...

N35aqX.jpg

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,366
141,642
Cemal Nadir'in nükteleri baya bi iyidir. Çok ders alınabilecek içerikler vardır. Hemen okuyup arşivime alıyorum.

Teşekkürler üstadım bir zamanı ölümsüzleştiriyorsunuz. Her şey gönlünüzce olsun.

12 Şub 2010
15,006
543,776
Sevgili ginobili, mizah tarihimizden seçkin örneklerle hem tarihe yolculuk etmemizi sağlıyor, hem de arşivimizi gerçek anlamda zenginleştiriyor.

Ginobili paylaşımları bir anlamda da çok seyrek anılan çizgi ustalarımızın anımsanmasına vesile olmakla bir kadirşinaslık örneği de olmaktadır.

Saygıyı, takdiri hak eden emeklerin için minnet duygularımla teşekkürlerimi sunuyorum genç üstadım...

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,731
25,954
ordu-turkey
Sevgili ginobili, mizah tarihimizden seçkin örneklerle hem tarihe yolculuk etmemizi sağlıyor, hem de arşivimizi gerçek anlamda zenginleştiriyor.

Ginobili paylaşımları bir anlamda da çok seyrek anılan çizgi ustalarımızın anımsanmasına vesile olmakla bir kadirşinaslık örneği de olmaktadır.

Saygıyı, takdiri hak eden emeklerin için minnet duygularımla teşekkürlerimi sunuyorum genç üstadım...
Her satırına imzamı atarım gerçekten çok özel ve tarihi değeri ölçülemeyecek emekler forum hem kitap hem mizah yönünden akademik bir okul oldu bunda siz güzel insanların büyük katkısı var.

borkum

Yeni Üye
5 Haz 2014
73
108
Cemal Nadir Güler, gündelik hayatında biraz asık suratlıymış. Sormuşlar "siz hiç gülmez misiniz" diye...
Harika bir cevap vermiş.
Cemal güler ama Cemal, nadir güler.