Ağlara Takılan Umut - Abdullah Turhan Günaydın Arkadaş 1984

ginobili

Onursal Üye
E-Dergi Takımı
16 Şub 2010
151
1,614
Abdullah Turhan'ın çizdiği "Ağlara takılan umut" bize özgü tipik bir Futbol hikayesi. Tararken alışık olmadığım şekilde hem okudum, hem taradım, otuz yıl geçmiş ama futbolcumuzun düşünce yapısı zerre kadar değişmemiş, artı gelen yabancıları da kendilerine benzetiyorlar:Ğ Bu çizgi romanı her yönetici sözleşme ekinde futbolculara okutmalı:cool:

Hikayenin Günaydın Arkadaş ilavesinde tefrika edilen versiyonunu düzenledim, umarım keyifle okursunuz...

99rNgZ.jpg

vefalı

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 May 2009
3,906
72,078
Kara murat dergisini okur gibi oldum.Apdullah Turhanın çizgileri kara muratı hatırlattı.Teşekkürler ediyorum sevgili ginobili.

denizkara

Yeni Üye
28 Mar 2010
98
165
denizci
cvh1y433jfecrrlwt.jpg

Bir vakitler; şu Manda Kasa Mercedes ler ne meşhurdu :D hele bir de kırmızı olursa; yanından geçilmezdi havasından :d eline sağlık dostum, arasan bulunmaz eser harbiden :)

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,665
Kasımpaşa
Sevgili ginobili sayesinde bir başka güzellik daha unutulmaktan, gazete nüshaları arasında kaybolmaktan kurtuluyor. Bu çok değerli çalışma ve paylaşım için sonsuz teşekkürler, saygı ve sevgilerimle...

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,047
75,623
hiçbiryerde :)
Bülent Sağman'ın "Bir Zamanlar Sahalarda"
kitabı geçen sene çıkmıştı, futbolla ilgili ilk
okuduğum ÇR'dı, bizim kuşağın yaşadığı hüzünlü
bir hikayesi vardı. Şimdi Abdullah Turhan ustanın
başka yerde bulamayacağımız hikayesini okuyalım.
Sevgili ginobili üstat harikalar yaratmaya devam
ediyor, içten teşekkürler, sevgiler, saygılar.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,366
141,646
Böyle paylaşımları görünce umutlanıyorum, zamanında bilmediğimiz veya rahatça bulabileceğimiz bazı değerlere niye sahip çıkmadık diye üzüntülerimi hafifletiyor.

Çok teşekkürler, nadide bir parçayı daha aldık arşivimize.