Tarihten Çizgiler - Ratip Tahir Burak - Milliyet Gazetesi 1970

ginobili

Onursal Üye
E-Dergi Takımı
16 Şub 2010
151
1,614
Merhabalar,

1970 yılında , pazar günleri Milliyet gazetesinin verdiği Hafta Sonu ilavesinde 19 hafta boyunca Ratip Tahir Burak'ın yazdığı ve çizdiği "Tarihten Yapraklar" köşesi yayınlanır. Çizimleri çok hoşuma gittiği için bu tefrikaları toplamıştım, çizgi roman formatında değil ama beğeneceğinizi düşünüyorum. Usta işi çizimler kadar eminim Ratip Tahir'in kaleminden anlatılan hikayeler de , tarih sever birçok dostumuzun ilgisini çekecektir.

N9LyLX.jpg

Ratip Tahir ile ilgili bir çalışma yaparken, onun eserlerini dijital ortama taşımak için büyük çaba gösteren sevgili Kolibri'nin de kulaklarını çınlatalım ve selamlar gönderelim. Çizgi roman sanatımızın büyük ustası Ratip Tahir'in tarihi konulu yayınlanmış bir çok eseri var, çocuk dergileri ve gazetelerde yayınlanmış çizgi roman formatında olanlardan birkaçını tamamlamak için çalışıyorum, umarım ileri de onları da hazırlama şansım olur.​

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,366
141,636
Benimde özel ilgi alanımda bu çizgiler ama malum çok kısıtlı bir ildeyim.

Sayın kolibri nin çalışmalarını duydum hatta bazılarıda bende mevcut.

Keşke Ratip Tahir Burak üstadın tüm eserlerini forumumuzda görüp, ölümsüzleştirebilsek.

Çok teşekkürler üstadım harika bir çalışma ve renkli olmasıda başka bir güzelliği.

Bende olanlar kahverengi şeklindeydi. Hatta siyah beyaz olarak resmler dışında düzeltmeler yaptım arşivimde.

Saygılar her şey gönlünüzce olsun.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,366
141,636
Müthiş çizimler varmış tekrar teşekkürler üstadım.

Şayet müsade edilirse Üstadın eserlerinden elimde olanları tekrar balonlamak ve temizlemek istiyorum.

Elimde olan taramalar kolibri üstadımızın taramalarıdır.