Tuhaf bir seyahat (Çehov) - Köksal Çiftçi - Bizim English

ginobili

Onursal Üye
E-Dergi Takımı
16 Şub 2010
151
1,611
Bu akşam Rus edebiyatından devam ediyoruz, bu kısa öykü de okumayı ve paylaşmayı seven sevgili dostumuz Gandor08 için gelsin

1982 yılında Çağdaş Yayıncılık bünyesinde yayınlanan Bizim English dergisi, çocuklara lisan öğretirken, mizah ve çizgi roman üzerinden iletişim kurmayı hedeflemişti, o dergide yayınlanan Çehov'un kısa bir öyküsünün uyarlaması, Köksal Çiftçi'nin güzel çizimleri eşliğinde, keyifli okumalar dilerim

XWZONO.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,462
Abi çok teşekkürler, şimdiki zamandada keşke böyle eserler özellikle klasiklerle devam etseydi. Ben öğrenemedim bu dili ve hayatımda nadir pişmanlık duyduğum konuların başında dil geliyor.

Çok enteresan ve ilginç, bulunması nerdeyse imkansız olan bir eseri özelliklede benim ismimi zikrederek paylaşıma açtığınız için çok teşekkür ederim.

dedo11

Onursal Üye
8 Nis 2013
1,791
4,703

Sayın ginobili ;

Zamanında bahsettiğiniz dergiyi epeyi takip ettim. Sonrası uzadı ve terk ettim.

Türkçesi değil de İngilizce cümlelere dikkat !!!!!!!

Çehov'dan çok güzel bir eser. Çizimler de öyle...

Emeğine ve paylaşım isteğine teşekkür ederim.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,462
23DPJ.jpg

8t9pw.jpg

RdgGt.jpg

0KuZm.jpg

Bizim English Oğuz Aral, Necati Abacı gibi ustaların kaleminden, Astronot Osman,Robbie,Hafiye Kardeşler gibi karakterlerle, "come on,yahu" "what's wrong abi?" gibi cümlelerle bezenmiş çizgi romanlarla, keyifli bulmacalar ve testlerle ingilizceyi öğreten,1982 yılının dergisi. Yanılmıyorsam 2,5 sene gibi bir yayın hayatı olmuş, sonrasında sönüp gitmişti. Mektup arkadaşlığı ve çekilişle İngiltere'de dil eğitimi gibi aktiviteleri de bulunan dergimizi ayakta alkışlıyoruz.

Kaynak: Bizim English | CeReZFoRuM - Paylaşım Platformu

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,462
İlk defa duyudğum bu dergi bana çok ilginç geldi, ingilizce olsada enteresan, 10 adet buldum nette uygunduda, sipariş verdik bakalım ne çıkacak. Sanırım 2 yıl gibi yayında kalmış bu dergi, nasip tamamını belkide tamamlarız.

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,847
136,854
Millet coşmuş:D
Bana yazacak bir şey kalmamış.
Değerli dostum,bu güzel paylaşım için teşekkür ederim.

12 Şub 2010
15,006
543,638
Çok keyifliydi, çok
Zaten ginobili usta olunca öyle olmaması mümkün değil
Bizim çizerlerimiz de çok yetenekli
Köksal Çiftçi'nin başka çizimlerine dikkat edeceğim artık

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,702
İstanbul
Cıvıl cıvıl, güler yüzlü, ne kadar da güzel bir dergiymiş.

Bizim English sayesinde;

yabancı dile ilgi duymayan bir çok insan bile ilgi duymuştur, zamanında herhalde..

Derginin sloganı da güzelmiş; :)

"İngilizceye küs müsünüz?
Aylık dergi "Bizim English"i alın barışın!.."

Bu çok kıymetli paylaşımınız için teşekkür ederim sevgili ginobili..

Son düzenleme: