REY FOKS - Kadrilli Saat Cilt 1 Fasikül 1

12 Şub 2010
15,006
543,756
reyfoks02lnl.jpg

Kozmik Odadan

Çizgi roman konusunda tartışmasız otorite olarak kabul ettiğim sevgili bay_x dostum
Rey Foks'un Ceylan Zagor'dan daha nadir olduğunu söylemişti.
Kadrilli Saat'i bay_x dostuma ithaf etmekten onur duyuyorum.

Saygılarımla​

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,044
20,234
Kamlançu
Çizgi roman konusunda tartışmasız otorite deyince "aha benden bahsediyor" diyecektim ki Bay_x ismini gördüm. Yanılmadığınızı apaçık biliyorum Haluk abi. Doğru adrese giden bu bulunmaz Hint kumaşını bir de ben inceleyeyim. Elinize sağlık, teşekkürler.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,366
141,626
Kitap enteresan, ilk defa okuyacağım, hızlıca göz gezdirdim, kızıldereliler tarafından büyültülen bir kovboy hikayesi.

Diğerlerinide sabırsızlıkla bekleyenlerin arasındayım. Teşekkürler abi.

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,851
137,143
Kozmik odadan bir muhteşem daha.
Çizgi roman son dönemde ilkleri yaşamaya başladı.
Bilinmeyen,bulunmayan daha nice değerler büyük şef sayesinde gün ışığına çıkmaya başladı.
Gönül dolusu teşekkürler abi.

denizkara

Yeni Üye
28 Mar 2010
41
46
denizci
Hiç mi hiç abartmıyorum, kimseye iltifat miltifat da etmiyorum, sadece % 100 gerçeği yazıyorum:
Bir BayX bir profesör; her ikisini de karadan tanıyorum ve kadeh tokuşturmuşluğumuz da var, ben bu kadar çizgi roman seven, paylaşım için çırpınan, hatta bir şeyi “Neden hala yayınlamadın?” dediğinizde; tutup size açıklama yapmak zorunda olduklarını hisseden ve hatta istediniz diye; sabahlara kadar sizin için oturup bir sürü tarama yapan, çok daha önemlisi bu kadar iyi kalpli üstadlarımızın olduğunu gördükçe; bunca senedir bu Diyar üyesi olmama rağmen, hala forumu çözemediğimi her seferinde bir daha anlıyorum, ama iki üstadımızı çözdüm işte; forum cennet ikiniz meleksiniz dostlarım ve sizleri tanıdığım için çok şanslıyım :d
Valla yazının sonuda “Yuki” demeyeceğim hiç :eek:

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,069
Sarıyer
Bunca yıllık çizgi roman okuruyum, hiç "Rey Fox" okumadım, okumayı bırakın adını bile duymamıştım. Bu arada "Kadrilli Saat" nasıl bir şeydir, onu da bilmiyorum; okuyunca öğrenirim artık.

Teşekkürler, ağabey.

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,646
Gaziantep
Sevgili "profesör"ellerine sağlık. Rey Foks'un çizgilerini Boni Karl-Blodi Dog dönemindeki Kinova'nın çizgilerine benzettim. Bu da Türk çizerlerinin marifeti olmasın.

bakunin

Admin
12 Mar 2009
6,310
49,913
NeverLand
cminor43.jpg

Bir Andrea Lavezzolo ve Pietro Gamba ortak eseri.
Yani Kinowa benzeri çizgilerin altında yatan sebeb bu ikilinin eseri olması.
Tebrikler kartal gözlü Ahmet abi. :)
Dardo Yayınevi için 1953-54 yılları arasında yayımlanmış.
Daha düne kadar bir sırdı benim için de.
Ama artık bu sır perdesi aralanmış durumda.
Teşekkürler abi.

haziran

Süper Üye
19 Ocak 2010
1,280
3,673
Devamı varmı arka sayfada yazmıyor da :) şaka bir yana benimde hiç duymadığım bir çizgi romandı, çok teşekkürler eşsiz paylaşım için.

dynamo

Onursal Üye
3 Eyl 2009
3,180
4,077
Sevgili profesör'ün gün yüzüne çıkardığı nadir eserlere akıl,sır ermez.
Çok teşekkür ederim.

ccahitkar

Onursal Üye
30 Eki 2010
4,805
2,618
metu
Sağolun sayın abimiz,yine kimsenin bulamayacağı bir eseri bizlerle buluşturdunuz.Emeklerinizin karşığı ödenmez.Çizgi roman okurlarına büyük katkıda bulunuyorsunuz,saygılar sunarım.

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,184
Tabii ki benim de ilk defa tanıştığım bir kahraman;
tanıştıran Sayın "Profesör"e bir kez daha teşekkür etmekten onur duyuyor,
saygılarımı iletiyorum.

Allah'ımm biraz daha ömür ver ne olursun;
kim bilir daha ne ilkler göreceğiz.

bayrakzaf.gif

Bay_X

Onursal Üye
30 Haz 2012
1,672
17,185
Sayın üstadım tevazu göstermişsiniz. Siz ve diyarımızda ki diğer üstatlarımız yanında daha çırak sayılırım. Sizlerden öğreneceğim daha çok şey var.

Rey Foks yıllardır aradığım; ancak bir türlü ulaşamadığım bir kahramandı. Öyle ki, çıkıp çıkmadığı hususunda şüpheye bile düşmüştüm.
Acaba yalnızca Teksas ve Tommiks'lerin arka kapaklarında reklamı yapılan; ama herhangi bir nedenden dolayı basılamayan bir kitap olarak mı kaldı şeklinde düşünmeye başlamıştım.
Sayenizde şüphelerim bertaraf olduğu gibi, paha biçilemez bu kitaba da sahip oldum.

Özellikle şahsıma ithaf etmeniz beni çok duygulandırdı, aynı zamanda da bir hayli mutlu kıldı. Paylaşım ve nezaketinizden mütevellit zatıalinize çok müteşekkirim.

Saygılarımla.

hadon

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
10 Mar 2010
3,056
9,086
Kastamonu
Yanılmamışım; bıyıklı bir kovboy bu!...

Hocam nerelerden bulduysa buldu, bıyıklı kovboylar da olabileceğini hepimize öğretti... Haaa!... Bir de "Kadril" var...

Teşekkürler Hocam; elinize, gözünüze sağlık.

reyfoks30.jpg

Kırmızı çizgiyle işaretlediğim yer Sevgili Teks'in "Acaba bizimkiler mi çizdi?" yolundaki kuşkusunu haklı çıkarıyor.

vefalı

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 May 2009
3,906
72,077
Dostların nadide paylaşımlarıyla sitede bu günlerde bayram havası var,arifeyide bayramıda gördük.Üstat ellerine sağlık teşekkürler ediyorum.