Uzun Kılıçlı Kahraman GÖKTUĞ

vefalı

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 May 2009
3,906
71,895
image00001qxq.jpg

!

12 Şub 2010
15,006
543,638
Çizgiler Red Kitten esinlenmiş, frankofon neyim işte:); atı düldülün kuzeni.

Konusu Karaoğlan'dan; Camoka ve Yargoçak'ın kemik sesli güreşinden ve Yargoçak ın bacısının kaçırılma öyküsünden serbestçe esinlenilmiş; diyaloglar yetmişli yıllar İstanbul'undan ve Gırgır - Fırtından.

Mesut Ekener'in çizgilerini çok beğendim; bence çok başarılı. Benzerlerini çok gördüğüm kötü taklitlerden değil. Mekan çizimleri özellikle beğenimi kazandı. Başarılı Türk çizerler beni hep mutlu eder, karamsarlığımı dağıtır.

Mizah tarzı Talat Güreli üstadımın Hipnoz Dergisinde okuduğum Ringo Abuzittin'i bir kez daha hatırlamama vesile oldu. Yetmişli yıllarda Oğuz Aral'ın başlattığı ve Utanmaz Adam'la birlikte tanıştığım bir tarz bu.

Göktuğ nikli Diyarlımızın esrarını:) da çözmüş oldum bu paylaşım sayesinde; ama kendisi bu paylaşımı henüz görmedi sanırım.

Göktuğ'un gazete ilavesi olduğunu sanıyorum. Sevgili vefalı bu konuda bilgilendirme yapar herhalde.

Teşekkür ediyorum dostum.

Bay_X

Onursal Üye
30 Haz 2012
1,672
17,162
Kara Murat dergisinde dolgu malzemesi olarak kullanılmıştı. Güzel bir çalışma. "Yeşil Gözlü Büyücü" isimli macerası da güzeldi... Elinize sağlık. Teşekkür eder, saygılarımı sunarım.

kartal

Onursal Üye
17 Şub 2011
4,290
4,461
Sevgili kardeşim yine ilk kez gördüğüm bir kitap.Yaşadıkça ve siz sevgili dostlar var oldukça kimbilir neler neler göreceğiz.
Canım kardeşim çok çok teşekkürler ederim.Bir şey soracağım;O at düldül mü?Red Kit Düldül'ü satmış desem imkansız,görünüşe göre bu kahraman,Red Kit öncesi devirlerden.O zaman tek olasılık kalıyor o da;Düldül bu atın soyundan..

cngz1

Aktif Üye
3 Ara 2011
392
9,657
İstanbul
Yeni bir kahramanımız var Göktuğ Birde diyarın Kahramanı Vefalı teşekkürler dostum eline sağlık

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,071
Paylaşım güzel,
değerli dostların yorumları güzel,
paylaşan gönül güzel...
Bu kadar güzellik içinde, gel de teşekkür etme!
Teşekkür ediyorum sayın "Vefalı" kardeşim,
eksik olmayın.
Saygılarımla...

bayrakzaf.gif