Amazon Yetişkinler için Çizgi Roman Dergisi sayı 01

Doktor Kim

Aktif Üye
17 Mar 2011
325
14,124
Amazon Yetişkinler için ÇizgiRoman Dergisi sayı 1
Bülent HAZER
Bülent Hazer, çoğunlukla çok kısa ömürlü çizgiromanlar yayımlayan bir yayımcıdır. Fakat, Türkiye'deki ilk erotik çigiromanı yayımladığı da özellikle unutulmamalıdır: Amazon (1973) İtalyan erotik filmlerinden alıntılanan ve fotoromanzi adı altında 1971 de yayımlanmaya başlayan yayınları Türkiye'de Sex Fotoroman adıyla basmıştır.
Aynı zamanda Kung-Fu çizgiromanları ve 1978'de İnter Neşriyat'dan kısa ömürlü Teks'i yayınlamıştır. 1980'lerdeki yayınları şu başlıkları kapsamaktadır: Fantoma (Diabolik), Krilling (Kriminal), Roky (Docteur Justice), Barbar Ogan ve Zorro'nun erotik versiyonu.

Hazer, Birleşik Devletler'de güzel sanatlar eğitimi almış ve buradan mezun olmuştur. 1974-78 arasında Kuwait TV'de sanat yönetmeni olarak görev yapmıştır. 1990'larda pek çok Asya ve Afrika ülkesinin ulusal paralarını basarak işadamlarından birisi oldu. Fakat, 2003 yılında Belçika polisi tarafından silah ve elmas kaçakçılığıyla, sahte para basmak suçundan tutuklandı.

Diabolik’in Türkçede ilk yayınlanışının Fantoma ismiyle olması hiç de yersiz değildir. Muhtemelen bendeki ilk sayıdan ibaret olan bu dizinin yayın yönetmeni Bülent Hazer, Diabolik’ten başka, Diabolik esinli bir diğer İtalyan kahramanı Kriminal’i de Krilling adıyla yayınlamış. Ülkemizde ilk erotik çizgiroman yayınını da yapan Hazer, elmas hırsızlığı girişimini konu alan bu ilk Türkçe Diabolik macerasını yayınladıktan yıllar sonra, elmas kaçakçılığından yakalanıp hüküm giydi.

BİR İTALYAN EROTİK ÇİZGİROMANI OLAN, AMAZON YETİŞKİNLER İÇİN ÇİZGİROMAN DERGİSİNİN ELİMDE OLAN İLK 8 SAYIDAN 1.SAYIYI BEĞENİNİZE SUNUYORUM....

amazon101.jpg

Amazon Yetişkinler için ÇizgiRoman Dergisi sayı 1:

Moderatör tarafında düzenlendi:

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,734
44,012
denize sıfır
Ulu gök kızı yakalamış.:)
kim yakalarsa onun oluyor diye biliyorum.:D:Deline sağlık sevgili dostum sayende her gün bayram.:)

Nyo

Kıdemli Üye
18 Eyl 2010
104
69
Kadını aşağılarmış gibi gözüküyor ama okumak da lazım tabii. Emeğine sağlık.

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,069
Sarıyer
Her şeye eyvallah. Vahşi batı da güzel vücudlu kızlar olabilir, zaman zaman bunlar yarı çıplak da gezebilir, hatta yarı çıplak durumda silah kullanmak durumunda da kalabilir ama kimse bana 1. kapakta görüldüğü gibi (arkasını görmesem de önden gidişatı belirlemek zor değil) 1800 lerde ABD li hatunların G-String giydiğini iddaa etmesin, bu ancak pastırma Yunanlıların milli yemeğidir söylemi kadar gerçek olabilr, tabii ki benim kanımca.

Teşekkürler, dostum.

Son düzenleme:

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
2,000
11,947
Bülent Hazer'in yaşam hikayesi öyle heyecanlışmış ki, nice çizgiromana taş çıkartır. Teşekkürler Zamangezgini.

12 Şub 2010
15,006
543,758
Ulu Gök, ihtiyar tekeden çok azgın tekeye:D benziyor.
zamangezgini'nin hazine sandığında da yok yokmuş maşallah, bu Amazon'un iki sayısını okumuştum, şimdi tamamını okuma şansı doğdu.

Bülent Hazer'in hayatı da çizgi roman gibiymiş, çok girişimci bir kişilik olduğu ortada. Beni ilgilendiren kısmı, çizgi romana gönül vermiş ve yayınlamış olmasıdır. Yayınlarından ilk okuduğum ise 3 sayılık korsan Kaan'lardır, bende mevcuttur. Kapaklarına gıcık olmuştum.

Sağol zamangezgini dostum.

kartal

Onursal Üye
17 Şub 2011
4,294
4,476
''Amazon Yetişkinler İçin Çizgiroman Dergisi''
Sevgili kardeşim Vallahi ben çok yetişkinim,tam tamına ellialtı-hatta buçuğu bile var-yaşındayım,o zaman ben bu dergiyi indiriyorum.....
Değerli kardeşim çok sağolasın.Harika sunum ve dergi için sevgiler,sevgiler yine sevgiler.
En iyi geceler dileklerimle hoşçakal.

özgür yürek

Kıdemli Üye
15 Eyl 2009
133
260
bu tür ç.r leri çok seviyorum. junglanın yanına koyacagım. ressamın çizgileride şahane hiç diyecek yok. çok teşekkürler.