Süper kahramanlar(adalet ligi-justıce league)2 serüven birden 1979 gazete bandı

Doktor Kim

Aktif Üye
17 Mar 2011
325
14,064
SÜPER KAHRAMANLAR(ADALET LİGİ-JUSTICE LEAGUE)2 SERÜVEN BİRDEN- 1979 TERCÜMAN GAZETESİ ÇİZGİROMAN BANDI-NİSAN 1978 ABD.MARTİN PASKO,GEORGE TUSKA VE VİNCE COLLETTA ÜÇLÜ ÇALIŞMASI /The World's Greatest Superheroes/
KESİP SAKLAMIŞIM.İLK SERÜVEN VAHŞİ VANDAL'A KARŞI (vandal savage) ARA VERMEDEN İKİNCİ SERÜVEN DOKTOR KADER'E KARŞI (doctor destiny)BAŞLIYOR.
GİRİŞ SERÜVENİ OLAN SÜPERMEN VE FLASH'IN NÜKLEER FÜZEYİ
YOKETMELERİ KISALTILMIŞ(BAKINIZ 05.SAYFA)
AYRICA 32.SAYFA SİYAH BEYAZ BASILMIŞ.

Justice League of America
Vikipedi, özgür ansiklopedi

Nedir Bu Justice League of America?
Justice League of America amerikalı süper kahramanların oluşturduğu ligdir. Justice League of America'nın Türkçe'de anlamı Adalet Ligi Amerika'dır. Adından da anlaşılabileceği gibi bu lig adalet için mücadele eder.

Justice League of America Kahramanları
Bu ligin lideri Superman'dir. Superman'in yanında Batman, Martian Manhunter, Green Lantern, Flash, Wonder Woman, Zatanna, Green Arrow, Aquaman, Hawkgirl de vardır.

Düşmanları
Gelmiş geçmiş bütün süper kötüler (Penguen, Joker, Lex Luthor,Vandal Savage,Dr.Destiny... ) Justice League of America'nın baş düşmanlarıdır.

süper kahramanlar gazete bandı cbr link:

00sks.jpg

00c.png

02eoe.jpg

10kck.jpg

45viv.jpg

terryaustinthejusticeleague001ax.jpg

adsz1sds.jpg

Son düzenleme:

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,071
Anılarda yolculuk yapmamıza vesile olduğunuz harika paylaşımlarınız için teşekkürlerimi ve saygılarımı iletiyorum.
Eksik olmayın.

bayrakzaf.gif

Son düzenleme:

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Biriktirilip 33, 34 sene uzaktan bugüne getirilen bir emanet..
Önce her gün gazeteden kes, biriktir ve bunca süre sakla ve paylaş..
Mükemmel paylaşım için teşekkür ederim..
Sevgilerimle..

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,847
136,866
Çok güzel bir paylaşım yapmışsın değerli dostum...
Hiç bir kitapcıda ve arşivcide olmayan harika bir eser...
Paylaşım ve emeğin için teşekkür ederim.

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,575
İzmir
O kadar sene önce biriktirip saklamak büyük başarı ister.
Ne yazıkki ben daha kısa süre önce elimde olan bir çok yayını kaybetmişim. :(

Daha önce okumadığım DC evreni çizgi romanı için teşekkür ederim.

serifengin

Onursal Üye
23 Eki 2009
2,617
6,031
İstanbul-İzmir
Nasılda gözümden kaçmış???
En sevdiğim nostalji tadı veren çizimler bunlar.
Evet bu güne bakarsanız çocuksu basit maceralar gibi dursalarda temel bunlardı..
Çok teşekkürler sevgili dostum..

grifit

Aktif Üye
21 Ağu 2011
271
331
Sevgili zamangezgini aransa bile bulunamayacak bir eseri paylaşıma açtığınız için çok teşekkür ederim.

Batman'in renkleri ona farklı bir hava vermiş. Yeşil-Turuncu-Pembe kostümlü Batman çok sevimli.

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,004
Sarıyer
İlk resimde çok renkli kıyafetli kahramanlarımız 19 Mayıs ta gösteri yapan lise öğrencilerine benzemişler.

Teşekkürler dostum, türü sevemesem de sunumuna ve resimlere bayıldım.

sahin1

Yeni Üye
23 Eyl 2011
141
554
O yıllarda çocuktum ben de. Sırf bu seriyi takip için babama yalvar yakar Tercüman GĞazetesi'ni aldırttığımı hatırlıyorum. Şimdi bakınca aslında oldukça kaliteli imiş. Bu arada bu seriyi yabancı bir forum da (Bob Mitchell in the 21. century galiba) gazetedeki gibi bant bant yayınlamıştı. İlgilenen arkadaşlar bakabilir. linki aşağıda:

abdullah

Çeviri & Balonlama
17 Nis 2011
1,377
3,552
Midgard
Hocam ne zamandır duruyor bilgisayarımda okuyum okuyum dedim tam şimdi okuyordum yorumumu da yapayım öyle gideyim okumama devam edeyim (Ne uzun cümle kurdum yahu?). Superman'i Süper Adam. Wonder Woman'ı Harika Kız diye çevirmişler de Aquaman'e Su Adam demeleri çok tuhafıma gitti :D (İngilizcesi su-adam ama orda ne biliyim Türkçesi tuhaf duruyor işte :D) Gotham'a Gotan,Metropolis'e Metropol demelerine girmiyorum bile :D Ayrıca Flaş nasıl hızlıysa arada bir kıyafet değiştiriyor :) Comics'in günümüze kadar nasıl geldiğini gösterdiğiniz,gazeteyi hergün alıp birer birer kesip 32 yıl sakladığınız,Saklamakla kalmayıp bizlerle paylaştığınız için çok teşekkür ederim :)

Son düzenleme:

Kemikdilli

Kıdemli Üye
2 Ocak 2012
194
538
İki noktaya değineceğim.

1- Buraya aldığınız fragmanda, Batman ışınlanmadan söz ediyor. 30-35 sene öncesinde bile bu özlem insanların bağrını yakıyormuş demek ki. Hakikaten bu acı bir durumdur. Buradan biliminsanlarına seslenmek istiyorum. Ayıptır. Artık bu konuyu çözün! Ahir ömrümüzde, muavinden su istemeden Antalya'ya, Bodrum'a gidebilelim artık. Benden utanmıyorsanız, şu yeşil Batman'dan utanın.

2- Bu ciddi bir madde. Artık "vintage" kabul edilen 1995 öncesi comics'lerde karakterlerin derinliği yoktu. Tamam. Süper kötüler amaçsızca ortaya çıkıp süper kahramanlarla dövüşüp dururdu. Süper kötülerin en temel motivasyonu "dünyayı ele geçirmek"di. Bu emel, onları tartışmasız kötü yapmaya yetiyordu. İyi ve kötü birbirinden kesin bir şekilde ayrılmıştı. 2000'lerde bu yaklaşımlar değişmeye başladı. İyi-kötü ayrımı kalktı. Falan filan. Ama son dönem okuduğum çağdaş comics'lerde de fazla mı polemikçi-ergen geyiği oluyor acaba? Felsefe yapıcaz, senaryoyu derinleştiricez, karakterlere derinlik vericez derken gereksiz laf kalabalığı mı oluştu? Prime time dizisi seviyesinde felsefeyi comics'lere sokuşturdular, iyi güzel de, hem şiş hem de kebap yanmış olmadı mı acaba?

Hadi isim de vererek söyleyim. Geçenlerde Dark Wolverine'i okudum. Wolverine'in oğlu, hesapta acayip akıl oyunları ile ince kötülük peşinde. Fantastic Four'a yaltaklanmalar, çeşitli cilveler milveler. Ama sonunda sopayı yiyip oturdu. 10 sene önce okuduğum Wolverine'in Patch ismi ile Madripoor'da dolaştığı hikayenin onda biri kıratında değil bu hikayeler. Üstelik o hikayeler bunlar gibi hava da basmıyordu.

Ben yaşlandım da ondan mı böyle oldu bilmiyorum. Ama böyle sadece hava basma üzerine kurulu, dravdan zeka oyunları yapan, palavra hikayeleri, klasik hikayelerin tırnağına değişmem. Artizlik yapan çağdaş taytlıları gördükçe, dünyayı ele geçirmeye çalışan köşeli robotlar canmış diyorum.

Hellblazer

Onursal Üye
31 Mar 2012
751
1,581
Gotham
Nasılda gözümden kaçmış???
En sevdiğim nostalji tadı veren çizimler bunlar.
Evet bu güne bakarsanız çocuksu basit maceralar gibi dursalarda temel bunlardı..
Çok teşekkürler sevgili dostum..

Tam olarak aynısını düşünüyorum. Bu renkte ve çizimdeki her macera beni benden alır. Justice League'in Türkçe'sini bulmak zor. Harikasın sonsuz kere teşekkür ederim DC için :24:

dedo11

Onursal Üye
8 Nis 2013
1,795
4,715
Sayın zamangezgini ;
Biriktirilip 33, 34 sene uzaktan bugüne getirilen bir emanet..
Önce her gün gazeteden kes, biriktir ve bunca süre sakla ve paylaş..
Mükemmel paylaşım için teşekkür ederim..
Sayın savok'un yukarıdaki satırlarına en içten duygularımla katılıyorum.
Hepinize esenlikler dilerim.

servet

Yeni Üye
13 Mar 2017
1
0
minted ve tesekurler

yillarca bu stripleri aradim. elleriniz dert gormesin. sonsuz tesekurler

sahin1

Yeni Üye
23 Eyl 2011
141
554
Kısa bir katkı yapayım. Bu seri 1980 yılı gibi Tercüman Gazetesi'nde yayınlandı. O zaman çocuk halimle çok beğenmiştim. Yalnız muhtemelen teknik sebeplerle renklendirme çok kötüydü. Yıllar yıllar sonra bie internet sitesinde orjinal hallerini gördüm. Çok iyiydi. Aşağıda linkini paylaşıyorum. İçerisinde sizi kademe kademe sonraki sayfalara yönlendiriyor. Dr Manning de kötüler listesinde.