Zora Er&Gi Yayıncılık Altın Kızlar Serisi Sayı 01

Subzero

Süper Üye
26 Tem 2010
1,262
15,891

bxvqlremv2v4wwy9g.jpg

Tarama tarafımdan yapılmamıştır.​

Moderatör tarafında düzenlendi:

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,575
İzmir
Daha önce görmedim, almadım ve okumadım.
Neler basılmışta haberimiz yokmuş. Tabi bayi ve kitapçılarda Marvel ve DC peşine koşarsan olacağı budur derler adama.
Emeği geçen arkadaşlara teşekkür ederim.

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,005
Sarıyer
Zora kravatla mezar araştıran bir bilim adamı (arkeolog?) olan İngiliz Moore'un "taş vücudlu" üvey kızıdır. Mr. Moore Transilvanya'da Kont Dracula'nın bozulmamış cesedini bulur ve incelemek için evine getirir. Canı sıkılan Zora gece yarısına doğru Kont Dracula'nın cesedinin bulunduğu kütüphaneye girer ve olanlar olması gerektiği gibi gelişir...

2006 basımlı bir eser çizim ve renklendirme iyi, dişiliği ön planda olan bir korku karakateri yaratma girişimi olmuş, şimdilik elimizde sadece 2 sayısı olduğuna göre en azından ülkemizde başarıya ulaşamadığını kabul etmek lazım.

Tarama ve paylaşım için teşekkürler.

stoktan

Guest
27 Nis 2010
613
969
Acıbadem - İstanbul

Klasik Zora la Vampira, Edifumetto tarafından İtalya'da 1972 - 1981 arasında, 4 ayrı dizi halinde 6+23+24+167 sayı olarak basılmış.

İngilizce olarak da Eurocomics tarafından 2003 tarihinde sadece tek sayı olarak Zora the She-Vampire adıyla yayınlanmış.

Bir de 2000 yılında aynı adlı bir İtalyan komedi film mevcut. Zora'yı Micaela Ramazzotti oynamış.

Paylaşımdaki sayı, serinin başlangıcı. Orijinalleri siyah - beyaz ve cep kitap formatında olan Zora'nın bu renkli ve farklı sayfa düzenlemesi, 2000 yılından itibaren Editoriale Mercury tarafından yayınlanmış olan, Collana Golden Lady dizisi içerisinde yer alan iki sayıdan ilki. Dizide Pantera Bionda, La Poliziotta, Vartan, Lucifera, Isabella gibi diğer bir çok erotik kadın karakter hikâyelerinden örnekler var, bir tür derleme.

İlginç bir örnek...

* Bu diziden çıkan Vartan, yine Er&Gi tarafından türkçe yayınlanmış ve forumumuzda mevcut;
[ VARTAN ]

470294-zora_1_super.gif

Son düzenleme:

timed

Onursal Üye
19 Eki 2009
2,330
9,482
Daha evvel okumadığım bir kitap daha.
Paylaşımınız ve bizlerle tanıştırdığınız için teşekkürler.
Bu arada Gulyabani ağabeyin konuyu anlatımı ve kızı tasvir edişi dikkatlere şayandır dostlar.

12 Şub 2010
15,006
543,642
Zora iki sayı çıktı, devamını bekledim ama bizim yayınevleri yine yapacaklarını yaptılar ve orada kaldı.

Artık yayınevlerine kızmıyorum. Çünkü burada karşılıksız paylaşıldığı halde ve üstelik bir çizgiroman sitesi olmasına rağmen ilginin az olduğunu görüyorum.

Yirmibin üyeden en azından bir kaç yüz üyenin ilgisini çekmesi umulmaz mı

Milletçe okumayı sevmediğimiz yönündeki kanaatimin sıkça doğrulanması hiç hoşuma gitmiyor

İlköğretim kademesinden üniversite öğretim üyelerine kadar bizim öğretmenlerimizin kaçı düzenli kitap alıp okuyor, bunların sayısı en az yüzbinler seviyesinde olmalı

Diğer okumuşlarımız(!) mühendis, doktor, hukukçular... bunların da yüzde onu okusa en kötü kitabın tirajının bir kaç onbin olması gerekmez mi

En sevmediğim örnek kitap fiyatının sigara fiyatıyla kıyaslanmasıdır:)

Ama Allah aşkına dostlar, kitap fiyatını yüksek bulanlarımızın çoğu maç biletine, bir 20 lik rakıya veya iki paket sigaraya fiyatına bakmadan kıyıyor da kitabı günah keçisi yapmıyor mu

gulyabani ve stoktan'ın nefis yazılarından sonra ben ne yazmalıydım ki:)

Tarayan kolibri'ye, paylaşan subzero'ya teşekkürler, saygılar
Zora ve benzerlerinin binlerce tirajı olması gerekir