İnce Memed çizgiromanı.. (İsmail Gülgeç'in çizgileriyle)

gurselileri

Guest
18 Tem 2010
2,226
2,288
LÜLEBURGAZ
Yaşar Kemal'in ünlü romanı "İnce Memed" İsmail Gülgeç'in Çizgileriyle sizlerle buluşuyor, hem de 5 alternatif link ile!.. Keyifli okumalar..

30_TEMMUZ1979_SAYI31.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

stoktan

Guest
27 Nis 2010
613
969
Acıbadem - İstanbul
Gürsel kardeş sen çok yaşa emi.
Ne zamandır araştırıyor, soruşturuyordum. Sonunda sayende hiç değilse birinci bölüm halloldu. İkinci bölüm için bir umut var mı? :)

gurselileri

Guest
18 Tem 2010
2,226
2,288
LÜLEBURGAZ
Gürsel kardeş sen çok yaşa emi.
Ne zamandır araştırıyor, soruşturuyordum. Sonunda sayende hiç değilse birinci bölüm halloldu. İkinci bölüm için bir umut var mı? :)

Vallah diğer sayılarda çok eksik var (bu taramaları eski Milliyet Çocuk dergilerinden derledim) zamanla başka dostlardan da eksik parçaları bulursak neden olmasın!?... Çizgi diyarında nice cevherler var.. :)

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Görünce çok sevindiğim bir paylaşım.
Emeğin için çok teşekkür ederim.
Sabırsızlıkla diğer bölümleri bekleyeceğim..
Sağlık ve mutluluk dileklerimle.

ccahitkar

Onursal Üye
30 Eki 2010
4,805
2,617
metu
Gürsel kardeşim,şiirsel bir şekilde taramanın sayfasını oluşturmuşsun..İsmail gülgecin bu güzel eserini bize sunduğun için teşekkürler.:88:

Bu arada okudum devamı var,gelir inşallah.

Son düzenleme:

leopulp

Süper Üye
1 Ağu 2010
26
231
Ellerinize sağlık...Çok uzun zamandır merak ettiğim,birkaç örnek sayfa harici hiç görmediğim,nasıl bulurum diye hayıflandığım bir eserdi...Çok teşekkürler...

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,847
136,857
Güzel bir paylaşım olmuş, eline sağlık, görünce ben de çok sevindim, teşekkürler..

oxijen

Yeni Üye
2 Eyl 2011
1
1
Sevgili kardeşim, devamını bekleriz..

kinowa

Süper Üye
5 Nis 2009
2,784
4,394
Bilmem kaç kere okumuşumdur romanın kendisini.. eminim buda nefisdir..çok teşekkür ediyorum dostum..

kardelen01

Kıdemli Üye
6 Kas 2010
247
56
Gürsel Kardeşim Ellerine ve emeğine sağlık.

Güzel paylaşımın için teşekkürler.
Çok nadir bulunan milli mücadelemizi anlatan
şaheser bir eser.

algir

Onursal Üye
10 Ara 2009
926
835
Roman olarak 4 cildinide bir solukta okuduğum muhteşem eserin çizgi roman olarak yayınlandığından habersizdim. (Eskiden Milliyet çocukları ben de uzun süre takip etmiştim) Bu mükemmel emeğin için teşekkürler kifayetsiz kalır. Sağolasın, ellerin dert görmez inşallah.

Bayram

Kıdemli Üye
26 Eki 2011
149
28
Çizgiroman olarak da çok dile çevrildi sanırım bu eser..

brunoglan

Yeni Üye
24 Şub 2012
9
15
Merhaba. 30 yıl önce Milliyet Çocuk'ta bir sonraki haftayı sabırsızlıkla beklerdim daha başına neler gelecek bu Memed'in diye. Apti Ağa mıydı o pis herif? Baş düşmanımdı :eek:) Çizgilerinde o yaşlarda gördüğüm başka çizgilerde olmayan karamsar gerçekçilik bir yandan kasvet verir, diğer yandan önümde açık duran sayfada gördüklerime sanki daha fazla saygı göstermem gerektiğini hissettirirdi... Zaman geçti, Yaşar Kemal'i okuyabilir hale geldim. Anca ondan sonra anlayabilmiştim İsmail Gülgeç'in edebiyatımızın bu en ünlü karakterlerinden birini ne büyük başarıyla yorumladığını...

Her neyse. "http://www.cizgidiyari.com/forum/digerleri-turkce-cizgi-romanlar/34066-yasar-kemalin-unlu-romani-ince-memed-ismail-gulgecin-cizgileriyle.html" adresindeki beş İnce Memed linkininin beşi de adresine gitmeye çalışıyor ama bunu başaramıyor. Bilginiz olsun.

Saygılar, sevgiler.

timed

Onursal Üye
19 Eki 2009
2,330
9,482
Media linki verildi.
Gurselileri dostumuza paylaşımı için teşekkür ederim.

teksasli85

Yeni Üye
2 Kas 2011
58
30
Elinize, emeğinize sağlık, devamı gelir inşallah.

vefalı

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 May 2009
3,906
71,895
Arayan bulurmuş :2:
Paylaşımlarınız için teşekkürler.

baybora

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 Şub 2012
892
4,652
İzmir
Sayın gürselileri, hep yabancılarda gördüğümüz kaliteli çizgi ve renkli çizgiromanı bir de kendi ülkemizin hikayelerinde rastlayınca insan çok seviniyor. Bu zor bulunan paylaşımı bizlerle buluşturduğunuz için çok teşekkürler. İyi günler dileklerimle.

corner33

Kıdemli Üye
12 Haz 2010
222
51
Emek ve paylaşımlarınız, içimizi ısıtan güzel dizeleriniz için sonsuz teşekkürler.

gokdemirci

Yeni Üye
9 Haz 2011
1
0
Linklerden indiremedim sanırım bir sorun var. Yardımcı olur musunuz?

sazz

Yeni Üye
31 Ağu 2010
93
46
Çok teşekkürler bu paylaşım için... yeniden çocukluk yıllarına dönüp, o güzelim Milliyet Çocuk dergilerini okur gibi oldum. İsmail Gülgeç ve Yaşar Kemal, iki büyük ustadan harika birer eser.

ardabartu

Yeni Üye
4 May 2016
11
4
Çocukluk anılarımı canlandırdınız, emeğinize sağlık, hoşçakalın.

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,702
İstanbul
Sitemizde "Acaba 'İnce Memed''in 2. kısmı var mıdır?" diye ufak bir araştırma yapıverdim ve çok sayıda kişinin ellerinde olup, yükleyeceklerine dair paylaşımlar yaptıklarına şahit oldum.
Belki benim gözümden kaçmıştır. Şayet bu konuda bilgisi olan var ise, yazarsa sevinirim..
Şimdiden teşekkürler..

Bahsettiğim kısım 07 Ocak 1980 tarihli 1. sayıda başlamış..

7_OCAK1980_SAYI_1.png

Son düzenleme:

Gkhntsbs

Yeni Üye
26 Şub 2017
7
6
Linkte bir sorun yok. Şimdi indirdim.
Üstteki büyük yeşil kutu içindeki "Dosyayı İndir" i değil en alttakini tıkla.

Biliyorum beceriksiz diyeceksin ama mobil'den kullanıyorum ve sadece reklam sayfaları geliyor; indiremedim bir türlü. Rica etsem mail ya da başka bir link üzerinden yardımcı olur musun? Teşekkürler..

Gkhntsbs

Yeni Üye
26 Şub 2017
7
6
Biliyorum beceriksiz diyeceksin ama mobil'den kullanıyorum ve sadece reklam sayfaları geliyor; indiremedim bir türlü. Rica etsem mail ya da başka bir link üzerinden yardımcı olur musun? Teşekkürler..

Sağol dostum, şimdi indirdim. Emeğine sağlık!

Sincar

Yeni Üye
21 Haz 2019
1
0
Üyelik yapmam gerektiği yazıyordu. Yaptım, hala okuyamıyorum. Epey de merak ediyorum.