Cahilliğim affola; bu çizerimizi (SAMİ)bilen bir dost var mı...

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,130
Lb50ya.jpg

Üstat kimdir, hangi çizgi romanlara imza atmıştır, hangi gazete ya da dergilerde çalışmıştır vs...

Not: Bu çizgi roman birkaç sayfa eksiği olmasına karşın elimdedir
ve "paylaşmadığın senin değildir" mentalitesi kapsamında paylaşıma açılacaktır.
Saygılarımla...

52308R.gif

Son düzenleme:

Kolibri

Onursal Üye
E-Dergi Takımı
16 Haz 2012
423
6,831
Fatih İstanbul
SAMİ imzalı Gökbayrak çizgiromanını paylaşmıştım.
Şimdi baktım link yanlış yenilenmiş. (Orhan Dündar'ın aynı adlı çizimleri)
Yarın doğru linki ekleyeceğim.

bakunin

Admin
12 Mar 2009
6,307
49,877
NeverLand
Benim maalesef hiçbir fikrim yok ama Gökbayrak'la ilgili şunlar konuşulmuş zamanında.

Karaoğlan'ın yerine Ayhan Başoğlu'nun Malkoçoğlu'su monte edilerek elde edilmiş kopya bir çizgi roman.

Arkadaşlar bu çizgiroman Suat Yalaz'ın ilk çizdiği karaoğlan Asya Kaplanı macerasının bazı yerleri es geçilerek yapılmış kötü bir kopyasıdır... Forumumuz da var : http://www.cizgidiyari.com/forum/ka...a-kaplani-cizilen-ilk-karaoglan-macerasi.html
karşılaştırmak için indirebilirsiniz... Biraz kurgu değişik, o kadar.

Hakan Alpin

Çizgi Roman Ustası
Onursal Üye
24 Şub 2015
1,783
15,162
Sami imzalı Gökbayrak'ı biliyorum, ancak Sami isimli, gazetelere çizgiroman hazırlamış ressamın soyadını ve kim olduğunu bilmiyorum.
Çizgi stiline ne zaman baksam bana rahmetli İsmet Kırdar'ı çağrıştırmıştır. Yine öyle oldu.
İsmet Abiyle Gırgır'ın kaligrafisini yaparken tanışmış, birkaç kez çok hoş sohbetler yapmıştım. Bir gün bana bir dosya eski çalışmasının olduğu bir dosya getirip hediye etmişti. Aklıma hiç Sami'yi sormak gelmedi. İnşallah Sami ile ilgili daha doyurucu bilgiler ortaya koyacak arkadaşlar olur da, çizgiroman tarihimizin gizli kalmış bir galerisi daha aydınlanır böylece..

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,130
Gökbayrak çizgi romanınının 7,8,9 ve 13. sayfalarında yer alan "SAMİ" imzası bu çizgi romandaki imzayla birebir aynı.
Ayrıca aynı elden çıkmışçasına çizgiler de birbirine çok benziyor. İlginç olan Gökbayrak'ta izleyen sayfalarda "Numan" isminin yer alması...

Tam sayfalar örnek olarak aşağıda sunulmuştur Sayın "Kolibri"...
Saygılarımla...

dOgmJQ.jpg

kOdmQv.jpg

52308R.gif