En beğendiğiniz Yeni Bonelli Kahramanı hangisi ?

Tarantula

Onursal Üye
9 Ağu 2010
663
2,941
Bildiğiniz üzere küçüklükten beri fumetti dediğimiz italyan çizerlerin yarattığı kahramanlarla büyüdük. Tex, Zagor, Mister No gibi. Peki yeni Bonelli kahramanlarından hangisini tercih ediyorsunuz ?

Not : Yeni kahramanlardan en eskisi olarak 90 yılını baz aldım. Martin ve Dylan anket dışı kaldı. Bilginize...

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,575
İzmir
Eğer Martin Amca ve Hovarda Dylan liste dışıysa seçenek Julia'dır.
Fevkalade bir polisiye, film tadında öyküler.
Beğenerek okuyorum.

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,043
20,204
Kamlançu
Listede Büyülü Rüzgar varken gözüm diğerlerini görmez.
Fantastik olayları gerçek hayatla harmanlayarak mükemmel maceralar ortaya koyuyorlar...

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,676
İstanbul
Dampyr, julia ve Büyülü Rüzgar arasında gidip geldikten sonra reklamdaki o yaşlı teyze gibi:

"Oyum Büyülü Rüzgar'a" dedim.

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,039
75,338
hiçbiryerde :)
Oyum kesinlikle Lilith'e.

Volto Nascosto / Shanghai Devil , Büyülü Rüzgar,
Nathan Never, Brendon ve tabii Julia serilerini
çok severek okuyorum.
Dampyr'i az okudum, bazı maceraları çok güzelken,
bazıları çok boş geliyor bana.
Saguaro ve Caravan'ın bir iki macerasını okudum yorum için erken.

Lilith'e gelince bence olağanüstü ( zaten olağan olamazdı ).
Her bölümünde tarihteki önemli olaylara gidiyoruz, hem
aksiyon, hem adaleti sorgulama, hem müthiş çizgileriyle
kesinlikle kaçırmayacağım bir seri.

altay1944

Onursal Üye
30 May 2009
3,147
4,511
tek seçenek işaretlendiği için julia dedim ki julia gerçekten çok güzel bir kitap.Gerek çizgileri gerekse ele aldığı konular açısından olağanüstü.Bu arada bir parantez açayım ergen kızı olan varsa kesinlikle julia okusunlar .Benim kız okuyor ve çok seviyor.Ergen sorunlarınıda ele alıyor kimi yerde örneğin almanak 1 de olduğu gibi.Diğer kitaplarıda seviyorum hele nathan nasıl ikinci diyebilirim ki.Uzay bilgi ve ufku genişliyor insanın .Kimi zaman filmlere gönderme yapması ise harika...ya brendon.volto...seçim zor oluyor...

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,007
Sarıyer
Yukradaki liste'nin bana göre Caravan hariç hepsi keyifle okunur. Caravan'ın ise ilk cildinden sonrası vakit kaybı ki, zaten "kahraman" sayılamayacağından bence bu listede olmamalıydı. Tek seçenk tercihi olduğundan, tablo gibi çizimleri, ana karakterlerin dışında zaman zaman öyküye katılarak maceralara renk katan bol sayıda yan karakterleri ve çoğu sayısındaki gizemli ve sürükleyici öyküleri nedeniyle oyum Dampyr'e.

Hellblazer

Onursal Üye
31 Mar 2012
751
1,581
Gotham
Gerçekten seçmek zor oldu. Çünkü ben seçeneklerdeki çoğu çizgi romanı severek okuyorum. Birkaçı beni cidden sıkıyor(Dampyr , Brendon gibi) fakat diğerleri çok güzel gerçekten. Bunların arasından sıyrılan en favorim iki taneydi (Büyülü Rüzgar ve Julia) ama saç farkıyla Büyülü Rüzgar kazandı :D

denizkara

Yeni Üye
28 Mar 2010
61
44
denizci
Güzel bir anket olmuş :D eline sağlık dostum :) konu Bonelli ile ilgili ise; her anlamda güzeldir benim için :d

Caravan %50 ve Lilith % 0; diğerlerini %100 okurum/okuyorum. Yani Caravan'ı olursa okurum, olmazsa aramam, Lilith konusunda yeryüzü dostumla tam ters çıktık :Z hiç beğenmiyorum.

Diğer arta kalanların tamamı; benim açımdan mükemmel eserler, bu durumda; benim için seçmesi aşırı zor, birden fazla seçenek işaretlenebilseydi keşke :( ama madem tek tercih :7: o zaman; BRENDON :D

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,630
Gaziantep
Nathan Never:Lal in çıkardığı seriyi aldım.Hoşuma gitmedi.
Brendon:Şimdilik ilgi ile izliyorum.
JULİA Polisiyeleri her zaman sevdim,Julia'yı işaretledim.(polisiye kıvrak zeka işi)
Dampyr:Julia'dan hemen sonra gelir.
Saguaro:1.cildi aldım,devam etmeyi düşünmüyorum.
Lilith:Olmazsada olur.
Büyülü Rüzgar:Yayını sona ermeseydi onu işaretlerdim.
Greystorm:İlk cildini sevdim,devamını seri yarım kalmasın diye aldım.
Caravan:Başta ilginçti.Sonrası hava civa.
Volto Nascosto/Shanghai Devil:2. seri şimdilik ilgimi çekiyor.

12 Şub 2010
15,006
543,642
Dampyr, Julia, Büyülü Rüzgar
Dampyr, Julia, Büyülü Rüzgar
Tercih yapmak zor
Büyülü Rüzgar'ın tamamı yayınlandı, hepsi el altında, yeri sağlam olduğu için istemeyerek de olsa eledim mecburen
Dampyr, Julia
Dampyr, Julia
İkisinden de vazgeçmek zor, ikisi de kendi kulvarlarının asları
Ben mecburen de olsa seçim yapacağım
Kesinlikle Dampyr

Tarantula

Onursal Üye
9 Ağu 2010
663
2,941
Ben de anketimi oyladım. Nathan Never'ı seçtim. Diğer çizgi romanları açık söyleyeyim bir kısmını düzenli olarak takip etme olanağım olmadı. Nathan, Dampyr, Julia, Brendon, Volto Nascosto / Shanghai Devil ve Lilith arasında en beğendiğim Nathan Never olduğu için ve tabi içlerinde Bilim Kurgu'ya yönelik olması bunda etkiliydi.

Aslında uzun zamandır kafamı kurcalayan bir konu var, bunun için yakında bir başlık açmayı da düşünüyorum sitedekilerin düşüncelerini öğrenip, fikir alış verişi yapmak için.

Bu arada Büyülü Rüzgar, Julia ve Dampyr başabaş gidiyorlar. Brendon sevilmedi sanırım. Nathan Never gibi. Halbuki Bonelli içerik olarak Nathan için aylık, maxi, özel vs. bir çok seri yayınlıyor İtalyada. Türk toplumu olarak Bilim Kurguya çok mu uzak kaldık ne ?