Dijital resim çerçevesinde , çizgiroman okunur mu ?

Dijital resim çerçevesinde , çizgiroman okunur mu ?

• Okunur

Oy: 4 25.0%
  • Okunmaz

Oy: 1 6.3%
  • Denemek lazım

Oy: 9 56.3%
  • İlk fırsatta deneyeceğim

• Uğraşmaya değmez

• Ben zaten okuyorum

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    16

Hones

Guest
11 Nis 2009
3,048
10,047
cizgiroman.jpg

" PSP, çizgi roman okuyucu mu oluyor ? " başlıklı bir haberi okurken aklıma böyle bir anket açmak geldi.

bd99910new-1.jpg

bd99910-4.jpg

Fotoğraflarımızı sergileyebilmek için kullandığımız dijital fotoğraf çerçevelerinde neden çizgiroman okumayalım :)

10 inç boyutunda , 720 x 480 piksel çözünürlüğünde uzaktan kumandalı bir çerçevede çizgiroman okuyabilsek zevkli olmaz mıydı ?

Hones

Guest
11 Nis 2009
3,048
10,047
hoş olurdu ama orjinal kitabın tadını vermez bence.

Ben şöyle hayal ediyorum. Okumak için bilgisayarıma çr. indirdim. Ama canım şimdi değil yarın işteyken okumak istiyor. İşyerimde bilgisayar yok veya ben kullanacak durumda değilim. O zaman dijital fotoğraf çerçevesi devreye giriyor :)

Nightwing

Yeni Üye
11 Eyl 2009
18
80
Güzel olur ekran boyutuna bağlı çok büyük olursa taşımazı zor olur küçülürse blaonlar okunmaz.Eğer düzgün tasarlanırsa gayet güzel olur.Tabi fiyatıda önemli.

Mehmet Ali

Süper Üye
1 May 2009
3,357
53,635
TAM 35
Sanırım Walkbook diye bir cihaz var genellikle roman türü gibi eserleri okumak için tasarlanmış ama açtığı dosyalar arasında jpg türü resim dosyaları da var.Yalnız fiyatı biraz tuzluca 500 tl civarı. Ancak ekranının özel dizaynı sayesinde göz yormuyormuş.Bu cihazla sanırım rahatlıkla çr okunabilir.

ilhanx

Süper Üye
15 Ağu 2009
5,401
178
"Sevdiğiniz bir yazarın zarar görmesini istemiyorsanız ön izleme yaptıktan sonra
beğendiyseniz lütfen satın alınız.Hiç birşey baskılı bir kitabı elinize alıp okumanın vereceği keyfi
veremez.Bu kitaplarin hicbirisi original kitaplarin yerini tutmayacagi icin eger kitabi begenirseniz
kitapcilardan almanizi oneririm

KENDER"

Duayenimize de saygılar

Son düzenleme:

vkopuzoglu

Süper Üye
3 Mar 2010
1,536
957
Bursa
aslında okunursa değişik bir hava olurdu ama, sadece bir farklılık olsun diye yapılabilen bir araç olurdu.Bazen bilgisayarda bile okumak, insanın çizgiromanı ellerinin arasına alıp okumaktan daha iyi hissettirmediği aşikar.
Değişik tatlar denemek adına olurdu tabi yukarda ki arkadaşımız gibi başka çaremiz yoksa.
İyi okumalar.:d

aitor

Yeni Üye
4 Mar 2010
20
7
genelde ev
Sürekli e-book readerları takipteyim. Elimde ağırlıklı olarak Avrupa çizgi romanı 22gb var.
Ne yazık ki teknolojik gelişim şu anda 16 ton grayscale izin veriyor e-book readerlarda. Fiyatları da 6-8 ton grayscale - 300 liradan başlıyor. Jpg gösterenleri var tabii ki, ama öncelikli olarak txt-pdf vb. metin tabanlı dosyalar için. Entegre mp3 oynatıcaları, wi-fi bağlantıları falanı filanı da cabası. Ve tabii ki çözünürlük + ekran boyutu da önem taşıyor.
Karşılaştırmalar için adresinden faydalanabilirsiniz.
Açıkçası hiçbir şey kağıdın yerini tutmaz ama, eldeki gigabaytlarca metin ve resmi, ek memory cardlarla falan destekleyerek dijital kütüphane haline getirmek akla yatkın görünüyor.
Tahminimca birkaç yıla kalmaz renkli, dijital reader'lar çıkacaktır. External hard disklere 200-300 lira veriliyorsa, böyle bir şeye haydi haydi verilir.

Kroker

Süper Üye
27 Nis 2009
1,742
2,225
Öyle çok teknoloji meraklısı değilim ama, apple ipad diye bir tablet pc çıkarmış, nette tanıtım videoları var, hayalimdeki teknoloji diyebilirim. Kitap okunuyor, film izleniyor, oyun oynanıyor, office uygulamaları, internette gezinme hepsi tek bir ekrana sığdırılmış, klavye, mouse ekranda, dokunmatik, dokun kitabı aç, çevir dikey ya da yatay konuma gelsin, dokun sayfa çevir. Bayıldım buna Türkiye'ye gelince edinmek için imkanları zorlarım, e-book kavramını çok aşmışlar.