İlk okuduğu çizgi romanı hatırlayan var mı ?

İlk okuduğu çizgi romanı hatırlayan var mı ?

Anketler & Oylamalar

Like Tree345Likes

Yeni Konu aç Cevapla

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 10.Aralık.2012, 21:13   #21
Yönetici

serifengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 166601
•Rep Seviyesi :
serifengin has a reputation beyond reputeserifengin has a reputation beyond reputeserifengin has a reputation beyond reputeserifengin has a reputation beyond reputeserifengin has a reputation beyond reputeserifengin has a reputation beyond reputeserifengin has a reputation beyond reputeserifengin has a reputation beyond reputeserifengin has a reputation beyond reputeserifengin has a reputation beyond reputeserifengin has a reputation beyond repute
70'lerin başı..
Rahmetli anamda babamda fumetti okurdu! (Savok duymasın!)
Ben dedemlerde yaşadığımdan ara sıra gittiğim evimizde hemen divan altı sepetlere dalıp elime geçen teksas tommiks teks ne bulursam resimlerine bakardım..
Dayanamadım halama yalvardım ilkokul 3. sınıftan ayrılmış garibim evde başladı bana okuma yazmaya öğretmeye!
yaş beş veya 6 olmalı..
Okumayı çözdüm ya?
İlk işim bu günün taytlılarına kapak yapacak olan "Killing" okumak oldu
Tabii doğru dürüst okudğumu öğrenir öğrenmez "Tek Ofseyt Süperman" almayada başladığımı gururlar belirtirim

Hαdi simit sαtαnı αnlαdım,
kestαne sαtαnı dα.
Peki yα dost sαtαn,
O dα mı ekmek pαrαsı ?
serifengin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 30.Aralık.2012, 01:16   #22
Yeni Üye

Jil Moran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 10
•Rep Seviyesi :
Jil Moran is on a distinguished road
Alaska-Chattanooga yanıyor isimli maceraydı. Sene 1983.
direnc11 ve HACILI bunu beğendi.
Jil Moran isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 30.Aralık.2012, 03:34   #23
Kıdemli Üye

haşim ünvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 1469
•Rep Seviyesi :
haşim ünvan has much to be proud ofhaşim ünvan has much to be proud ofhaşim ünvan has much to be proud ofhaşim ünvan has much to be proud ofhaşim ünvan has much to be proud ofhaşim ünvan has much to be proud ofhaşim ünvan has much to be proud ofhaşim ünvan has much to be proud ofhaşim ünvan has much to be proud ofhaşim ünvan has much to be proud of
Edirne'de 1965 yılında ilkokul ikinci sınıftayken Teksas'la başladım.Hatta çok soğuk ve karlı bir kış günü sabahı, Teksas'ın karlı bir ortamda, artık kurt postumu hatırlamıyorum, giymiş 'Lince' adındaki yerlilerle ilgili macerasını rüyamda görüp, korkarak uyandığımı hatırlıyorum. Gerçekten kitaptaki yrlilerin adı Lince' ler miydi yoksa rüyamda ki isimlerimi öyleydi onu hatırlamıyorum. Sonra arkasından 1001 Roman, Ceylan, Fatoş, Güngörmüşler ve Barbaros' lar, Tommiks gelir. Hey gidi günler hey..
direnc11, mustibey ve HACILI bunu beğendi.
haşim ünvan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 08.Mart.2013, 17:45   #24
Onursal Üye

Tarantula - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 149655
•Rep Seviyesi :
Tarantula has a reputation beyond reputeTarantula has a reputation beyond reputeTarantula has a reputation beyond reputeTarantula has a reputation beyond reputeTarantula has a reputation beyond reputeTarantula has a reputation beyond reputeTarantula has a reputation beyond reputeTarantula has a reputation beyond reputeTarantula has a reputation beyond reputeTarantula has a reputation beyond reputeTarantula has a reputation beyond repute
Tam olarak hatırlamıyorum. Okumayı kısa hikaye kitaplarından çözmüştüm. İlk okuduğum çizgi roman teksas ya da tommiks olabilir. Ama beni büyüleyen, bu türü sevdiren ilk çizgi roman ise kesinlikle Kızılmaskedir.
direnc11, mnyyf1453, HACILI ve 1 kişi bunu beğendi.
Tarantula isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 08.Mart.2013, 18:26   #25
Onursal Üye
Çizgi Roman Ustası

R.Türkmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 61581
•Rep Seviyesi :
R.Türkmen has a reputation beyond reputeR.Türkmen has a reputation beyond reputeR.Türkmen has a reputation beyond reputeR.Türkmen has a reputation beyond reputeR.Türkmen has a reputation beyond reputeR.Türkmen has a reputation beyond reputeR.Türkmen has a reputation beyond reputeR.Türkmen has a reputation beyond reputeR.Türkmen has a reputation beyond reputeR.Türkmen has a reputation beyond reputeR.Türkmen has a reputation beyond repute
Tarkan...
İlkokul 3. Sınıfa gidiyordum..
direnc11, beybure ve HACILI bunu beğendi.
R.Türkmen isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 22.Mayıs.2013, 20:57   #26
Yeni Üye

ALKAN ÇİZGİSEVER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Seviyesi :
ALKAN ÇİZGİSEVER is on a distinguished road
ben ilk olarak annemin koleksiyonundan kalma hani 80li yıllarda gazete kağıdı eki olarak verilen karikatür ve çizgiroman eklerinden başladım sonra onu milliyet çocuk dergileri izledi....ve sıkı durun annemin gazete ekinden aldığı tek sayılık cep kitabı gibi duran bi batman çizgiromanı vardı....o günden sonra kafama batman i taktım ve tesadüfen mavi yayıncılık batman serisine başladığında 2.sayısından başlayıp almaya başladım...ilk sayısı ile 3.vantrolog ve amigdola sayısını kaçırmıştım onu da burda buldum..şükür..bir de o dönemlerin x men ve örümcek adam serilerini burdan bulursam havalara uçarım..yeniyim..araştırmayı sürdürüyorum
mustibey ve HACILI bunu beğendi.
ALKAN ÇİZGİSEVER isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 22.Mayıs.2013, 21:52   #27
Yeni Üye

İmmortals - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 8837
•Rep Seviyesi :
İmmortals has a reputation beyond reputeİmmortals has a reputation beyond reputeİmmortals has a reputation beyond reputeİmmortals has a reputation beyond reputeİmmortals has a reputation beyond reputeİmmortals has a reputation beyond reputeİmmortals has a reputation beyond reputeİmmortals has a reputation beyond reputeİmmortals has a reputation beyond reputeİmmortals has a reputation beyond reputeİmmortals has a reputation beyond repute
İlk olarak yanlış hatırlamıyorsam orta okul zamanlarında Batman ile başlamıştım çizgi roman okumaya.Bu yüzden Kara Şövalye özeldir benim için.
Özellikle otobüs yolculuklarında vakit geçirmek amacıyla okumayı severdim önceleri,ancak daha sonra çizgi roman okumak bir tutku haline geldi diyebilirim.İlk zamanlar okuduklarımı arşivlemeye çalışırdım.Amacım yıllar sonra bir köşede oturduğum zaman bu zamanlarımı ve başladığım tarihi hatırlayıp anılara dalmaktı.Ama zamanla taşınmalar ve bazı olumsuz olgulardan dolayı birçok çizgi romanım kayboldu.
Umarım bu andan itibaren daha sağlam bir arşivim olacak..
direnc11, mustibey ve HACILI bunu beğendi.
İmmortals isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 29.Haziran.2013, 01:39   #28
Yeni Üye

sanan88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Seviyesi :
sanan88 is on a distinguished road
conan... labirentin sırrı macerasının bir bölümüydü. fasikül tam cüceyle labirente girdikleri yerde bitiyordu. yıllarca hep sonunu merak ettim. en sonunda indirip okudum. teşekkürler çizgidiyarı.
sanan88 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 29.Haziran.2013, 01:43   #29
Aktif Üye

duvarsürüngeni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 28916
•Rep Seviyesi :
duvarsürüngeni has a reputation beyond reputeduvarsürüngeni has a reputation beyond reputeduvarsürüngeni has a reputation beyond reputeduvarsürüngeni has a reputation beyond reputeduvarsürüngeni has a reputation beyond reputeduvarsürüngeni has a reputation beyond reputeduvarsürüngeni has a reputation beyond reputeduvarsürüngeni has a reputation beyond reputeduvarsürüngeni has a reputation beyond reputeduvarsürüngeni has a reputation beyond reputeduvarsürüngeni has a reputation beyond repute
Ben Garfield'in karikatür bantları ile başlamıştım.
Daha sonra yavaş yavaş Marvel ve DC ile tanışmam oldu.
duvarsürüngeni isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 29.Haziran.2013, 12:40   #30
Aktif Üye

colossus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 3134
•Rep Seviyesi :
colossus has a reputation beyond reputecolossus has a reputation beyond reputecolossus has a reputation beyond reputecolossus has a reputation beyond reputecolossus has a reputation beyond reputecolossus has a reputation beyond reputecolossus has a reputation beyond reputecolossus has a reputation beyond reputecolossus has a reputation beyond reputecolossus has a reputation beyond reputecolossus has a reputation beyond repute
İlkokuldaydım babam alıp getirmişti:

Bookmarks

Seçenekler
Stil