Beğendiğiniz manga hangisi?

Beğendiğiniz manga hangisi?

• Çelik Simyacı [Fullmetal Alchemist] | Shounen (27 Cilt)

Oy: 0 0.0%
  • Hellsing | Seinen (10 Cilt)

• Suikast Sınıfı [Assassination Classroom] | Shounen (21 Cilt)

• Yalınayak Gen [Barefoot Gen] | Shounen (10 Cilt)

• Yarı-İnsan [Ajin: Demi-Human] | Seinen (17 Cilt)

• Kullanılan toplam oy
    18

toxine

Onursal Üye
11 Mar 2013
995
3,267
Tespit edilemedi

Önceki anketlerde fumetti ve comics tercihleri yapılmıştı.
Fumettide Tex, Zagor ve Julia; comicste Conan ön plana çıkmıştı.

Şimdiki anketin konusu ise hangi manganın beğenildiği.
5 Shounen, 4 Seinen ve 1 Shoujo mangadan oluşan listedeki mangalar
en az 10 ciltlik seriler olup Türkçe yayınları tamamlanmıştır.
Türkçe yayını tamamlanmış daha kısa soluklu mangalar da vardır ancak
listeye on adet sınırlama nedeniyle dahil edilememiştir.

Borarenan

Kıdemli Üye
24 Şub 2022
133
362
Bugüne dek hayatımda çok çok fazla film, çizgi film/animasyon izlemiş, çok roman okumuş (normal roman, yani çizgi roman değil), çok video oyun oynamış, vs. birisiyim. Çizgi romanlar için ise bunu söyleyemem. Bu forumdaki çoğu üyenin toplamda okuduğu çizgi roman sayısının %20'si kadar bile çizgi roman okumamışımdır. Diğer hobilerimden ona pek zaman kalmıyor diyeyim. Ama çizgi roman deyince ilk tercihim mangadır, yani Japon çizgi romanları.

Şu ana dek okuduğum mangaların içinden en beğendiklerim şunlardı: Street Fighter serileri, Captain Tsubasa serileri, Kaiji serileri, Pokémon serileri, Inazuma Eleven serileri, The King of Fighters serileri, Death Note serileri, Golgo 13 serileri.

Not: Bunların bazılarını İngilizce çevirilerinden okumuştum. Bazılarının Türkçe çevirileri kolay bulunmuyor.

Bir de "Liar Game" serilerini övüyorlar, konusu ilgimi çekmişti. İlk fırsatta o seriye başlamak istiyorum.

Anket şıklarına eklediklerinizin içinden yalnızca Death Note serilerini okudum, diğerlerini duydum ama henüz okuma fırsatı olmadı. O yüzden bu ankette Death Note'u oyladım. Film uyarlamaları da var bu serinin.

Son düzenleme: