Öncelikli fumetti tercihiniz nedir?

Öncelikli fumetti tercihiniz nedir?

• Kullanılan toplam oy
    106

toxine

Onursal Üye
11 Mar 2013
995
3,267
Tespit edilemedi

Önceki ankette katılımcıların salt çoğunluğunun otuz yaş üstü olduğu ve
fumetti tercih ettiği çıkmıştı.

Şimdiki anketin konusu ise hangi fumetti serisinin öncelikli olarak tercih
edildiği. Daha önce yapıldı mı bilmiyorum ama şimdilik on tercihli bir
listeden yine tek seçim.

Son düzenleme:

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,486
Yukardaki kitaplar var alacağım yerde ve elimde de bir adedini alabilecek param var, tercihim Tex olurdu.

garfield67

Onursal Üye
19 Mar 2016
1,822
8,981
Ben Zagor'u tercih ettim. Esasında Ken Parker olacaktı fakat bittiği için tercih etmedim. Mister no için de keza öyle. Tex bana en yakın ikinci tercihti. Ama Zagor eski göz ağrım. :) Julia neden yok onu anlayamadım... :(

Son düzenleme:

tayyare

Yönetici
22 Nis 2019
868
16,201
2022 ilk 4 ayda aldıklarım/siparişini verdiklerim:

Kendine İyi Bak Karakarga
Satürn Evleri 2 İthaki
Sessizliğin Sesi 6 Gerekli Şeyler
Mobydick YKY
Kane -
Ümit Kaptan 11 Paydos
Orange 2 Komik Şeyler
PKD Alfa
Howard P. Lovecraft Alfa
I am not Okay with This Komik Şeyler
The End of the Fucking World Komik Şeyler
Orwell YKY
Ms. Marvel 4 Arka Bahçe
Blacksad 3 YKY
Tarla Kuşu Karakarga
Fabrika Günlükleri Karakarga
Lethe Yediveren
Yıldız Bekçisi Köpek Gerekli Şeyler
Leonard Cohen Karakarga
Bütün Denizler Desen
Karanlığın Yüreği ALFA
Satürn Evleri 3 İthaki
Alita 4 Çizgi Düşler
Sessizliğin Sesi 7 Çizgi Düşler
Kafkaesk Metis
Scarlet Witch 3 Çizgi Düşler
Doktor Aphra 2 Çizgi Düşler
Grimr Destanı Baobab
Sapiens 2 Kolektif
Pelerin 3 Prestijj
1872 Prestijj
Kısas Çölün Ölüleri Prestijj
Lady Killer 1 Marmara Çizgi
Lady Killer 2 Marmara Çizgi
1972 Meşaleyi Yakanların Öyküsü Ayrıntı
Babylon Berlin İletişim
Yazın Son Gülü Karakarga
Akira 2 Gerekli Şeyler

Aman Tanrım!!! Fumetti yok!!! Üstelik 30'u bırak 50 yaşın bile üzerindeyim neredeyse! :D

Şaka bir yana durum bu, çocukluk/ilk gençlik dönemlerimde elimden düşmeyen Zagor, Mister No, Atlantis artık çok fazla zevk vermiyor. Western ile zaten aram hiç iyi olmadı, o zaman dahi birinci tercihim değildi, şimdi hiç değil. Dolayısı ile Tex, Ken Parker, Kaptan Swing ve benzerleri, buldukça okuduğum, ama bulmak için hiç de çaba sarf etmediğim serilerdi, bugün hiç ilgimi çekmiyorlar. Corto Malteze oldukça geç (4-5 sene evvel) tanıştığım bir kahraman ama ondan da çok hoşlandığımı söyleyemeyeceğim. YKY'ninkileri daha okumadım ama NTV'nin serisi basit diyaloglar (çeviri eksikliği?) ve aptalca senaryolar ile oldukça sıkıcıydı.

Ama İtalyan çizgi roman dünyasına karşı tam olarak boş da değilim. :) Örneğin listede görmedim ama Brendon'u ilginç bulduğumu söyleyebilirim. Daha kısa süreli seriler, örneğin Lilith, Hikayeler, önceleri Hoz Comics, şimdilerde Çizgili Düşler'den çıkan tek sayıların bazıları da oldukça ilginç.

wolverine

Yeni Üye
27 Mar 2009
74
237
Anketi oylarken fumettide her zaman okumayı bırakmayacağım ve kütüphanemde yeri olacak olanı yani tex i işaretledim.
diğer yandan burada türkiyede yayınlanmayan ya da yayını artık kesilmiş olanı işaretlesem acaba devami gelir mi diye düşündüm o zaman da dampry ve natan never arasında kalırdım.
fumetti olunca ben ve benim yaş kuşağım için Teksten başka bir baş yapıt ya da arkada bırakılabilecek bir şey olduğuna inanmıyorum.

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,575
İzmir
Tex ve Zagor'un olduğu bir ankette diğer karakterlerin hiç şansı yok.
Western türünün olduğu bir ankette diğer türlerin hiç şansı yok.
Türk okuru western sever, kolay hikayelere bayılır.
Dampyr, Martin gibi tarihe, edebiyata, mitolojiye; Nathan gibi sinema ve bilim kurguya atıfta bulunan karakterlerin pek şansı kalmıyor.

extreme

Çeviri & Balonlama
5 Eyl 2012
785
5,378
Sağlıklı olsun da hangisi olursa olsun diyeceğim ama buraya uymadı bu laf, o zaman Martin olsun dostlar.

Moderatör tarafında düzenlendi:

murats

Onursal Üye
5 Şub 2011
1,203
4,979
Net ilk tercihim Nathan Never olur. Martin Mystere ise onunla yakın kapışır.
Bir alt sırayı ise Brendon alabilir.

Ezici bi çoğunlukla Western Fumetti'lerin yendiğini görüyoruz. Ken Parker da o gruba girebilir.

Nathan Never'ın en en sonlarda yer alması benim için üzücü. Ama Türkiye'de oldukça çok ve düzenli basılan Dylan Dog ve Dampyr'in de en altta olması şaşırtıcı.

GüvenGüven

Süper Üye
19 Ocak 2010
1,093
5,322
Bandırma

Türk okuru western sever, kolay hikayelere bayılır.
Dampyr, Martin gibi tarihe, edebiyata, mitolojiye; Nathan gibi sinema ve bilim kurguya atıfta bulunan karakterlerin pek şansı kalmıyor.

Şans değil de sevgili dostum; eserleri sanat eseri yapan özellikler yoğunlaştıkça toplum beğenisinin dışına çıkar ve az sayıda kişinin gönlünde ve zihninde yer tutar.

hadramut

Aktif Üye
19 Eyl 2009
385
852
Selam.

Siyah beyaz olmak kaydı ile:
1) Teks
2) Martin Mystère
3) Zagor

Moderatör tarafında düzenlendi: