Çizgi roman okur kitlesi

Çizgi Roman Okur Kitlesi Anketi

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    77

toxine

Onursal Üye
11 Mar 2013
995
3,267
Tespit edilemedi
Anket hangi yaş aralığında hangi türlerin tercih edildiği hakkında genel bir fikir edinmek amacıyla açıldı.

Anket sınırlamaya takıldı. O yüzden bir seçenek daha ekleyemedim.
50 yaş üzerinin 40'lı grubu seçmesinde bir sıkıntı yok.
Varsa 15 yaş altı 15'li grubu seçebilir.

Son düzenleme:

Logic

Çeviri & Balonlama
3 Kas 2021
356
3,999
Evren
Ankette mantık hatası var. Diyelim oy verecek üye 50 yaşında ama manga seviyor, seçeneklerde mangayı seçmek isterse yaş bilgisi yanlış olacak. Diğer taraftan 49 yaş üstü çizgi romanda çok daha sıkı takipçilerdir ama listede o yaş gurubu yok.

Kısaca anket ölü doğmuş bence.

toxine

Onursal Üye
11 Mar 2013
995
3,267
Tespit edilemedi

afu

Onursal Üye
1 Şub 2011
676
4,948
İstanbul
Anket hangi yaş aralığında hangi türlerin tercih edildiği hakkında genel bir fikir edinmek amacıyla açıldı.

Her yaş grubu için, (birden fazla seçim de yapılabileceği) ayrı anketler düzenlene bilir mi acaba?

wolverine

Yeni Üye
27 Mar 2009
74
237
Anketinizi oylarım ancak mecburen oy verirken, adaya düşecek olsam yanıma hangi tür olsun isterim diye düşünerek oy vermek zorunda kaldım. Sebebi ise 44 yaşında biri olarak fumetti, comic ve burada çeviriler sayesinde frankofon seven biriyim. Mecburen fumetti dedim yalan yok oysa benim gibi düşünen bir çok kişi olduğunu düşündüğüm için keşke iki adet tercihte bulunabilseydim dedim.

GüvenGüven

Süper Üye
19 Ocak 2010
1,093
5,322
Bandırma
Yaş 39, 40 diyelim düz hesap; Fumetti oğlu Fumetticiyim...

Hâlâ hayatta en çok özlemini çektiğim şey babamın eski dükkanının önünde bir sandalye üzerinde güneşin altında Martin Mystère okumak.

2. sırada Türk Çizgi Romanı yer alır; Burak Bey, Hızır Bey, hepsinin kökeni tabi ki Karaoğlan... Liste böyle gider de gider...

Keyifli anket için teşekkür ederim. :)

Borarenan

Kıdemli Üye
24 Şub 2022
133
362
Yaşım 38 ama içimde henüz ölmeyen çocuk 13 yaşında.

Her ülkenin her çeşit eserinde kaliteli olanları da var, kalitesiz olanları da var. O yüzden seçmesi zor ama illa seçim yapacak olsaydım, benim için; sinemada Hollywood, video oyunlarda Japonya yapımları, müzikte Türkiye ve Almanya, normal romanlarda ABD-İngiltere ve Almanya, çizgi romanlarda ise manga, yani Japonya.