Berserk - Bir "Kara Manga"

Berserk - Bir "Kara Manga"

Anime ve Manga Tanıtımları

Like Tree22Likes
  • 7 Post By AhmetCanal35
  • 2 Post By yeryüzü
  • 3 Post By savok
  • 3 Post By AhmetCanal35
  • 2 Post By Lobador
  • 2 Post By AhmetCanal35
  • 2 Post By Lobador
  • 1 Post By ed86

Yeni Konu aç Cevapla

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 05.Haziran.2018, 21:04   #1
Süper Üye

AhmetCanal35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 55151
•Rep Seviyesi :
AhmetCanal35 has a reputation beyond reputeAhmetCanal35 has a reputation beyond reputeAhmetCanal35 has a reputation beyond reputeAhmetCanal35 has a reputation beyond reputeAhmetCanal35 has a reputation beyond reputeAhmetCanal35 has a reputation beyond reputeAhmetCanal35 has a reputation beyond reputeAhmetCanal35 has a reputation beyond reputeAhmetCanal35 has a reputation beyond reputeAhmetCanal35 has a reputation beyond reputeAhmetCanal35 has a reputation beyond repute
Standart Berserk - Bir "Kara Manga"

Karanlık Bitmiyor!

Okumaya başladığınız an aslında neye bulaştığınızı anlıyorsunuz. Ana karakterimiz olan "Guts" ile de tanışmamız uzun sürmüyor ve hemen kendini gösteriyor. Hayata resmen 1-0 yenik başlayan karakterimiz hayatta kalabilmek için boyundan büyük bir silahla etrafında ki herkesi öldürmeye başlıyor. Kara Kılıçustası! Peşinde ki kara ruhlar ve düşman kuvvetleri bir an olsun rahat bırakmıyor.

Guts ilk savaşını daha küçük yaşlardayken vermeye başlamıştır. Gambino Guts'a dövüşmeyi ve kılıç kullanmayı öğretmiştir. Daha güçlü olabilmesi için boyu kadar olan kılıç vermiştir. Gambino'nun karısı ölür ve kendisi de bir savaşta koltuk değneklerine mahkum olur. Bu başına gelenleri Guts'un lanetli olduğuna bağlar ve onu öldürmek ister. Fakat Guts kendisini beklenmeyecek şekilde savunur ve Gambino'yu öldürerek bulunduğu kamptan kaçar. Artık tek başınadır ta ki Şahinler Takımına denk gelene kadar. İşte hikayemiz bu noktada alevleniyor. (Daha fazla spoiler vermeyeceğim)

Griffith... Asıl kötülüğün sebebi Griffith. Guts'u önce kendine bağladı sonra da kötülüğün içine düşmesi için en kıyak çelmesini taktı. Ah Griffith. Kötü Griffith!

Daha fazla anlatmak istemiyorum. Okuyup bu karanlık hikayeyi keşfetmelisiniz. Saatlerce okuyup kendimi kaybettiğim oluyor.

Çizim konusuna gelirsek gerek mekan gerekse atmosfer olarak beklentinin üstünde olduğunu düşünüyorum. Yaratıkların çizimi de oldukça başarılı. Yaratıklar kadar diğer karakterlerin çizimi de gayet başarılı. Üzerinde uzunca bir süre düşünülüp çalışıldığı belli oluyor. Ama bazı dövüş sahnelerinde anlaşılması güç çizimlerde mevcut.

Berserk konu olarak küçük yaştaki okuyucular için uygun olmadığını düşünüyorum. Hassas çizimler mevcut.

Konusu:
Guts idam edilmiş ölü bir kadın tarafından doğmuştur ve raslantıyla Gambino isimli bir paralı asker tarafından bulunmuştur. Gambino Guts'ı istemese de eşinin isteği üzerine onu evlat edinmiştir. Guts Gambino'nun paralı asker gurubunda bulunduğu süre içersinde ondan kıliç kullanmayı öğrenmiştir ama üvey annnesinin ölümü ve Gambino nun bunun nedeninin Guts un uğursuzluğu olarak kabul edişiyle zamanla Gambino Guts a karşı nefret beslemeye başlar. Bir gece Gambino sarhoşluğun etkisiyle Guts'a saldırır. Guts kendini kurtarmak için Gambino yu öldürmek zorunda kalır. Guruptan kaçan Guts yıllar sonra bir paralı asker olarak karşımıza çıkar. Katıldığı bir kale kuşatması sırasında düşman birliğin kumandanlarından biri olan Bazuso yu öldürür. Ancak bu sırada kulenin tepesinden kendini izleyenlerden habersizdir...

Kafe Kült - Alsancak
AhmetCanal35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 06.Haziran.2018, 10:12   #2
Yönetici

yeryüzü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 1620766
•Rep Seviyesi :
yeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond repute
Tanıtım için teşekkürler AhmetCanal35,
bu tarz yorumların devamını da
beklerim. Çizimler de çok iyi bu
arada. Hep aklımda olan ama bir
türlü okumaya başlayamadığım
bir seridir Berserk.

Okumayı düşünenler için bir
not, Türkiye'de 4 cildi basıldı,
"Gerekli Şeyler" yayınevi tarafından.
Lobador ve AhmetCanal35 bunu beğendi.
Alt 06.Haziran.2018, 11:34   #3
Administrator

savok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 1285682
•Rep Seviyesi :
savok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond repute
Benim de ilgimi çekti...
Manga okusam mı ki!..
savok isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 06.Haziran.2018, 13:09   #4
Süper Üye

•Rep Seviyesi :
AhmetCanal35 has a reputation beyond reputeAhmetCanal35 has a reputation beyond reputeAhmetCanal35 has a reputation beyond reputeAhmetCanal35 has a reputation beyond reputeAhmetCanal35 has a reputation beyond reputeAhmetCanal35 has a reputation beyond reputeAhmetCanal35 has a reputation beyond reputeAhmetCanal35 has a reputation beyond reputeAhmetCanal35 has a reputation beyond reputeAhmetCanal35 has a reputation beyond reputeAhmetCanal35 has a reputation beyond repute
Manga en güzelidir aslında. Nedense siyah beyaz olan çizgi romanlar daha çok ilgimi çekiyor. Manga tanıtım paylaşımına devam edeceğim. Her gün 1 manga. Yaşasın manga
yeryüzü, Lobador ve ed86 bunu beğendi.

Kafe Kült - Alsancak
AhmetCanal35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 16.Temmuz.2018, 16:55   #5
Süper Üye

Lobador - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 70360
•Rep Seviyesi :
Lobador has a reputation beyond reputeLobador has a reputation beyond reputeLobador has a reputation beyond reputeLobador has a reputation beyond reputeLobador has a reputation beyond reputeLobador has a reputation beyond reputeLobador has a reputation beyond reputeLobador has a reputation beyond reputeLobador has a reputation beyond reputeLobador has a reputation beyond reputeLobador has a reputation beyond repute
Alıntı: savok´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Benim de ilgimi çekti...
Manga okusam mı ki!..

Sevgili Ahmetin neredeyse tacizi bulan (bu işin şakası tabiki) manga tanıtımları sayesinde mangaya karşı da zoraki bir merak oluştu bende de ve bu seriye başladım. Şu an 7. ya da 8. ciltte olmalıyım. Dürüst olmak gerekirse ilk 2 cildi biraz da sıkıla sıkıla okudum (büyük ihtimalle ilk adaptasyon süreci diyelim ) ama bir yandan da merak ettim. Şu an dediğim gibi 8. ciltteyim ve çok ciddi keyif alarak, merak ederek okuyorum. Çizimler gerçekten çok ama çok başarılı. Konu da farklı ve merak uyandırıcı.

İşin özü sevgili savok bir mangaya başlamayı düşünüyorsanız ben de size bunu tavsiye ederim. Boyu kadar kılıcı olan Guts arkadaşımız ortamda şov yapıyor çünkü ortamda bir Zagor Tenay, bir Tex Willer yok
yeryüzü ve AhmetCanal35 bunu beğendi.

Karamba Karambita!
Lobador isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 16.Temmuz.2018, 16:59   #6
Süper Üye

•Rep Seviyesi :
Alıntı: Lobador´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

Sevgili Ahmetin neredeyse tacizi bulan (bu işin şakası tabiki) manga tanıtımları sayesinde mangaya karşı da zoraki bir merak oluştu bende de ve bu seriye başladım. Şu an 7. ya da 8. ciltte olmalıyım. Dürüst olmak gerekirse ilk 2 cildi biraz da sıkıla sıkıla okudum (büyük ihtimalle ilk adaptasyon süreci diyelim ) ama bir yandan da merak ettim. Şu an dediğim gibi 8. ciltteyim ve çok ciddi keyif alarak, merak ederek okuyorum. Çizimler gerçekten çok ama çok başarılı. Konu da farklı ve merak uyandırıcı.

İşin özü sevgili savok bir mangaya başlamayı düşünüyorsanız ben de size bunu tavsiye ederim. Boyu kadar kılıcı olan Guts arkadaşımız ortamda şov yapıyor çünkü ortamda bir Zagor Tenay, bir Tex Willer yok

Aslında kendisi racon kesen bir abimiz. Hayallerini almaya gidiyor en beğendiğim mangadır. Manga hayranlığımı başlatan bir serindir. Daha sonraki manganın One Piece olmalı. Rengarenk bir manga hikaye olarak.
yeryüzü ve Lobador bunu beğendi.

Kafe Kült - Alsancak
Alt 16.Temmuz.2018, 17:04   #7
Süper Üye

Lobador - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 70360
•Rep Seviyesi :
Lobador has a reputation beyond reputeLobador has a reputation beyond reputeLobador has a reputation beyond reputeLobador has a reputation beyond reputeLobador has a reputation beyond reputeLobador has a reputation beyond reputeLobador has a reputation beyond reputeLobador has a reputation beyond reputeLobador has a reputation beyond reputeLobador has a reputation beyond reputeLobador has a reputation beyond repute
Alıntı: AhmetCanal35´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

Aslında kendisi racon kesen bir abimiz. Hayallerini almaya gidiyor en beğendiğim mangadır. Manga hayranlığımı başlatan bir serindir. Daha sonraki manganın One Piece olmalı. Rengarenk bir manga hikaye olarak.

Tavsiye için teşekkürler. Bunu bitirdikten sonra onu sıraya alacağım
yeryüzü ve AhmetCanal35 bunu beğendi.

Karamba Karambita!
Lobador isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 14.Nisan.2019, 23:53   #8
Yeni Üye

ed86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 5010
•Rep Seviyesi :
ed86 has a reputation beyond reputeed86 has a reputation beyond reputeed86 has a reputation beyond reputeed86 has a reputation beyond reputeed86 has a reputation beyond reputeed86 has a reputation beyond reputeed86 has a reputation beyond reputeed86 has a reputation beyond reputeed86 has a reputation beyond reputeed86 has a reputation beyond reputeed86 has a reputation beyond repute
Sadece manga değil, çizgi roman tarihinin zirvelerinden biridir. Ağustos ayından beri ara vermişti mangakanın sağlık sorunlarından dolayı. 26 nisanda yeni sayısıyla dönüyor. Okumakta tereddüt etmeyin derim. Hele Barbar Conan seven çizgi diyarı tayfası çok sevecektir.
AhmetCanal35 bunu beğendi.

Konu ed86 tarafından (16.Nisan.2019 Saat 00:09 ) değiştirilmiştir.
ed86 isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla

Bookmarks

Seçenekler
Stil