Amcabey 1963 - 02

Melih41

Yönetici
4 Ağu 2012
3,697
47,811
Mizah severlere müjdeli haberim var. Direnc11 Amcabey ve Tef dergisi
serisini sizlerle paylaşıyor. Kendisine teşekkür ediyorum.
Keyifli okumalar mizah dostları..

file

Moderatör tarafında düzenlendi:

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,847
136,881
Harika dergiler.
Bulmak ta zor.
Emek veren,paylaşılmasını isteyen gönül dostlarına teşekkür ederim.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,503
Her şey gönlünüzce olsun, ne denilebilirki, bu akşamki her paylaşım tarihin esintilerinden.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Şükürler olsun, dergiler işinin ehli bir ustanın ellerine teslim edildi.. Bir ara çok korktum direnc1 tarayacak diye, neyse.. Ben iki gönül dostuna da çok teşekkür ediyorum.. Belki ileride bu yapılanları kimse anmayacak ama en azından ben ahir ömrümde bu iki insana duacı olacağım.. Çok yaşayın... Sağlıklı olun..

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,678
İstanbul
Şükürler olsun, dergiler işinin ehli bir ustanın ellerine teslim edildi.. Bir ara çok korktum direnc1 tarayacak diye, neyse.. Ben iki gönül dostuna da çok teşekkür ediyorum.. Belki ileride bu yapılanları kimse anmayacak ama en azından ben ahir ömrümde bu iki insana duacı olacağım.. Çok yaşayın... Sağlıklı olun..

Dost acı söylermiş. Bundan sonra hiç tarama yapmamalıyım. Acı gerçeğin birileri tarafından dile getirilmesi gerekliydi. Teşekkür ediyorum, Savok üstadım :) En azından on gün süreyle hiç tarama yapmayacağım.

Melih41 üstadım sahiden muhteşem tarıyor ve düzenliyorsun. Ben bunu yapamam :)

Ellerine ve yüreğine sağlık.

Son düzenleme:

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa

Dost acı söylermiş. Bundan sonra hiç tarama yapmamalıyım. Acı gerçeğin birileri tarafından dile getirilmesi gerekliydi. Teşekkür ediyorum, Savok üstadım :) En azından on gün süreyle hiç tarama yapmayacağım.

Melih41 üstadım sahiden muhteşem tarıyor ve düzenliyorsun. Ben bunu yapamam :)

Ellerine ve yüreğine sağlık.

Yok öyle köfte ekmek.. Rakamları hatırlayamadım.. Sürekli bu tarama işinden yırtmak için fırsat kolluyorsun.. On gün git sonra geri gel ve kaldığın yerden devam et.. Gelirken de bana halis zeytinyağı getir, ilk sıkım olsun.. Çam balına da hayır demem.. Bundan sonra böyle..

vefalı

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 May 2009
3,906
71,895

Yok öyle köfte ekmek.. Rakamları hatırlayamadım.. Sürekli bu tarama işinden yırtmak için fırsat kolluyorsun.. On gün git sonra geri gel ve kaldığın yerden devam et.. Gelirken de bana halis zeytinyağı getir, ilk sıkım olsun.. Çam balına da hayır demem.. Bundan sonra böyle..

Direnç11'in dönüşünde yolunu keseceğim elinden has zeytin yağınıda,çam balınıda alıp dısdıplak ist.yolluyacağım,bütün yollar bizim burdan geçer :d

harika tarama vePaylaşımlar içinde tüm dostlarımızada teşekkürler ediyorum.

12 Şub 2010
15,006
543,642
Gırgır çağı öncesi mizah dergiciliğinin son temsilcilerinden Amcabey.

Cemale Nadir Güler'in yarattığı karakter bu dergiye adını vermiş.

Çizgi roman ustası, aynı zamanda usta karikatürist Bülent Hikmet Şeren derginin sahipliğini üstlenmiş

Yazar kadrosu zengin.

Mizah tarihimizden renkli örneklerle Diyarı zenginleştirmeye devam eden sevgili direnc11, tatile gideceği için neredeyse suçluluk duyuyor ama koca bir tatili hak edecek kadar da stok yapmış ve paylaşımlarının arkası gelmiyor.

En iyi tatiller senin olsun sevgili dostum.

Sevgili melih41, çare müessesesi gibi çalışıyorsun, joker gibisin valla.

Harika tarama, düzenleme için teşekkürler

12 Şub 2010
15,006
543,642
Direnç11'in dönüşünde yolunu keseceğim elinden has zeytin yağınıda,çam balınıda alıp dısdıplak ist.yolluyacağım,bütün yollar bizim burdan geçer :d

harika tarama vePaylaşımlar içinde tüm dostlarımızada teşekkürler ediyorum.

Sevgili direnc11

Dönüş yolunda Ken Parker'ı rehber koruyucu olarak alman gerekecek. Ona ulaşmazsan ranger komutanlığından Teks Willer'i, cevap gelmezse Kulver Kaleden Tommiks'i al.

Yol kesecek çok gibi görünüyor.

En iyisi zeytinyağını kargoya ver ve yol kesenleri aldatmak için bagaja iki çimento torbası ağırlık koy, hareket noktasında casus yoksa yutturursun:D

hadon

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
10 Mar 2010
3,056
9,085
Kastamonu
Bir forumda mucizevi işler yapabilen kaç tane adam olur yahu? Galiba Çizgi Diyarı'nda benim dışımdaki herkes yapabiliyor bunu?

Allah aşkına bir düşünün:

Böyle bir dergiden, 70 milyonluk Türkiye'de 69.999.900 kişinin haberi bile olduğunu sanmıyorum. Melih41 ve Direnc11 dostlarımız bu dergiyi bulup, tarayıp, düzenleyip, paylaşım sitesine yükleyip; normal bir iş yapıyormuşcasına "Alın, okuyun; devamı da var," diyorlar.

Bu adamlar çizgi romanlardakilerden daha büyük kahraman...

Çok teşekkür ederiz. Elinize, gözünüze sağlık.

HACILI

Onursal Üye
14 Kas 2012
2,170
7,981
Ne güzel bir tesadüf.
Çocukluğumdan beri çok sevdiğim bir ismi " Amcabey"i bu ay başında facebook profil ismi olarak kendime seçmiştim. ( İsim değişikliği yaparak) Şimdi asıl sahibi ile karşılaşıyorum.
Ne Güzel.
Emek verenlerin hepsinin ellerine sağlık.
Selam , sevgi ve saygılarımla.
Ahmet ERDEN

CortoMaltese

Onursal Üye
8 Ağu 2012
554
2,986
Amcabey dergileri o kadar nadir bulunuyor ki, bu yüzden çok değerli paylaşımlar. Çok teşekkürler. Ellerinize sağlık.