Bursa, Tirilye, Cumalıkızık, Gölyazı, Antalya Turu (1)

hadon

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
10 Mar 2010
3,056
9,085
Kastamonu
Uzun zamandır evde tıkılıp kalmıştım. Eşim, hemşire okulundan arkadaşlarıyla Bursa'da buluşacaklarını söyleyince, 'Enişte' kontenjanı olup olmadığını sordum. Varmış. Arkadaşları "Herkesin otel ve yemek paralarını öderse gelebilir." demişler. Kabul ettim. Çok da iyi etmişim; harika bir gezi oldu.
Hani, 'ölmeden önce görülmesi gereken yerler' diye listeler vardır ya; Bursa, öyle bir listenin ilk sıralarında yer alması gereken bir şehir. İnsanların gezip görmekten hoşlandıkları ne varsa, birkaç seçenek birden bulunuyor Bursa'da. Bunu, Suriyeliler de fark etmiş.
Şehir merkezi dışında, Cumalıkızık, Saitabad Şelalesi, Tirilye ve Gölyazı'yı gezdik. Ayrılırken, hesap ödeme konusunda küçük bir sorun çıktı ama iyi huyluluğum sayesinde kolaylıkla halloldu: Cüzdanımı evde unuttuğum için hesabı ödeyemedim. Mecburen, arkadaşların benim maliyetimi üstlenmelerine razı oldum.
Buluşma sonrasında eşimle biz, Kütahya'ya şöyle bir uğrayıp, Antalya'ya geçtik. Dönüşü Isparta'dan yaptık.

BURSA, TİRİLYE, SAİTABAT ŞELALESİ

14lübaba

Onursal Üye
14 Mar 2011
673
2,035
Ankara
Hocam Bursa' nın en güzel yerlerini keşfetmişsin.
Şelale, Gölyazı, Tirilye, gezilip görülesi yerler.
Umarım güzel bir gezi olmuştur.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,462
Çok harika hele bir resimde bizim karşıdaki evin sanki ufaltılmış versiyonu vardı.

Sağolasın abi.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,462
zjbDnO.jpg