Beyaz Kaplan 1: Yüce Kaptan'ın Gizli Ajanı

oks03

Yönetici
28 Haz 2010
586
12,976
neverland
bLL2r0.jpg
Ülkemizde yayınlanmayan, yayınlanma şansı çok az olan ve ne yazık pek bilinmeyen eserlerden birisidir Beyaz Kaplan ( Tigresse blanche).
Beyaz kaplan 2005 yılında ülkemizde Kazara Kahraman ( les ınnomables) adıyla bilinen serinin spin-off ‘u olarak yaratılmıştır. Serinin ana karaterlerinden Alix Yin Fu çok sevilince ve okuyuculardan gelen yoğun talep üzerine Dargaud ilk albümü “Au service secret du grand timonier “ (Yüce kaptan’ın gizli ajanı) 2005 yılında yayınlamıştır. Yedi kitap süren macera 2010 yılında yayınlanan yedinci kitap “ Voir paris et mourir” (Paris’i gör ve öl) ile şimdilik sona ermiştir.
Yann'ın akıcı ve aksiyon filmi tadındaki senaryoları ve Conrad'ın eşsiz çizgileriyle bezeli bu seriyi, Melih41 ve Altan üstadlarla birlikte uzun ve zahmetli çalışmalara dilimize ve siz saygıdeğer çizgi roman sevdalılarına sunma şerefine nail olduk. Hatalarımız ve eksiklerimiz için şimdiden özür dileriz. Eğer seri hakkında detaylı bir inceleme okumak isterseniz sizi Hayalet E-Dergi'nin davet ediyoruz.
Şimdi sizleri serinin ilk kitabı olan "Yüce Kaptan'ın Gizli Ajanı" ile başbaşa bırakıyoruz. Keyifli okumalar...​

Son düzenleme:

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,847
136,868
Dostların bir arada emek vererek paylaşıma açtıkları güzel bir çeviri.
Bu paylaşım zevkle okunur.
Tüm dostlara teşekkür ederim.

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,071
Sipruvari, Tentenvari ya da Küçük Prensvari,
keyif veren harika çizgilerle güzel bir macera...
Verilen emek ve harcanan zaman ise ortada...
Balonlama gayet güzel...
Çeviriye gelince "ıhhh" olmamış;
İlk sayfadaki küfürler tercüme edilememiş(!).

Bence mükemmel dostlar;
seçici bir kişiliğe sahip olmama karşın bir çırpıda keyifle okudum.
Emek veren dostlarımıza gönülden teşekkür ediyorum.
Saygılarımla...

52308R.gif

lotoloto

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Kas 2009
4,131
20,696
Mükemmel bir kitap. Hikayeyi 3 tane çizgi roman aşığı arkadaştan öğreniyorum. Çok çok teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız.:)

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
İşte çeviri balonlama yapan arkadaşların bize en büyük hediyesi bilmediğimiz, duymadığımız yeni çizgi roman kahramanlarını bizlere tanıtmak.
Çizgi roman forumlarının bir geleceği varsa sizler sayesinde olacak...
Bakalım Beyaz Kaplan bize neler gösterecek...
Teşekkürler svgili dostlar.

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,322
Bu kadar değerli bir çalışmayı bizlere sunma inceliğini gösteren bütün değerli dostlara teşekkür etmeyi bir borç kabul ederim.Bu kadar emek verilerek hazırlanmış bir eserden sonra söylenebilecek o kadar az şey varki.Çok teşekkür ederiz.

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,043
20,204
Kamlançu
Çok keyifli bir hikayeydi.
Emeği geçen dostlara bizi böyle bir çalışmayla buluşturdukları için teşekkür ederim.
Sağ olun, var olun.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,481
Geçen aylarda tüm maceralarının olduğu yabancı dil kitaplarından bakmıştım, birinci kitap çevrilmiş olarak karşımda şimdide. Sağolun dostlar.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,481
Tamamı çevrilmiş ve bende arşivime türkçe olarak almışım ama okumamışım henüz.

Çok teşekkürler.