Alaska - Tay - 02 - Erkekler Ülkesi (Düzenlenmiş)

Hellblazer

Onursal Üye
31 Mar 2012
752
1,588
Gotham

Sevgili bakunin üstadımın paylaşmış olduğu Alaska Tay serisinin ikinci sayısının düzenlenmiş halidir. Çift sayfa olan eser tek sayfaya indirldi ve buğulanmalar kalktı. Eser parlatıldı. İnşallah beğenirsiniz devamı gelecek :)

denizkara

Yeni Üye
28 Mar 2010
98
165
denizci
Eline sağlık, sanırım yan sayfadakileri kırpman lazım veya adına ne deniyorsa, ben tam bilmiyorum, yine benim gördüğüm kadarıyla; çoğu sayfa yamuk duruyor ve yanlardaki karaltıların da yok edilmesi gerekebilir belki, nasıl yapılır dersen; bilmiyorum, yapan arkadaşlara sorabilirsin bence :)

24pgnkp.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

Hellblazer

Onursal Üye
31 Mar 2012
752
1,588
Gotham
Eline sağlık, sanırım yan sayfadakileri kırpman lazım veya adına ne deniyorsa, ben tam bilmiyorum, yine benim gördüğüm kadarıyla; çoğu sayfa yamuk duruyor ve yanlardaki karaltıların da yok edilmesi gerekebilir belki, nasıl yapılır dersen; bilmiyorum, yapan arkadaşlara sorabilirsin bence :)

24pgnkp.jpg

O işi de öğrenmekteyim şu an. Teşekkür ederim eleştiri için , böylelikle daha iyi çalışmalar ortaya koyabilirim :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,366
141,646
Photoscapede sayfaları teke indirdikten sonra uygun bir proğramla sayfaları tek tek kesmek lazım (Ben Photoshopta yapıyorum bana en kolay o geliyor) kesme işlemi bittikten sonra photoscapede toplu düzenleme bölümünde tüm sayfaları seçip (Kapaklara genelde burda işlem yapmıyorum) diğer sayfaların boyutunda değişiklik yapacaksam Ev de oynama yapıyorum, FİLTRE bölümünde sayfaların olması gereken ayarları yapıyorum, renk, beyazlatma koyulaştırma keskinlik ayarlarını yapıyorum, zaten her yaptığın ayarda veye değiştirdiğinde sayfanın nasıl olduğu gözüküyor, burada da işlem bitince Tümünü Dönüştürde sayfaların kayıt işlemi için 3 harfili yeni ismini ve JPEG seçip DPİ ayarlarını yapıp kaydediyorum.

Daha sonra kapakla ilgili işlemi yapıp eseri Rarlayıp yükleme sitesine yüklüyorum.

Kolay gelsin.

Hellblazer

Onursal Üye
31 Mar 2012
752
1,588
Gotham
Photoscapede sayfaları teke indirdikten sonra uygun bir proğramla sayfaları tek tek kesmek lazım (Ben Photoshopta yapıyorum bana en kolay o geliyor) kesme işlemi bittikten sonra photoscapede toplu düzenleme bölümünde tüm sayfaları seçip (Kapaklara genelde burda işlem yapmıyorum) diğer sayfaların boyutunda değişiklik yapacaksam Ev de oynama yapıyorum, FİLTRE bölümünde sayfaların olması gereken ayarları yapıyorum, renk, beyazlatma koyulaştırma keskinlik ayarlarını yapıyorum, zaten her yaptığın ayarda veye değiştirdiğinde sayfanın nasıl olduğu gözüküyor, burada da işlem bitince Tümünü Dönüştürde sayfaların kayıt işlemi için 3 harfili yeni ismini ve JPEG seçip DPİ ayarlarını yapıp kaydediyorum.

Daha sonra kapakla ilgili işlemi yapıp eseri Rarlayıp yükleme sitesine yüklüyorum.

Kolay gelsin.

Allah senden razı olsun be kardeşim :31: Photoshop da var Photoscape de. Anlatımınla birlikte o sorunum da hallolacak şimdi. Büyüksün :D

atlas364

Süper Üye
13 Tem 2009
629
1,388
sayfaların biyazlatılmasına pek taraf değilim saman kağıt görünümü daha güzel özellikle kapak resminin beyazlatılması tüm güzelliği yok ediyor umarım diğer arkadaşlar bu yöntemi kullanmaya başlamaz eğer kullanan olursa ham olarak eklemeyi unutmayın lütfen

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,366
141,646
sayfaların biyazlatılmasına pek taraf değilim saman kağıt görünümü daha güzel özellikle kapak resminin beyazlatılması tüm güzelliği yok ediyor umarım diğer arkadaşlar bu yöntemi kullanmaya başlamaz eğer kullanan olursa ham olarak eklemeyi unutmayın lütfen

Kapakta pek fazla oynanması dediğiniz gibi hiç hoş olmuyor, ilk başlarda bende bu hatayı çok yaptım, ama iç sayfalarda aşırı beyazlatma değil ama göze hoş gelen bir ayar yakalanması taraftarıyım.

Ham tarama beyaz atarama da ayrı ayrı yüklemek te ayrı bir işkence.

Gelin bu işi sitede birkaç kişi yapsın diyeceğim zaten bir kaç kişi böyle işlere yoğunlaşıyor, oda farklı bir husus.

En güzeli kişilerin nasıl hoşuna gidiyorsa öyle paylaşımda bulunulması, alacak arkadaşlarında hoşuna gitmemesi durumunda almaması en güzeli.

İskenderunlu

Onursal Üye
29 Tem 2012
5,361
12,903
iskenderun-Hatay
Paylaşım azminiz takdire değer ama bu maceranın forumda sayın Vefalı tarafından tek sayfa güzel taranmış şekli var..Keşke çoğu çift sayfa olan Jil için çalışsanız..

Hellblazer

Onursal Üye
31 Mar 2012
752
1,588
Gotham

Başlamaaaaaaaaaaaa :)

Sevgili TARDİS dediğim hususları bir düzeltmeye çalışsan...

Ya da istersen başla. Yaparken geliştirirsin. Kervanı yolda düzersin.

Ama her çalışmanda bir eksiğin giderilmesi lazım. Anlaştık mı? :)

Bu sefer acele edip tüm dosyaları aynı anda düzenlemeyeceğim. Her sayfa için 5 dakika uğraşmak gerekiyor. Öğrendim biraz inceliklerini emin olun daha iyi olacak.

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,845
137,149
Bencede daha iyisini yapabilirsin acele etme.
Tek sayfa,yamukluk ve ölçülü temizlik.
Kenar marjlarını verdiğin an güzel bir iş çıkacak ortaya.
Emeklerin için teşekkür ederim.