Kaan Ceylan Yayınları Sayı - 001 Tekeş Han'ın Kılıcı (03-06-1974)

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,851
137,144
ertu_rul-001.jpg

ertu_rul-003.jpg

Elimde üç adet sayısı taralı olarak mevcut.
Akbulut Kaan serisinin 10 yıl sonra Kaan olarak yeniden basımı.
Bu kitabı can dostum, sarkomer hocama armağanım olsun.

İyi okumalar dilerim.
Doğum günümü kutlayan tüm dostlara teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Hakan Alpin

Çizgi Roman Ustası
Onursal Üye
24 Şub 2015
1,783
15,165
Teşekkürler üstadım. Bu kapağı kitapta kullanmak için epeyce aramıştım. 1 bende yoktu, neredeyse 2'yi kullanacaktım ümidimi kesip ☺

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,186
Nereden buldun bu kitabı diye sorarlar insana...
Sormakla kalmazlar, detaylı ifadesini de alırlar...
Şahsıma ithaf edildiğinden hadi bu seferlik hoş göreyim bari...:Ğ:Ğ:Ğ

Şaka bir yana;
harikasın kardeşim...
Sen bir tanesin...
Teşekkürlerim gönülden...
Selamlar ve saygılar;
size ve karargahamıza uğrayan tüm kardeşlerime...

52308R.gif

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,657
Kasımpaşa
Başımıza yeni bir iş daha açtın...
Haberimiz yoktu Kaanları bitirdik diye seviniyorduk...
Şimdi bir başka seri daha çıktı...
Çizgi Diyarı farkı...
Teşekkürler dostum.

bes5uc3

Süper Üye
11 Ara 2011
965
1,975
Kırşehirli
Kapak Kaan tanıtımıyla da olsa Akbulut Kaan gibi rahmetli Samim Utkun çizimi çok güzel kapak.

Anasayfada görünce Akbulut Kaan bitti diye ve Akbulut Kaan düzenlemesine bir teşekkür yazısıdır diye girmeyecektim. Yine de merak işte girdim.

Ben 1962 ile yetmiş arası çizgi roman tanışıklığı içinde, Yetmişten sonra çizgi romanda kopmuştum. Bu seriden en ufak bir haberim ve bilgim yoktu. Özellikle kapak illüstasyonları nedenle de olsa alabileceğim bir görselliğe sahipmiş.

Kapak çağrışımı Akbulut Kaan dergi kapağından çok Akbulut Kaan cilt kapakları olanlar gibiydi. Bu çilt kapakları iyi bilmiyorum ama kendisini lake diye tanıtan ve lake kapak denen parlak görünüm ve karton çizime çok benziyor.

Zaten kapaktaki Akbulut resmini görür görmez serinin bu cildini kaçırmış olduğumu düşünmekle kendi kendime kuruntu ettim. Bu kapağı ön sayılara ilişkin cilt kapağı sanmam bu yanılgıma nedendi.

Bu muhasebe içinde Kaan yazısını görmedim bile. Düşündükçe ilk sayılar içinde böyle bir cilt kapağını hiç hatırlamıyordum. Yeni bir çizim ve yeni bir tıpkı basım olduğunu gördükten sonra heyecanlanmadım dersem yalan olur.

Sırf kapaklarına olan merakımdan ötürü bu seriyi de merek ve heyecanla bekliyor olacağım.

Valla bulunmazları bulunur eden üstada, hem bu özel gayretine; hem bu özel gayretinden doğan emek ve madde sarfına özellikle teşekkürler.