AKBABA-sayı-27 ( 26 Haziran 1968 )

dedo11

Onursal Üye
8 Nis 2013
1,843
4,982

Sayın murtaza5 ;
Diyorsun ki :
"AKBABA-sayı-27 ( 26 Haziran 1968 )
DİKKAT
2021 YILI DEGİL 1968 YILI.
Saygılarımla.
"

Her bir sunumuna ne yazık ki yanıt veremiyorum. Bu benden de kaynaklanıyor , sitenin kurallarından da kaynaklanıyor ( eskiden böyle her indirdiğime yorum yazınca sitenin listelerinin sergeninde (Vitrininde) karmaşaya yol açmış ve yönetim haklı olarak kulaklarımı çekmişti. )
Yukarıdaki yanıtın bende 3 tür duyguya neden oldu. Açıklayayım.
1) Sunumlarını "Saygılarımla." diye bitiriyorsun. Rekortmen sunum yapan biri olarak en çok sen saygıyı hakediyorsun ( elbette diğerleri de ) . İnan ( yönetim bu kelimemi de çok eleştirmişti. ) bu kelimeyi okuyunca masamdan kalkıp önünde eğilesim geliyor.

2) "Dikkat 2021 değil 1968 yılı" uyarın da bende şu duygulara neden oldu :
a) Keşke 2021 olsaydı. Bu şu demek keşke böyle nitelikli mizah-düşün dergisi adına yakışır ( Akbabalar uzun yaşayan hayvanlardan biridir. ) şekilde uzun ömürlü olsaydı da şimdi de yayınına devam edebilseydi.
b) Daha önce de değinmiştim ama ne kadar ansam yeridir. Ceylanpınar ( Urfa) da orta okulunda Selim Özel öğretmenimiz ( Türkçe öğretmeni ve Okul Müdürümüzdü ) Güneydoğu Anadolu'nun en büyük kütüphanesini kurmuştu. Peryodik yayınlar ( dergiler ) de geliyordu. Yıl 1968-1970 . Akbaba Dergisini de orada tanıdım. Sürekli okuru oldum. Ankara'ya geldim bunu sürdürdüm. Evlendim yine sürdürürdüm alıp okumayı. Yalnız tek bir hata yaptım. O kargaşada ( belki de Ankara'ya gelmemiştir. ) SON sayısını elde edemedim. Meğer kapanmıştı. Aradım taradım , bulamadım. Bu üzüntü ( kapanması ve son sayıyı edinememek ) hep sürdü , sürüyor...

Sevgiler - Saygılar bizden...

Emeğine ve paylaşım isteğine teşekkür ederim...

Son düzenleme:

prestij16

Süper Üye
9 Ağu 2010
2,585
3,389
coğrafya kaderdir, 1930 lardan paylaşın aynı eleştirileri görürüz
emeğine sağlık üstadım