Akbaba Mizah Hikayeleri Antolojisi

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,726
25,908
ordu-turkey
3A8V8A.jpg

Değerli dostlar takip ettiğim bir grupta büyük bir insan bu yayının tüm sayılarını sırayla ekleyeceğini söyledi.
Serinin ilk 4 kitabı aşağıdadır.

Akbaba Mizah Yayınları - 07 - 1955

Akbaba Mizah Yayınları - 13 - 1956

Akbaba Mizah Yayınları - 18 - 1957

Moderatör tarafında düzenlendi:

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,231

Teşekkürler sevgili "serdary67". Bu kitabın bir serinin parçası olduğunu sizin sayenizde şimdi öğreniyorum. Serinin ilk kitabı bende vardı. Onun 1. sayı olduğunu da şimdi öğrendim, üzerinde yazan rakamın da "1" olduğunu şimdi farkettim! (desen gibi duruyordu) Kapaktan anladığınız gibi bendeki kitap perişan bir halde. Onu perişan hale getiren de benim. Okumaktan paçavraya döndü. 1960'ların sonunda bir ara elime çok kitap geçmediği için aynı kitabı döne döne okuyup duruyordum (mutfakta, havuzda, okulda, otobüste vs). İlk kez bir kitabı eskitmenin gururunu yaşadım! Taranamayacak kadar kötü durumda olduğu için de paylaşmayı düşünmemiştim. Sizin seri imdada yetişti.

11564-cizdiy (CD)ix.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,043
20,201
Kamlançu
Serdar bey o gruba ben de üyeyim. Ve grubun ilk kuralını ihlal ettiğiniz için sizi gruptan men ediyorum. Grubun ilk kuralı gruptan kimseye bahsetmemektir. Bu kuralı ihlal etmiş bulunmaktasınız.

dermişim. O değil de gizli grup nedir abi? Üye olurken sabıka kaydı, aile şeceresi filan mı alınıyor, nedir olay?

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,726
25,908
ordu-turkey
Serdar bey o gruba ben de üyeyim. Ve grubun ilk kuralını ihlal ettiğiniz için sizi gruptan men ediyorum. Grubun ilk kuralı gruptan kimseye bahsetmemektir. Bu kuralı ihlal etmiş bulunmaktasınız.

dermişim. O değil de gizli grup nedir abi? Üye olurken sabıka kaydı, aile şeceresi filan mı alınıyor, nedir olay?

Shoryuken dost bazı yayınevlerinin işgüzarlığı yüzünden face de e-kitap gruplarından bir kısmı son 3-4 aydır kapalı grub oldu.Sebebiyse yayınevi daha önce başka yayınevinden çıkmış kitabı allayıp pullayıp birde sayfa adedini kırpıp piyasaya sürüyor.Sonra da eski yaynevinden çıkan paylaşıldı diye telif,telif koşun benim telif haklarımı yiyorlar diye yırtınıyor.İşte durum bu.

farubi

Aktif Üye
20 Eki 2009
317
5,186

olay tam olarak şudur...taradığınız yeni ve eski kitapları gerek telif haklarından dolayı gerekse herkes ile paylaşmama duygusundan dolayı facebookta gizli modunda grup kuruyor, sadece paylaşımcı olanları ve kendi belirlediğiniz kişileri üye yapıyorsunuz.inanılmaz kitaplara ve dergilere ulaşıyorsunuz..5-10 veye 20 kişi arasında olay gerçekleşiyor.aradığınızda sayfa gizli modunda olduğu için bulamıyorsunuz..benim 9 üyeli bir grubum var mesela...

kemalettin

Onursal Üye
13 Eyl 2011
489
2,338

Gizli bir grup herkes üye olamıyor.Yaklaşık 3. yılındayım grubun çok atılan oldu.

Bahsedilen kitaplar örneğin E-Kitabını Paylaş gibi birkaç kapalı - GİZLİ DEĞİL- gurupta Erol bey tarafından taranmış ve paylaşılmıştır.

Bahsettiğiniz gurup Facebook taki E-Kitabını Paylaş Gurubu ise gurup tanımında bir yanlışlık var :

Gizli gurupta üye olmadan önce ne üyeleri ne de katılma opsiyonunu görebilirsiniz
Kapalı gurupta üye olmadan önce üyeleri ve de katılma opsiyonunu görebilirler

E-Kitabını Paylaş GİZLİ bir gurup değildir. KAPALI bir guruptur. aşağıdaki adresten katılmak için başvurabilirsiniz:

Fecebook hesabınızı çok yeni oluşturmadınızsa ve profilinizde sizinle ilgili az da olsa bir paylaşım ve de bilgi varsa üyeliğe kabulunuz kolay olur.
Guruptan bazı atılanların, yeni farklı bir isimle facebook profili oluşturarak tekrar katılmalarını önlemek için başvuranların profillerine birkaç saniye bakmakla durumu çözmeye çalışıyorlar diye açıklamalarını okudum

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,039
75,332
hiçbiryerde :)
"Gizli grup", "lonca" falan,
heyecanlandıran şeyler :).
Kapalı grupları duymuştum,
bir nevi arkadaş grubu onlar da.

Emeği geçenlere teşekkürler.
Sevgili üstadım, 4. kitap linki
iki kez verilmiş, 7. kitap ta yok.
Selam ve saygılar...

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,726
25,908
ordu-turkey
Sevgili cemil linklere baktım ve karşılaştırdım aynı kitap yok tarayan elinde olanları paylaşıyor dostum seri böyle devam ediyor.
Tıpkı akbaba dergisi gibi karışık bir seri.

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,726
25,908
ordu-turkey

Yeni kitaplarımız buyrun.

dedo11

Onursal Üye
8 Nis 2013
1,791
4,704
Emeğine ve paylaşım isteğine teşekkür ederim. Çok güzel ve de nadir kitaplardan. Bende yoktu...

Edip

Süper Üye
12 Mar 2009
254
2,250
Insan emekli olunca vakti sorunu olmadigi icin kendime hayret ediyorum. Asla kacirmayacagim bu eserleri yeni gordum dostum. Eline emegine saglik. Tesekkurler. Eksik 3 sayiyida bulsak islem tamamlanacak.