Afacan - Sayı 7 (Şilliler Yayınevi) 07.07.1970

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,047
Sarıyer
Değerli dostlarım,

biraz evvel Abdülcanbaz paylaşımında timed dostum bir taramanın 2.5 saat sürdüğünü yazmış, buna düzenleme dahil mi bilmiyorum. Ben biraz kendi deneyimimden bahsedeyim.

Her gün kitap taramam, haftada 1 ya da 2 kere her seferinde 2-3 saat tarama yapıyorum. Sadece tarama yapıp başka işle meşgul olmadığımda 5 dakikada 9 sayfa tarıyorum. Bu Afacan 19 kerede taranmış (10 dakika tarama).

Düzeltme işlemini hem evde hem de hastanede, özellikle boş yoğun geçmeyen nöbetlerde yapıyorum. Yan ve çift sayfa taradığımdan sayfaların düzeltilmesi (2 dakika). Kişiden kişiye değişir ama ben beyazlatma ve düzenleme için 2 farklı program kullanıyorum. Beyazlatma yaklaşık 10 dakika. Çift sayfaları teke indirmek, eğrilikleri düzeltmek ve kırpmak ortalam sayfa başına 1 dakika desek 36 dakika, yeniden numaralandırmak 2 dakika sürüyor. Bu 36 sayfalık Afacan'ın zipleme ve yükleme hariç tarama - düzenleme süresi yaklaşık 1 saat.

80-90 sayfalık standart boy Conanlarda bu süre 2-2.5 saattir.

Sevgi & Saygı

afacan01bcb.jpg

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,645
Kasımpaşa
Öncelikle afacan teşekkürlerimi sunmak sonra şunu söylemek isterim;
bu tarama işi hiç akıllı işi değil..
Neden mi yapıyorsun derseniz
bana birgün sen ağasın paşasın
aman da ne güzel tararmışsın dediler
hala o gazla devam ediyorum..
Başka bir sebebi hakikati firdevsi yoktur.

pandora1972

Süper Üye
1 Ağu 2012
2,229
4,833
Kaliteli yapılan hiçbir iş kolay değildir ama kişi isteyerek yapınca zevke dönüşüyor, zevkinize sağlık.