Afacan Sayı 13 (02.08.1966)

bakunin

Admin
12 Mar 2009
6,312
49,937
NeverLand
file

Afacan dergisinin bu sayısında, iki aşina yüzle karşılaşıyoruz.

file

Haluk abi olmasa gün yüzüne çıkar mıydı ya da ne zaman çıkardı belirsiz.
Keyifli okumalar herkese.

Moderatör tarafında düzenlendi:

prestij16

Süper Üye
9 Ağu 2010
2,585
3,389
kapaktaki genç arkadaş tentene benziyor, ama sanırım değil
eline sağlık üstadım zamanda yolculuk yaptırdınız
teşekkürler

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,407
Kültür tarihi açımızdan bu yayınların digital ortama aktarılması tarihi bir olaydır.Emeği geçen herkesi kutluyorum.Geçenlerde gayrı resmi İzmir toplantısını takip ederken çok mutlu oldum ama bir yandan da çok üzüldüm.Bizim jenerasyon gidince ne olacak yeni nesil neden ÇR okumuyor.Sanırım bizler son mohikanız çok yazık keşke gençleride görebilsek bu değerler kaybolmasın.Bizler artık belirli yaşlardayız.Yakın çevremde hemen hiç kimse yok gençlerden Çizgi Roman okuyan yada geniş anlamda kitap okuyan.Forumda yazılanları dikkatle takip ediyorum genelde entellektüel birikimi olan insanlar bu çok sevindirici ama gençlere inilmesi şart.

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,731
25,959
ordu-turkey
Kültür tarihi açımızdan bu yayınların digital ortama aktarılması tarihi bir olaydır.Emeği geçen herkesi kutluyorum.Geçenlerde gayrı resmi İzmir toplantısını takip ederken çok mutlu oldum ama bir yandan da çok üzüldüm.Bizim jenerasyon gidince ne olacak yeni nesil neden ÇR okumuyor.Sanırım bizler son mohikanız çok yazık keşke gençleride görebilsek bu değerler kaybolmasın.Bizler artık belirli yaşlardayız.Yakın çevremde hemen hiç kimse yok gençlerden Çizgi Roman okuyan yada geniş anlamda kitap okuyan.Forumda yazılanları dikkatle takip ediyorum genelde entellektüel birikimi olan insanlar bu çok sevindirici ama gençlere inilmesi şart.

Üstadım gençlere inilmesi için öncelikle gençliğin şu cep telefonu ve tabletlerden kurtulması lazım ama aileler o kadar bu konuda bilinçsiz ki tam yarım saat o telefonu kulağına dayayıp beynini pişiren kadının çocuğuna kitap okuma aşkı vermesi zordur.Bu forum yaşamalı bu forum korunmalı çünkü bu forum geçmişin mirasını geleceğe taşıma misyonuyla yoluna devam ediyor.Hayal olan çok şey gerçek oldu.Ve daha kimbilir ne gerçekler oluşacak.Ben bugün yaklaşık 5-6 bin roman okudumsa temeli çocukluğumda burada olan veya tarkan gibi olamayan yayınlardı.Ve bugün o yıllarda okuduğumdan kat kat fazlasını okudum.Seriler bitirdim.Ve bitirirken tüm emeği olanlara içimden dua ettim.Bu forum için ve yaşaması için destek olmaya zamanım oldukça katkı sağlamaya hiç olmazsa mesajlarla paylaşımcıları desteklemeye ömrüm oldukça büyük bir dert olmadıkça devam edeceğim.